Л. Найдьонова: чи хочуть діти навчатися дистанційно?

Дистанційне навчання в досвіді школярів дуже різноманітне: від онлайн спілкування до завдань у вайбері

Л. Найдьонова: чи хочуть діти навчатися дистанційно?

Автор: Любов Найдьонова, доктор психологічних наук, член-кореспондент НАПН України, заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

Актуальне питання, оскільки рішення про це прийматиметься, виходячи із обставин, а не дитячих бажань. А це значить, що обов'язково будуть ті, хто потрапить у ситуацію, коли їхні бажання не відповідатимуть реальності.

Як оцінити кількість дітей, які перебуватимуть у додатково стресовій ситуації, щоб вчасно надати психологічну підтримку?

Дуже залежить від того, як задати питання. КМІС оприлюднив дані щодо українських школярів у порівнянні з польськими. 65% школярів обрали «традиційне навчання» (серед польських 60%).

А що для них зараз традиційне? Якщо спитати «чи подобається тобі навчатися онлайн?», то подобається третині (за нашими даними щодо українських підлітків). А от «дистанційне навчання» обирають лише 11% (за даними КМІС).

Дистанційне навчання в досвіді школярів дуже різноманітне, у когось було онлайн синхронне спілкування з учителем у форматі відеоконференції. А для когось дистанційне було у формі завдань у вайбері.

Стривожила мене ще одна історія – з вакцинуванням. Коли ми в грудні 2020 року задавали питання, чи хотіли б підлітки вакцинуватися, коли буде винайдено вакцину, якщо б рішення приймали саме вони, то позитивну відповідь дали 49%, а зараз на схоже питання – лише 2% опитаних школярів.

Але ж діти не можуть сказати, що вони вакцинуються, бо дітей не вакцинують ще в Україні. І також питання в тому, що це не рішення дітей. Тому це не можна називати ставленням школярів до вакцинування. Хоча, можливо, це скорочена версія в прес-релізі неточно передає задане запитання.

А можливо, спрацювали антивакцинаторські хвилі в інформаційному просторі? Але питання дуже важливе, потрібно спілкуватися з цього приводу.

Оригінал

Освіта.ua
21.09.2021

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євгеній Тєплоухов
Про що, власне стаття? І головне - навіщо? Аби не мовчки.
399
Л. Найдьонова: чи хочуть діти навчатися дистанційно? Це не питання. Нагальним є питання чи хоче більшість дітей навчатися взагалі?
serj
У дітей стрес від онлайн навчання??? Та кричать ураааа! Заняття ПРОВОДИМО на платформі Office 365. Діти 80-90% на уроках присутні. Працюють 10-15%. Звідки стрес?
Катерина Іванівна
той, хто дійсно та по-справжньому хоче вчитися, навчатися і, перш за все для себе це робити, той, буде вчитися при любій формі подачі уроків
Мария и Артемка
Для Катерина Іванівна: Ага,особенно в первом классе!!! Люблю Украину из последних сил!!!Силы на исходе!Есть с чем сравнить
Коментувати