І. Совсун: Президент видав указ про «Рік математики»

Формулювання в документі відкривають широкий простір для довільних інтерпретацій

І. Совсун: Президент видав указ про «Рік математики»

Автор: Інна Совсун, народний депутат України.

Вийшов указ Президента про «Рік математики».

«Ура!» - подумала я і кинулась читати.

Прочитала і хочу кинутись на розробників тексту з купою…запитань.

1. Про обов’язкове ЗНО з математики. Про обов’язковість складання математики при завершенні школи дійсно йшлося, і це тепер закріплено в законі про середню освіту (правки «Голосу», до речі). Але йшлося про державну підсумкову атестацію (ДПА), яка виставляється в атестат. І дійсно, вона зараз проводиться у формі ЗНО, але це не тотожні поняття. Питання: чому у тексті йдеться про ЗНО з математики, а не про ДПА? ЗНО - це інструмент оцінювання, але має значення подальше використання результатів. Чи зможе людина з негативним результатом отримати атестат? Чи буде ЗНО з математики обов'язковим для вступу? Таке формулювання відкриває широкий простір для довільних інтерпретацій.

2. А де є в указі хоч щось про підвищення кваліфікації вчителів математики? Це – засадничі речі задля гарантування якості навчання.

3. Далі питання радше щодо формулювань:

  • Що таке «упровадження у навчання сучасних практико-орієнтованих засад»? Засад ЧОГО саме? Що ця фраза означає взагалі?
  • «підвищення мотивації здобувачів освіти з успішного оволодіння математичними знаннями»: а чому «мотивації З оволодіння»? Може бути «мотивація ДО» чи «мотивація ДЛЯ», але чому З?
  • з формулювань відчувається дух Академії Педагогічних наук, якій збільшили бюджет цього року.

Практичні результати – з указу тяжко осягнути.

Обов’язково надішлю запит щодо обсягу фінансування, виділеного на Рік математики, щоб зрозуміти, що саме буде робитись, бо з тексту – не дуже зрозуміло, що буде нового (а те, що нове прописане - вкрай незрозуміле).

А шкода.

Бо – якщо ви забули – у нас 36% дітей не знає математики на базовому рівні.

Оригінал

Освіта.ua
31.01.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sina Karasova
Люблю математику. але щоб так популяризувати її - треба бути неабияким "знавцем". Таке враження, що оголосимо "РІК МАТЕМАТИКИ" і всі її будуть знати. Треба починати зі збільшення годин у навчальному плані і підготовки висококласних педагогів у ВИШАХ, а не брати інтернів з будь-якою вищою освітою.
Глухий кут
Совсунь - крупний спеціаліст в галузі ковбасних обрізків. Все зна , нічного не соромиться. Вакарчука загнала в угол своїми горе -ідеями. Капець!!
Val
Для Глухий кут: Она просто хорошо присосалась к бюджету...
Коментувати
Князьь
И сразу все стало хорошо....Все выучили за год математику,прекрасно сдали ЗНО,отчитались перед ПИ..ОЙ...
Олена
Для Князьь: А ми тільки так і можемо гратися. Куди поділи години математики у старшій школі? Зараз або бери профільний рівень, або вчи математику і готуйся до ЗНО 3 години на тиждень. А міністерка думає - скільки грошей виділять на піар-акції, тренінги та семінари. Шановна! Математика - це розумова праця і час!
Коментувати
спец
Ну і що? Про рік КВН не видав, бо буде такий протягом 5 років з квітня 2019. Головне не заморочуватись. Влада видає укази, а ми їх ...
Войнович М.
Совсун - це унікум . Проходімка екстракласу. Її клянуть, принижують , плюють на неї—а їй , як з гуся вода! Все свої руйнівні грантопроекти тикає . О кадра!!
Распил бюджета?
Совсун! Ну был уже год английской мовы. И шо? Какой результат? ?
Контрабас
Савсун готовий міністр. Так і рубає з плеча . Все знає , розуміє. Ось тільки їй влади не вистарчає. Прочитайте статтю- це ж колодязь розуму..:.
Сомалі
Для Контрабас: двірник з неї класний
Коментувати
sergey1979
Не відбілючи Президента чинного - чи авторка питала у Порошенка про виділення на роки англійської, японської, німецької? І головне - чи було це раціонално?
Олексій
Вчителі прочитали наказ і порахували січневу заробітну плату, при команді "Зе" вона зменшилася. Математика не на користь...
ынлф 2
Та Він даун !