Ігор Лікарчук: засилля класно-урочної системи

В Україні на офіційному і науковому рівні ніхто не знає і не хоче знати про інші системи організації навчання

Ігор Лікарчук: засилля класно-урочної системи

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Мій учорашній пост із інформацією про призначення Лілія Гриневич Міністром освіти і науки України прокоментував Олекса Бабанський. НЕ можу не перепостити його коментар повністю.

Ось він "Ліля, будь ласка посприяйте відміні "обязаловки" отримувати освіту через школу. Це запровадили ще в Прусії, коли запроваджували класно-урочну систему. Класно-урочна школа - то є старий заіржавілий робот, якому чомусь досі батьки ПОВИННІ віддавати дитину. Навіщо ця повинність? Якщо є набагато кращі можливості для дитини здобути активні навички та знання, навіщо батьки мусять носити ці "пояснювальні записки" чому ми не ходимо в школу? БО ВОНА НЕ НАДАЄ ЯКІСНИХ ПОСЛУГ, які ще треба пояснення? Але деяких батьків навіть до прокуратури викликають давати пояснення "чому дитина не ходить до школи".
Будь ласка, як держпосадовець, допоможіть батькам та дітям відкараскатись від цієї абсурдної "панщини".

Цим перепостом повністю підтримую думки автора коментаря. Від себе лише додам, що на мою думку в Україні ніхто не знає (і не хоче знати) про інші системи організації навчання (маю на увазі офіційний і науковий, а швидше псевдонауковий) рівні.

Під класно-урочну систему зроблені всі законодавчі та нормативні акти. Роботі в такій системі навчені всі педагогічні працівники. Працювати в інших системах більшість із них не може і не здатна. Саме через засилля класно-урочної системи організації навчання у нас, під виглядом оптимізації, йде нищення мережі сільських загальноосвітніх навчальних закладів, сільські педагогічні працівники професійно деградують, не маючи достатнього навантаження. Але головне, що від цього страждають учні і майбутнє нашої держави. Натомість сотні академіків та чиновників пишуть концепції, методичні матеріали, дисертації... Бо так було заведено в совку. Так і продовжується? Чи зможе Лілія Гриневич розрубати цей гордієвий вузол?

Оригінал

Освіта.ua
15.04.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
роккі
Не варто перебільшувати. Ви спочатку іншу систему запровадьте. А вже тоді говоріть. Хто на що здатен.
освітянин
Особиста думка полягає у ідеї запровадження пар з 7 класу. Можливо багато не погодяться. Але 7,8 уроків учень якісно може засвоїти? Крім того портфель вагою декілька кг. А про домашні завдання з кожного предмету взагалі мовчу.
Z
Для освітянин: У нашому містечку надцять років тому назад в школах пари були з 7-го класу, сама викладала так. Хочу сказати, що для дітей 7 і 8 класу - це не найкращий варіант (моя особиста думка). Від ідеї відмовились, але багато років пари були для 9-11 класів, цілком підтримую цю ідею. Та років 5 тому назад місцеве начальство з відділу освіти заборонило проводити пари в 9-11 класах.
вчитель
Для Z: Знайте як часто буває. Всі починають щось робити тільки тоді, коли з МОНУ грюкнуть по столі і у наказі напишуть виконати. Іншими - демократичними шляхами недоходить.
Коментувати
weterinar?
Сами образование получали по классно-урочной, как и я. Чем хорошо оно для меня и не только - предоставляло общение с более образованным людьми, причем, ежедневно. Как и в ВУЗе, очники более эрудированы, - из-за общения с теми, кто умнее тебя. Так и сегодня, не находя интеллектуальных людей рядом, многие люди находят его здесь в Интернете... Разочарована вашими советами министру, какая цель не понимаю.
Lyudmila Volovik
Якщо наша система освіти така погана, то чому західні компанії їдуть за програмістами саме до України???
Pine Coulter
Для Lyudmila Volovik: А до чого тут школа? Чи там програмуванню добре навчають?
Lyudmila Volovik
А що на прграмістів прямо після дитсадка готують. А хіба не в школі закладають основи для подальших здобутків? Хіба не школа Є основою основ? Як розвалиться система шкільної освіти, то і вузам робити не буде чого.
Іnfo
Тому, що українські університети ще не навчились "навчати" дітей програмуванню!
Коментувати
активіст
Пан Лікарчук, напевно "не знає", що в усіх державах світу задіяна класно-урочна система, а не лише на пострадянському просторі! Індивідуальну якісну!!! освіту можуть собі дозволити лише дуууже заможні люди. Так, наші школи, на превеликий жаль, перебувають у надзвичайно жалюгідному становищі, як і вся наша держава, але є різні школи і різні вчителі, і не потрібно всіх міряти однією міркою. Давайте ще шкільну освіту знищимо! І буде в нас "щастя"!!!
1
Не знаю ,как где,но в большинстве сельских школ дети родителей алкоголиков ( коих уже несметное количество) не ходят в школу не потому,что "школа не надає якісних послуг", а потому что элементарно пытаются выжить-во время отсутствия в школе собирают металлолом, пасут коров и т.д. Если ещё отменить обязательность посещения занятий... А вот законов привлечь таких горе-родителей к ответственности -практически никаких. Зато учителя и школа всегда виноваты. Интересно,пан Ликарчук знает о том, что творится в простых сёлах?
Вчителька
Для 1: За що ви так не любите сільську школу? "Несметное количество алкоголиков" в селах. Це про які села ви говорите. Наші батьки працюють дуже багато для того, щоб їхні діти вчилися. Діти цих батьків успішно навчаються у вишах. Я в дитинстві також пасла корову і це абсолютно не впливає на навчання, також це не завадило мені стати вчителем! Вчити якісно учнів стараються і сільські вчителі. Це держава не знає як загубити працюючу галузь, їй не потрібні розумні громадяни. І в "простих селах" в школах повний порядок: виконуються навчальні програми, навчальні плани...
Коментувати
Весняне загострення
В вашей любимой Америке дети в школы массово не ходят? Вы бредите?
Вже надоїв
Для Весняне загострення: Я думаю п. Лікарчук свідомо хоче знищити освіту в Україні і не може усвідомити, він теж "пенсіонер зі совка" і не здатний реально оцінити проблеми освіти.
Коментувати