Ягеллонський університет: 651-й рік успіху
PR

Особливості розвитку одного з кращих вишів Польщі на даний час та його плани на майбутнє

Ягеллонський університет: 651-й рік успіху

«Протягом останніх 25-ти років, маючи власні потужності для великих інвестицій, Ягеллонський університет (UJ) прекрасно розвивається», - зазначила заступник Міністра науки та вищої освіти Польщі Дар'я Ліпіньська-Наленч під час урочистої інавгурації 651-го навчального року в даному виші.

Розповідаючи про міжнародні досягнення краківських вчених (UJ), представник Міністерства (MNiSW) додала, що вони сприяють зростанню авторитету й поваги не тільки самого університету, а й польської науки в цілому у світі. «Проте, ми ще не досягли того престижу, до якого прагнемо, цю роботу нам ще належить виконати» - підкреслила вона.

Заступник міністра розповіла про заплановане на найближчі роки зростання фінансування науки з державного бюджету, який до 2020 року повинен досягти рівня в 1,7% ВВП. Вона нагадала також, що зараз польські виші зіткнулися з «незвично великою кількістю грошей» з нового бюджету ЄС на 2014-2020 роки, якими їм належить максимально ефективно розпорядитися.

Дар'я Ліпіньська-Наленч також підкреслила, що Ягеллонський університет є лідером за кількістю коштів, які використовуються ним з фондів Національного центру науки: 10% фінансових коштів від усіх конкурсів, оголошених Центром, потрапляє саме до співробітників і молодих вчених Ягеллонського університету. «Ви забираєте найбільшу суму - 156 млн злотих - її рівня не досяг жоден з конкуруючих вишів», - додала вона.

За словами заступника міністра, серед минулорічних лауреатів престижної програми MNiSW «Алмазний грант» переважають студенти UJ: з 86-ти стипендіатів - 21 з Ягеллонського університету. Більшу кількість має тільки Варшавський університет. «А це означає, що ви вмієте піклуватися про молодих і добре їх навчаєте», - оцінила вона.

Ліпіньська-Наленч побажала краківському вищому навчальному закладу на початку його 651-го академічного року «бути меккою й кузнею кращих студентів та випускників не тільки для польської науки, не тільки для польського суспільного життя, але також і для всього світу...». «Я знаю, що ви здатні досягти цієї мети, здатні виховати послідовників Коперника, Яна Кохановського, Фрича Моджевського, Віслави Шимборської, Карла Юзефа Войтили (Іоана Павла ІІ)», - сказала вона.

Ректор Ягеллонського університету, професор Войцех Новак зазначив, що на даний момент виш завершив святкування ювілейного 650-го навчального року і тепер всі зусилля планує зосередити на майбутньому. «Адже перед нами стоять виклики величезні, завдання багатогранні, вони зосереджені як навколо якісного розвитку наукових досліджень, вдосконалення процесу викладання, так і навколо способу управління університетом», - сказав він.

За його словами, виш, завдяки реалізованим в останні роки інвестиціям, вже модернізував наукову базу і тепер планує знайти ідеальний спосіб інтегруватися в європейський простір науково-дослідної діяльності. «Ми зобов'язані змінити спосіб мислення і підхід до наукових досліджень, а також до трансферу технологій у промисловість через необхідність створення міждисциплінарних і багатоцентрових науково-дослідницьких груп, що будуть взаємодіяти з європейськими центрами», - підкреслив ректор UJ.

Він нагадав, що зараз в процесі реалізації або завершення знаходяться безліч інвестиційних проектів, в т.ч. об'єкти Освітнього центру дикої природи, Національного центру синхротронного вивчення SOLARIS і Paderevianum II. Нещодавно прийняті в експлуатацію будівлі факультету фізики, астрономії та прикладної інформатики, а також модернізований Інститут психології. Триває будівництво об'єкта, призначеного для факультету хімії, на стадії проектування - об'єкт для Інституту геологічних наук. Завершується також початковий етап будівництва нової будівлі університетської лікарні «Prokocimiu» у Кракові.

Освіта.ua
24.11.2014