Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Ягеллонський університет Телефон в Україні: (044) 200-28-40
Польща, м. Краків
http://www.uj.edu.pl/

Ягеллонський університет

Міжнародний престиж і висока якість освітніх програм

Ягеллонський університет (пол. Uniwersytet Jagielloński, лат. Universitas Jagellonica Cracoviensis, англ. Jagiellonian University, JU) – найстаріший державний університет в Європі й один з найбільших у Польщі, що має найпотужнішу освітню й наукову базу, а також унікальну історію, що йде корінням у 1364 рік (у 2014 році ВНЗ святкує своє 650-річчя).

Ягеллонський університет – це один із трьох найпрестижніших і премійованих ВНЗ Польщі, він незмінно лідирує в національних рейтингах (у 2014 році він зайняв друге місце в рейтингу освітнього фонду «Perspektywy»), чиї студенти, молоді вчені та наукові співробітники прославляють його на весь світ, роблячи неоціненний внесок у науку й суспільне життя. Сьогодні 10 % усіх грантів, виділених польським міністерством, належать JU, 10 % престижних стипендій Фонду польської науки щорічно дістаються молодим вченим університету, а перемога в боротьбі за європейські гранти на наукові дослідження – вченим JU.

Усі освітні програми приведені в повну відповідність з Болонським процесом. Діє система European Credit Transfer System (ECTS), забезпечуючи зв'язок навчання в JU з навчанням в університетах інших європейських країн, а значить, роблячи студентів мобільними завдяки партнерським угодам з багатьма зарубіжними ВНЗ. Навчання проходить в основному польською мовою, але є також й англомовні програми (більше десяти) та кілька німецькомовних.

Структура ВНЗ унікальна для Польщі: серед його 15-ти факультетів є три медичних, які складають Collegium Medicum. У 1950 році вони були відокремлені від університету, наслідуючи радянську модель, але в 1993 році знову вбудовані в alma mater.

Особливості: багатий вибір освітніх програм (бакалаврату, магістратури та докторантури, дипломної та післядипломної освіти), визнання академічних та наукових ступенів у всьому світі, широкий діапазон інноваційних наукових досліджень, акцент на інтелектуальному і творчому розвитку кожного зі студентів, активна міжнародна діяльність з залученням молодих вчених, прекрасний професорсько-викладацький склад і потужна інфраструктура.

Однією з особливостей є й те, що поряд із профільними лекціями у програми все частіше включаються лекції та заняття з іноземних мов. Викладання іноземних мов стало наслідком створення Ягеллонського мовного центру. Студенти закінчують своє навчання зі знанням двох іноземних мов на рівні intermediate і вище.

Статистичні дані. Станом на 31 грудня 2013 року загальна кількість студентів становила 47989, з них аспірантів (PhD) було 3220. Станом на 2013/14 навчальний рік ВНЗ запропонував 78 освітніх програм і 149 спеціалізацій, налічувалося 3844 викладачів академічного рівня, 687 професорів і два професори, запрошених з-за кордону.

Акредитація. Програми акредитовані Державним комітетом з акредитації Польщі та Акредитаційної комісією університетів. Також університет має акредитацію Департаменту освіти США.

Стипендії. З 1999 року працює фонд стипендій Ягеллонського університету. Він надає стипендії студентам та аспірантам (PhD), а також аспірантам і науковцям із Центральної та Східної Європи, країн колишнього СРСР і країн Балканського півострова.

Факультети (15): факультет права та адміністрування, лікувальний факультет, фармацевтичний факультет, факультет наук про здоров'я, філософський факультет, історичний факультет, філологічний факультет, факультет полоністики, факультет фізики, астрономії та прикладної інформатики, факультет математики та інформатики, хімічний факультет, факультет біології і наук про Землю, факультет менеджменту та соціальної комунікації, факультет міжнародних і політичних досліджень, факультет біохімії, біофізики та біотехнологій.

Загальноуніверситетські підрозділи: JU архів, Ягеллонська бібліотека, MC медична бібліотека, кар'єрний центр, науково-дослідний центр вищої освіти, Ягеллонський центр експериментальної терапії, центр біотехнологій, центр розвитку інтегрованих систем, центр дистанційного навчання, центр іноземних мов, центр післядипломної медичної освіти, міжфакультетські дослідження у сфері гуманітарних наук, дослідження в галузі природничих наук і математики, JU і МС спортивні центри, педагогічний навчальний центр, синхротронний центр. Діють також офіс по роботі з іноземними студентами і служба підтримки студентів з обмеженими фізичними можливостями.

Бібліотека. Ягеллонський університет має унікальну бібліотеку, чий загальний фонд становить близько шести мільйонів одиниць, серед них велика колекція середньовічних рукописів, наприклад, De revolutionibus orbium coelestium Миколи Коперника, Кодекс Балтазара Бегема; велике зібрання літератури польського самвидаву часів комуністичної влади (1945–1989).

Музеї університету: Collegium Maius – є найстарішою будівлею університету в Польщі, його історія сягає до 1400 р; музей-аптека, заснований в 1946 році; музей медичного факультету; зоологічний музей (з 1782 року); музей «Ботанічний сад» - найстаріший музей ботаніки; геологічний музей – має колекцію експонатів, зібраних починаючи з 1782 року; антропологічний музей; анатомічний музей (складається з трьох залів і 2077 препаратів); музей патологічної анатомії музей палеоботаніки.

Є власна астрономічна обсерваторія Ягеллонського університету.

Відомі випускники: Норман Девіс (британський історик), Кшиштоф Зануссі (кінорежисер), Іоанн Павел ІІ (папа римський), Микола Коперник (астроном, математик і економіст, автор геліоцентричної системи світу), Станіслав Лем (письменник-фантаст), Александр Скшиньско (прем'єр-міністр Польщі), Ян ІІІ Собеський (король Польщі), Хенрік Халбан (невролог і психіатр), Вєслава Шимборська (поетеса, лауреат Нобелівської премії з літератури), Беата Шиманьська (письменниця та історик філософії) і багато інших.

Інфраструктура надзвичайно багата і представлена новітніми будівлями інститутів і науково-дослідних центрів, спеціально збудованими практично для кожного з факультетів. Усі вони оснащені самими кращими технологіями та мають великі аудиторії й величезні актові зали, а також найсучасніше обладнання. Основні кампуси розташовані або в самому центрі Кракова, або безпосередньо біля нього.

Проживання надається в різних гуртожитках, гостьових будинках і невеликих готелях, що належать ВНЗ.

Отримати професійну консультацію з усіх питань, що стосуються прийому на навчання в університети Польщі, отримання польської візи, а також вивчення польської мови в Україні та Польщі, ви можете за телефоном програми «ОсвітаПоль» - (044) 200-28-40.

Ягеллонський університет пропонує навчання за такими напрямами:

  • ГУМАНІТАРНІ НАУКИ
  • IT-ТЕХНОЛОГІЇ
  • МЕДИЦИНА
  • ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНІ НАУКИ
  • ПРАВО, МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 23.06.2016