Пластикових дипломів немає ніде у світі, - міністр

Дипломи університетів про вищу освіту мають містити обов’язкову інформацію і не бути пластиковими

Пластикових дипломів немає ніде у світі, - міністр

Пластикові дипломи про вищу освіти непотрібні, а їх вигляд не має значення. Про це під час відвідання Ужгородського національного університету заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

"Пластикові дипломи непотрібні. І коли вам кажуть, що він краще захищений, то це повний абсурд. Бо є серія і номер, які підтверджують диплом", - зазначив міністр.

За його словами, університети повинні виготовляти дипломи, які мають містити обов’язкову інформацію.

"Він має бути паперовий, дизайн залежить від вас. Зазначу, що пластикових дипломів немає ніде у світі. Вигляд не грає ролі, а ціна має значення", - пояснив міністр.

Як відомо, Кабінетом Міністрів затверджено перелік інформації, що повинна міститися в документах про вищу освіту державного зразка.

Постановою також визначено граничну вартість виготовлення документа про вищу освіту державного зразка, яка не повинна перевищувати двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Міністерство освіти і науки має у місячний строк затвердити форму документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатків до них.

Документи про вищу освіту та наукові ступені державного зразка та додатки до них, видані до набрання чинності постанови, є дійсними та обміну не підлягатимуть.

Освіта.ua
30.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ілона
Чи можна ламінувати диплом?
Міша
Повна дурня бумажний диплом,він має бути пластиковим,а не туалетним папірцем.
Секретар ККТ
"Міністерство освіти і науки має у місячний строк затвердити форму документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатків до них" - а нічого, що цей місячний термін вже закінчився 01.05, а відповідного документа від МОН немає!? Крім того, ВУЗам ще потрібно буде провести закупівлю цих дипломів, яка триватиме до 2 місяців (ну принаймні великим ВУЗам)! А тепер подумайте чим таке от затягування часу може обернутися, якщо старші курси вже скоро будуть держіспити здавати... Тож підготуйте всі необхідні напрацювання, а тоді ініціюйте прийняття відповідного рішення на засіданні КМУ! А ще краще - приймайте такі рішення не наприкінці навчального року, а на його початку!
Андрій
Для Секретар ККТ: " а нічого, що цей місячний термін вже закінчився" Трошки не так. Постанова про дипломи була офіційно оприлюднена лише 24.04.2015 в газети "Офіційний вісник України" (2015 р., № 30, стор. 55, стаття 883). З огляду на те, що текст постанови не містить жодних зауважень, щодо терміну набрання нею чинності, то вступила в дію вимога лише 25 квітня. Місяць ще не пройшов. http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/193-2015-%D0%BF/card6#Public
Секретар ККТ
Дякую за уточнення! Справді не звернув уваги на цю формальність... Та суті сказаного це не змінює - дуже невчасно вирішили робити це "покращення"!
Коментувати
Капаліка
Мої дипломи лежать вдома у скриньці для документів, сканкопії - на комп’ютері. Навіщо його транспортувати, це ж не паспорт, і не посвідчення водія? Він може знадобитись тільки при працевлаштуванні, та й то не завжди. Комусь зручний невеликий шматок пластику, комусь до вподоби невеличка картонна книжечка, а хтось буде радіти папірцю формату А4, який можна повісити на стіну в рамочку.
Taya
Увесь час оглядаємось як там у інших. Нам зручно і це головне! У старшої доньки свідоцтво про народження - ламінована книжечка, а в меншого - "бумажний" лист А4. Вгадайте, що зручніше транспортувати. Диплом - це назавжди!!!
деточка
а ректори по 20 і більше років - таке у світі є? А атестаційні справи, які кур’єри возять у МОН - таке десь є?
Тетьяна
Та ну, бумажные дипломи.это БРЕД!!!! Cчитаю что должны остаться пластиковие!
DiX
Видать, фабрику по виготовленню пластикових дипломів залишили табачнику. От квіт заметушився, щоб офшори капали в його кишеню.