В Україні вводяться нові документи про вищу освіту

Кабінет Міністрів ухвалив постанову Про документи про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка

В Україні вводяться нові документи про вищу освіту

Кабінетом Міністрів України затверджено перелік інформації, що повинна міститися в документах про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка. Відповідна постанова про документи про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка оприлюднена на сайті Урядового порталу.

Згідно з постановою, документи про вищу освіту та наукові ступені державного зразка та додатки до них, видані до набрання чинності зазначеною постановою, є дійсними та не підлягатимуть обміну.

Постановою також визначено граничну вартість виготовлення документа про вищу освіту державного зразка, яка не повинна перевищувати двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Міністерству освіти і науки доручено у місячний строк затвердити форму документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатків до них.

Як повідомлялося раніше, у Міністерстві освіти і науки повідомили, що відтепер, відповідно до закону "Про вищу освіту", вищі навчальні заклади самостійно виготовлятимуть та видаватимуть документи про вищу освіту.

"Питання пов’язані із визначенням технічного опису бланків документів про вищу освіту (наукові ступені), їх дизайну, способу та місця виготовлення, визначаються вищими навчальними закладами самостійно", - наголошують у МОН, зазначаючи, що у відомства відсутні повноваження на розроблення та затвердження спеціального порядку щодо централізованого виготовлення та видачі документів про вищу освіту.

Освіта.ua
15.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Натэл
Что-ненормальное, по моему. Документ государственный должен иметь единый образец.
Капаліка
Для Натэл: Навіщо? Державність документу - лише підтвердження, що випускник навчався за офіційно акредитованою державою програмою. І не зовсім не факт, що державна акредитація підтверджує якість підготовки саме цього випускника у саме цьому виші. Незабаром назва (і авторитет) ВНЗ має стати гарантом якості, а не друк дипломів за єдиним взірцем. Державність диплому і його "справжність" буде підтверджуватись за допомогою ЄДЕБО (перевірка за лічені хвилини за номером документа про освіту - без офіційних запитів до ВНЗ і т.п.). І такий друк буде суттєво дешевшим, менш трудомістким і більш швидшим для вишів.
Натэл
Может, и так
Дмитро
Для Натэл: Для Капаліка: які ж Ви далекі від цього процесу. хоч би постанову самі прочитали.
Коментувати