Виші самостійно виготовлятимуть дипломи, - МОН

Міносвіти не вживатиме заходів, пов’язаних із централізованим виготовленням дипломів

Виші самостійно виготовлятимуть дипломи, - МОН

Міністерство освіти і науки повідомляє, що відповідно до закону "Про вищу освіту" вищі навчальні заклади самостійно виготовлятимуть та видаватимуть документи про вищу освіту. Про це йдеться у повідомленні МОН, зважаючи на чисельні запити вищих навчальних закладів, що надходять до відомства.

Зокрема, Міністерство освіти і науки повідомляє, що 30 березня 2015 року прийнято постанову КМУ "Про документи про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка", якою на виконання закону "Про вищу освіту" затверджено Перелік інформації, що повинна міститися в документах про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та встановлено граничну вартість виготовлення документа про вищу освіту державного зразка у розмірі двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 34 гривні (у 2014 році ця сума становила 79 гривень).

Також, згідно з постановою, Міністерство освіти і науки у місячний строк має затвердити форми документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка, додатків до них, зразка академічної довідки. З повним текстом відповідної постанови можна буде ознайомитися після її офіційного оприлюднення.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що відповідно до статті 7 закону "Про вищу освіту" вищі навчальні заклади самостійно виготовляють та видають документи про вищу освіту.

"Отже, питання пов’язані із визначенням технічного опису бланків документів про вищу освіту (наукові ступені), їх дизайну, способу та місця виготовлення, визначаються вищими навчальними закладами самостійно", - наголошують у МОН, зазначаючи, що у відомства відсутні повноваження на розроблення та затвердження спеціального порядку щодо централізованого виготовлення та видачі документів про вищу освіту.

У Міносвіти повідомляють, що відповідно до законодавства Кабінет Міністрів в межах встановлених повноважень визначає лише обсяг інформації, що вноситься до документа про вищу освіту (науковий ступінь) державного зразка, а Міністерство освіти і науки затверджує форму документа (зміст викладу відповідної інформації) та взаємодію вищих навчальних закладів з Єдиною державною електронною базою з питань освіти у процесі формування реєстраційного номеру документа про вищу освіту (наукові ступені) в зазначеній базі.

"Наголошуємо, що Міністерство освіти і науки, ДП "Інфоресурс" немає жодних правових підстав на вжиття заходів, пов’язаних із централізованим виготовленням документів про вищу освіту (наукові ступені)", - йдеться у повідомленні міністерства.

Освіта.ua
06.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
jekky
Для интереса зашел в ЕГБО проверить диплом: не работает система(((
Катя
Це у розвинених країнах актуально, де є верховенство Закону, порядність і адекватна відповідальність за підроблення документів!
Люда
схоже, недалекий мізками міністр квіт і абсолютно неадекватна совсун уже не знають, чим на себе звернути увагу, імітуючи бурхливі реформи
Данилка
У документі Наказ МОН України від 30.04.2015 № 501 «Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатків до них, зразка академічної довідки» http://old.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/3957- навіть відсутні додатки!!! От Совсуни і Квіти безмізкові такого напорють в Україні. ЖАХ!!!
Данилка
От ЛОХ цей Квіт!!! Країну заполонить море підробок!!!
Елена
Убрать документ государственного образца - неправильно, документы об образовании при устройстве на работу дотошно проверяют только в гос. службах, а в остальных структурах нет. Страну наводнят липовые дипломы. Нет же бесчисленного количества видов паспорта, который печатает ОВИР, да любой документ государственного образца до банального свидетельства юр.лица. И уж если МОН внедряет новый вид документов, процедура заказа которых ЕЩЕ в разработке, в упор, за месяц до выдачи дипломов в ВУЗах, то инновации необходимо было заранее протестировать, и выпускать все изменения по виду диплома и процедуре заказа не в последний момент. Так уважаемые сотрудники МОН, Вы посеяли просто панику среди учебных заведений.
Капаліка
Для Елена: Не згоден з Вами. Підробити можна і той шматок пластику. Вага диплому має підтверджуватись авторитетом ВНЗ, а не друком документів за одним зразком. Ця ідея дійсно раціональна, одна з небагатьох від МОНУ. Дані про випускника заносяться до ЄДЕБО, як і дані про його диплом (в т.ч. державного зразка чи ні). ЄДЕБО присвоює йому номер, за яким можна за лічені хвилини перевірити справжність диплому. Далі все в руках вишу - не потрібно їздити до Києва, витрачаючи силу-силенну часу і грошей. Потрібно лише затвердити форму диплому та знайти типографію, яка виготовить дипломи потрібної якості друку за адекватні гроші. Ви взагалі в курсі, скільки коштували вишам (самим випускникам) централізовано виготовлені дипломи державного зразка?
училка
Для Капаліка: Умиляет "Ви взагалі в курсі, скільки коштували вишам (самим випускникам) централізовано виготовлені дипломи державного зразка?". А Ви в курсі СКІЛЬКИ коштує навчання загалом??? Добре, якщо дитина вчилась на бюджеті (хоча те ж не дешево), а як що на контракті? Так що не знайде ще 100 грн., а би мати нормальний диплом, а не "писульку", яку тільки описали за два місяця до закінчення виша????? Через рік все вгамується, ВНЗ передивиться, як повинен виглядати диплом, змінить його вигляд, або зовсім відмінять цю постанову, а діти цього року випуску залишаться з филькиными грамотами, які ни хто визнавати не буде!
Капаліка
В курсі, а також знаю яка вага "нормальних" дипломів - надивився в житті випускників, які не вміють елементарну пропорцію або середньозважене значення порахувати. Також мені відомі масштаби тенденції відтоку наших випускників шкіл за кордон для отримання освіти (зазначу, і дипломів аж ніяк не нашого державного зразка). А ще у всім відомого "проФФесора" диплом державного уніфікованого зразка (простий приклад). Що поганому у тому, що дизайн дипломів буде змінюватись хоч щороку? Повторюсь - визнавати потрібно не сам документ, а якість освіти, яку дає виш, назва вишу повинна бути брендом і запорукою визнання документів, надрукованих хоч на туалетному папері. Справжність дипломів буде перевірятись за їх номерами у ЄДЕБО за кілька хвилин (незалежно від вигляду документів), а далі все в руках роботодавця - чи визнавати авторитет конкретного вишу, чи ні. Незабаром ще подивимось, який диплом буде важити на ринку праці більше - державний від маловідомої контори, чи власний від лідеру освіти.
Коментувати
Тарас
Черговий ідіотизм від МОН. Вже навіть не здивуюсь, якщо деякі ВНз видаватимуть дипломи на листку А4 у файлику.
Капаліка
Для Тарас: Звичайно, Ви абсолютно праві - аркуш формату А4 набагато краще виглядає під склом у рамочці, і бажано не пластиковій, а дерев’яній.
Илария
Це жах!! Тобто як хочеш, який хочеш, на чому хочеш друкуй диплом??? А де ж якийсь єдиний зразок? Чи диплом це вже не головне? А уявіть скільки добавиться робити відділам кадрів ВУЗів? Адже тепер масово почнуть надходити запити про підтвердження факту навчання тих чи інших випускників. І явно що перевірки закладів будуть масові, адже всі реально розуміють, що тепер липових дипломів буде маса!!!
Коментувати