Треба зробити освіту сучасною, - Порошенко

Президент наголошує на необхідності виведення української вищої школи на новий якісний рівень

Треба зробити освіту сучасною, - Порошенко

Новий Закон "Про вищу освіту" забезпечує можливості для виведення української вищої школи на новий якісний рівень. На цьому наголосив президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами Харківського національного університету ім. Каразіна, де він прочитав лекцію і поділився своїм баченням розвитку держави.

"Треба відійти від радянщини і зробити українську освіту сучасною, на що й спрямований цей закон", – сказав Порошенко.

За його словами, Закон "Про вищу освіту" забезпечує можливості для виведення української вищої школи на новий якісний рівень, створює умови для її інтеграції у європейський науково-освітній простір, для демократизації університетського життя.

Президент наголосив на важливості імплементації закону та глибокого переформатування університетського життя.

"В повну силу закон не запрацює, якщо до цього не залучиться студентська спільнота, студентське самоврядування, адже вони є найбільш зацікавленими у цьому", - наголосив Порошенко.

Також президент висловив особливу подяку харківському студентству за патріотизм, небайдужість та активну громадянську позицію на підтримку суверенітету та незалежності України.

"Україна майбутнього, незалежність якої ми зараз захищаємо великою ціною, буде такою, якою її побудуєте ви, в яку ви вкладете свої здібності, знання, розум, своє серце і свою душу", - наголосив Порошенко, звертаючись до студентів.

Освіта.ua
27.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
А
Пане Президенте! Щоб зробити освіту сучасною, потрібно почати із того, що зробити міністерство освіти сучасним, прибрати зайві забюрократизовані регулювальні і перевіряльні функції. Бо у нас виходить прямо анекдотична ситуація. Міністерство скасувало велику кількість наказів, але замість них не було введено ніяких інших критеріїв. «Розробляйте самі» - кажуть. Питаємо, чи перевіряти це будуть - кажуть будуть. Питаємо, як зробити правильно, які критерії перевірки. У відповідь - от перевіримо, потім і скажемо, що у вас неправильно. То це по яковськи? По європейськи чи по совковськи? От питання із вступом, наприклад, досі зависло. Ніякого чіткого алгоритму, як приймальна комісія має складати рейтингові списки із врахуванням "пріоритетів" заяв, у МОН досі немає, в затверджених умовах прийому закладені вимоги щодо цих списків, які просто неможливо виконати у такому вигляді, як там записано. І скільки не питаємо - відповіді немає. Це, мабуть, теж по новому, по європейськи...
321
Не можу второпати чому влада кидається лозунгами замість реальних дій. А може це дійсно заклик до отримання сучасної освіти у цивілізованих країнах
Jurie
"Треба відійти від радянщини". Нічого не маю проти цих слів президента, але щоб реалізувати цей заклик, можна просто від`їхати в західний бік від кордонів України, хоч в Польщу, не говорячи вже про Францію чи Англію. Отам точно немає радянщини в освіті. Чи добре це чи погано, ще питання, але чомусь так вийшло, що еліта наша вже подолала цю радянщину на прикладі своїх родин: їх діти таки вчаться за кордоном.
Одесситка
Для Jurie: Вся наша "элита" как будто наблюдает за нами и руководит нами со стороны. Топ-менеджеры, а не государственные деятели, и потомство их уже давно интегрировалось в Европу, и теперь учит, как нам быть.
Коментувати