Закон "Про вищу освіту": основні нововведення

Прийнятий парламентом Закон "Про вищу освіту" набере чинності після підписання президентом України

Закон "Про вищу освіту": основні нововведення

Ухвалений Закон України "Про вищу освіту" набере чинності після його підписання президентом України. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

Також в освітньому відомстві окреслили основні нововведення ухваленого парламентом закону.

Зокрема, буде створено окремий колегіальний орган – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, буде суттєво посилено антиплагіатні норми і відповідальність за них.

Створюватиметься новий механізм виборів ректорів вищих навчальних закладів (участь всього викладацького складу та збільшено у відповідній пропорції (не більше 15%) кількість студентів, які братимуть участь у голосуванні). Заплановано, що вибори будуть відбуватися в один тур за системою "перехідного голосу". Для ректорів, деканів і завідуючих кафедрами прописано обмеження перебування на посаді – не більше двох строків (5+5).

У відповідності до норм Закону "Про вищу освіту" усі вищі навчальні заклади отримають право остаточного присудження наукових ступенів. У Національному агентстві залишається питання акредитації спецрад і розгляд апеляцій на їх рішення.

Після набуття чинності законом державні вищі навчальні заклади зможуть розміщувати власні надходження від своєї освітньої, наукової та навчально-виробничої діяльності на рахунках установ державних банків.

Також законом зменшено кількість годин навчального навантаження викладачів на одну ставку з 900 год. до 600 год. Зменшено навантаження на студентів – кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30.

З 2016 року запроваджуватиметься новий механізм електронного вступу до ВНЗ і автоматичного розміщення місць державного замовлення.

Передбачено створення умов для збільшення мобільності студентів і викладачів.

Протягом визначеного у законопроекті перехідного періоду із системи вищої освіти буде вилучено рівень молодшого спеціаліста та запроваджено ступінь молодшого бакалавра як скорочений цикл підготовки бакалаврів.

Як відомо, Закон України "Про вищу освіту" був ухвалений у парламенті 1 липня, за відповідне рішення проголосувало 276 народних депутатів.

Освіта.ua
01.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Деяким технікумам більше ста років, знання дають кращі ніж новоспечені університети, а від них готові відмовитись, людей лишити без роботи заради примарних ідей. Для цього стояли на майдані?
Сергій
Якщо я зараз закінчую коледж (в цьому році він повинен буде проходити акредитацію на молодшого бакалавра) і отримую молодшого бакалавра, то чи потрібно в цьому разів ЗНО для подальшого навчання?
Інесса
Поясніть, будь ласка, у зв"язку з прийняттям нового Закону чи є можливість переведення з одного коледжу до іншого
Ірина
після 4 курсів, не можна вже йти на 5-ий, на спеціаліста.. а лише зразу на магістра? я правильно зрозуміла?
Liubov Antonenko
Поясніть, будь ласка, шо за нововедення щодо вступу в навчальний заклад повторно! Наскільки мені доступно пояснили, то студент, який вже вчився на держзамовленні, не може повторно вступати на бюджет (навіть, якшо він не отримав ступінь бакалавра). Що це таке? я гадала, кожга людина має другий шанс!
Юрий
Я- выпускник 2014 года, получил диплом специалиста. У меня вопрос: будет ли мой диплом иметь силу после 2016 года и далее при устройстве на работу? Не нужно ли мне будет обязательно учится на магистратуре или будет хватать диплома бакалавра? Очень интересует статус диплома специалиста, так как тысячи студентов выпустились с такими дипломами буквально за месяц до получения своих дипломов и что с ним теперь делать?
Denis
Цікаво, якою буде доля ВНЗ І-ІІ рівня акредитації технікумів, які здійснюють ступеневу освіту (І ст.- кваліфікований робітник, ІІ ст. - молодший спеціаліст)? І якщо для ВНЗ ІІІ-ІV ак. ставка викладача до 600 г. то скільки для викладача технікуму?
Vladislava Domanizka
Для Denis: щось здається мені, що наша доля не зміниться((
Коментувати
Christina Yermolenko
Будь ласка, підкажіть, чи є законною вимога довідки про працевлаштування (або направлення на працевлаштування) в обмін на диплом? Якщо ні, куди мені звернутись, або на що послатися?
Люба
Доброго дня! Поясніть будь-ласка, вища освіта бакалавр як враховуватиметься в кваліфікаційному довіднику. Зараз (згідно з кваліфікаційним довідником) інженером може працювати тільки спеціаліст, або магістр. Як будуть справи по новому закону?
Сергій
1. Скасовано надбавки за пед. стаж. 2. Зрізано надбавки за науковий ступінь та вчене звання: канд. наук було 15% стане 13% (з 01.01.16); доктор наук було 25% стане 16% (з 01.01.16); доцент було 25% стане 15% (з 01.01.16); професор було 33% стане 23% (з 01.01.16).
Сергей
Для Сергій: Порядок різних виплат регламентує не закон а "Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти". И вообще учите материальную часть..........
Виктор
в законе тоже про надбавки сказано. ограничения введены. Нормативные документы другие будут приведены в соответствие с Законом. Так что сами подучите материальну часть.
Коментувати
Иван
А что со стипендией?
Марія
Для Иван: чула інформацію, що підвищують до 1000
Коментувати
Inna
А ні у кого не виникає бажання почитати прийнятий закон, щоб отримати відповіді на ваші запитання з приводу молодшого бакалавра, неповної вищої освіти і інших??
Stas
Для Inna: Бажання виникло, але де взяти повний текст нового закону про освіту?
Коментувати
Q&A
Це буде дуже не скоро.
Q&A
"Це буде дуже не скоро." Це про автоматичне розміщення держзамовлення. З незрозумілих причин потрапляє не як відповідь, а як коментар
Коментувати
Евгений
Отмените название младший бакалавр - это большая ошибка!Название младший бакалавр нужно отменить. Это название создано для коррупции. Чтобы вынуждать ВСЕХ выпускников продолжать обучение! Отмените название! Не за это на майдане! Только в Украине такой закон и такое название возможно! ПОЗОР за это название!
Q&A
Це буде дуже не скоро.
Q&A
Це буде дуже не скоро.
Олекса Позняк
виші отримають право остаточного присудження наукових ступенів ------------- як це розуміти? Відкрили Університет села Глушомань наклепали один одному звання доктора наук а технічку - академіком?
Q&A
Для Олекса Позняк: Точно. Тільки ще треба спочатку отримати ліцензію на освітню діяльність, акредитуватися. Сформувати спецраду. А далі по написаному
Льоха Кухаренко
Ліцензія дуже дорого коштуватиме. Тому рада намагатиметься "відбити" свої затрати. Не окупить себе диплом кандидата чи доктора.
Коментувати
Ігор
А що таке молодший бакалавр?
Q&A
Для Ігор: Це той хто менше бакалавра. Можна сказати - "початкова вища освіта"
H
Молодший бакалавр: дроби уміє перемножать, а додавання ще не опанував.
Ігор
Я маю на увазі після скількох курсів навчання можна отримати цю ступінь?
Коментувати
********
Скажіть будь-ласка. як можна розуміти поняття: "автоматичне розміщення місць державного замовлення"
Костя
Мені здається, що держзамовлення, то секретна інформація