Парламент ухвалив новий Закон "Про вищу освіту"

Основною ідеєю нового закону є надання вищим навчальним закладам реальної автономії

Парламент ухвалив новий Закон "Про вищу освіту"

У вівторок 1 липня Верховна Рада України прийняла Закон "Про вищу освіту". За відповідне рішення проголосувало 276 народних депутатів.

Законопроект був розроблений ще у 2012 році робочою групою, яку очолював ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський. Робота над законопроектом здійснювалася на засадах обговорення представниками громадськості, студентства та представників понад 30 освітніх організацій.

За визначенням освітніх експертів, ухвалення законопроекту сприятиме розвитку вітчизняної вищої школи, виведе українську вищу освіту на європейський шлях розвитку, зміцнить позиції українських вищих навчальних закладів на світовому ринку освіти та інновацій, підвищить якість освіти і зробити українських випускників більш конкурентоспроможними на ринку праці.

Головними новелами нового закону "Про вищу освіту", порівняно з його попередником є: встановлення рівнів та ступенів освіти, ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня - доктор філософії, запровадження Національного агентства з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, встановлення нового порядку набуття вищим навчальним закладом статусу національного, започаткування дослідницьких університетів, закріплення на законодавчому рівні системи зовнішнього незалежного оцінювання, розширення реальної автономії вищих навчальних закладів тощо.

За словами Голови парламентського комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич, прийнятий закон є системним і підготовленим у результаті прозорого демократичного діалогу всіх зацікавлених соціальних груп.

Прийняття закону позитивно оцінюють і в Міністерстві освіти і науки. За словами міністра Сергія Квіта, прийняття закону про реформування системи вищої освіти є одним з пріоритетних завдань реформування вищої освіти. Він зазначає, що головним завданням законопроекту є створення автономії університетів, які мають стати конкурентоздатними на світовому ринку.

"В основі проекту закону "Про вищу освіту" - ідея університетської автономії, насамперед, в академічній, організаційній та фінансовій сферах. Планується розширення повноважень вчених рад та колективів університету, зокрема, право самостійно обирати ректора, тоді як міністерство лише фіксуватиме факт вибору", - зазначає Сергій Квіт.

Освіта.ua
01.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрий
Я- выпускник 2014 года, получил диплом специалиста. У меня вопрос: будет ли мой диплом иметь силу после 2016 года и далее при устройстве на работу? Не нужно ли мне будет обязательно учится на магистратуре или будет хватать диплома бакалавра? Очень интересует статус диплома специалиста, так как тысячи студентов выпустились с такими дипломами буквально за месяц до получения своих дипломов и что с ним теперь делать?
Виталий
нужно ли отрабатывать 3 года бюджетникам после окончания учёбы???
Володимир
Що буде з тими, хто в 2014 поступить на спеціаліста, тобто, вони закінчать навчання в 2015, їхні дипломи в подальшому прирівняють до магістрів? Тоді виникає питання, чи є сенс зараз вступати на магістра?
Роман
А як щодо обов’язкового відпрацювання бюджетниками згідно скерування по розподілу? Чи передбачено зміни, адже Балога давно це обіцяв?
спочатку мама
Звичайно, дуже добре, що відбуваються зміни у вищій освіті...Але КОЛИ ПОЧНУТЬСЯ РЕАЛЬНІ ЗМІНИ У СЕРЕДНІЙ ОСВІТІ ??? Ті зміни, які анонсувалися, (грифування підручників, зменшення предметів на ДПА тощо) не є суттєвими , на мій погляд...
Олександр Висоцький
Що ж, думаю, що ця реформа буде позитивно сприйнята суспільством як і процес децентралізації http://www.youtube.com/watch?v=DcToDgQdExk&list=UUlzAs4Z2gidNbhKQ1mqro5g . А яка ваша думка з приводу реформ, що відбуваються в Україні?
Докторант
Де отримати роз"яснення щодо аспірантури/ докторантури? Ті, хто навчаються, втрачають цей статус? Написання дисертації буде здійснюватися поза аспірантурою? Вступні-кандидатські ліквідовано?
скептик
Больной вопрос: что с уровнем специалиста?В следующем2015 году этоуровня уже не будет,надуюсь?
Евгения
Название младший бакалавр нужно отменить. Это название создано для коррупции. Чтобы вынуждать ВСЕХ выпускников продолжать обучение! Отмените название! Не за это на майдане! Только в Украине такой закон и такое название возможно! ПОЗОР за это название! Отмените это название! Это название - позор и вершина коррупции!
Сириус
Для Евгения: Ты че - идиот? А как тогда должны зваться выпускники колледжей?
Лера
Для Евгении -младший специалист!!!!-нету такого младший бакалавр..сначала точно узнайте, а потом тут рассуждайте!!
Василь
Є молодший бакалавр, бакалавр і магіст, це напевне в університетах.
Коментувати
Перес
А что это законопроект говорит про техникумы и колледжи?
Сергей
Для Перес: Если я правильно понял идем в систему ПТО
Коментувати
Sergiy
На скільки я розумію, тепер рівня спеціаліста не буде ? Бо нічього не сказано про спеціаліста.
Q&A
Для Sergiy: останній набір на спеціаліста у 2016
Андрей
То есть, в 2016 году еще можно будет поступить на Специалиста?
Q&A
Tak
Коментувати
Сергiй
я правильно понял что теперь ВУЗ-ы будут сами по себе и государство их теперь не финансирует (или финансируют но в меньшей степени) ? объясните пожалуйста
Q&A
Для Сергiй: Teпер ВНЗ зможуть самостійно приймати значну частину рішень, що стосується освітньої послуги і державні ВНЗ зможуть самостійно розпоряджатися коштами, що отримали за надання послуг
Коментувати
DOCENT
Нарешті