Країна потребує сучасної вищої освіти, - Гриневич

Голова освітнього комітету ВР взяла участь у Всеукраїнській Студентській навчально-дискусійній платформі та запропонувала студентам надавати свої пропозиції щодо реформування вищої школи

Країна потребує сучасної вищої освіти, - Гриневич

Під час заходу, який відбувся у Будинку профспілок, представниками студентських профспілкових організацій із різних регіонів обговорювалися законопроекти "Про вищу освіту", що зараз знаходяться на розгляді парламенту, в контексті забезпечення соціально-економічних прав і гарантій для студентської молоді, а також питання інтеграції вищої освіти в європейський освітній простір.

В своєму виступі Лілія Гриневич зазначила, що країна сьогодні потребує сучасної вищої освіти, яка дасть кожній молодій людині рівний шанс на успіх.

"Нинішнє ж законодавство застаріло і не відповідає потребам суспільства та сучасним реаліям", - підкреслила Гриневич.

Вона також нагадала про ціннісні відмінності закладені у законопроектах, які зараз знаходяться на розгляді у Верховій Раді України.

Гриневич зазначила, що провладний законопроект, зареєстрований депутатами Партії регіонів фактично закріплює ручне керування вишами з боку освітнього міністерства, а два альтернативні - пропонують утвердження автономії та академічної свободи, а також передбачають розширення прав викладачів та студентів.

Народний депутат запропонувала представникам студентства, щоб за результатами дискусії, були підготовлені та надіслані до профільного парламентського комітету пропозиції від учасників, які допоможуть врахувати інтереси студентських профспілок при подальшому доопрацюванні законопроектів.

Як відомо, Президент Янукович визначив прийняття нової редакції закону про вищу освіту, як один з першочергових пріоритетів влади у напрямку реформуванні освіти. Відповідно до Національного плану дій на 2013 рік, що затверджений главою держави, новий закон має сприяти інтеграції України до Європейського простору вищої освіти відповідно до принципів Болонського процесу.

Відповідальними за виконання парламентського супроводу законопроекту від виконавчої гілки влади призначено прем’єр-міністра та Міністерство освіти і науки. Прийняття законопроекту заплановане на червень.

Освіта.ua
15.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Студент
О каком высшем образовании может идти речь, когда преподаватели на кафедре Учета и аудита Национального Горного Университета через зав кафедры Вагонову "решают" оценки студентов? Заплатил 150 гривен - получил 5 по финансовому учету. Не заплатил - получи 2. Пока не прекратится коррупция в университете, ни о каком качестве высшего образования не может быть и речи.
Марина Журавлева
в СССР образование было одно из самых лучших в мире. и не сидели годами не проводили дискусий. потому что коммунисты знают, что делают.
Елена Викторовна
Для Марина Журавлева: Коммунисты здесь не при чём. Просто раньше люди не просто работали за идею, они знали, что у них всегда будет реальный минимум для жизни. Кроме того, образование школьное было лучше из-за того, что детям не забивали голову всякой непотребной ерундой (типа научной терминологии в биологии), а давали тот минимум, который создавал у учеников целостный взгляд на действительность. Сейчас же напихали в программу кучу бреда, из-за которого максимум 2-3 человека на класс знают достаточно, чтобы написать экзамен и 1-2 человека на школу действительно понимают материал. Ну зачем, скажите мне, шестикласснику знать доподлинно строение клетки, лепестка, стебля и т.д.? Я понимаю функции, понимаю русские (украинские) термины и т.д. Но нафига всё это усложнять? Там уровень почти институтского биофака! У учеников в голове всё это смешивается в кашу - все эти дурные, непонятные для них слова, все эти кривые до жути определения...
Елена Викторовна
Для Марина Журавлева: кто-то читал современные учебники по биологии? Да там у взрослого человека мозги в трубочку завяжутся! И всё это называют прогрессом. Это регресс, товарищи! Деградация! Мы делаем из наших детей дебилов, но не посредством лишения образования, а с помощью перегрузки последнего. Елена Викторовна, учитель биологии
Виталий Бабенко
Для Елена Викторовна: как это коммунисты не при чем, если именно в СССР образование было одним из лучших? кто же тогда по Вашему управлял страной? явно не регионалы и националисты. только благодаря Компартии в головы детей того времени не попадала вся эта "ненужная ерунда". в системе был порядок, и не только в образовательной
Коментувати