Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОН: більшість проблем при вступі створювали вступники
МОН: більшість проблем при вступі створювали вступники

У більшості випадків розбіжності даних виникали через некоректне введення інформації

МОН: більшість проблем при вступі створювали вступники

Чиновники Міністерства освіти і науки вкотре повторили тезу про те, що у більшості випадків проблема розбіжності даних в електронних кабінетах вступників виникала через некоректне введення інформації вступниками та вищими навчальними закладами. Про це йшлося під час брифінгу, присвяченому перебігу вступної кампанії, у якому взяли участь міністр освіти Лілія Гриневич, перший заступник міністра Володимир Ковтунець, директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров і керівник ДП «Інфоресурс» Оксана Бєлік.

За інформацією міністра освіти, наразі приймальні комісії верифікували 99,8% заяв абітурієнт і цей процес буде завершено найближчим часом.

«Верифікація проводиться для того, щоб перевірити адекватність даних вступників, виявити та виправити помилки. Особливу увагу було зосереджено на верифікації середнього балу атестату, сільського коефіцієнту, крім того, у нас була частина абітурієнтів, які поставили собі бонуси як переможці олімпіад, хоча насправді вони такими не є. Окремо під час верифікації заяв перевіряється правильність розрахунку конкурсного бала», – зазначила Гриневич.

За її словами, у «більшості випадків проблема розбіжності даних виникала через не зовсім коректне введення інформації – як самими вступниками, так і навчальними закладами. Чимало випадків було й неправильного підвантаження документів. Однак наразі фактично усі розбіжності усунено».

Також найближчим часом будуть верифіковані всі конкурсні пропозиції ВНЗ, щоб їх можна було завантажити в алгоритм адресного розміщення державного замовлення.

«Головним результатом для нас має стати справедливий розподіл місць державного замовлення та забезпечення права кожного вступника здобувати обраний ним фах», – наголосила Лілія Гриневич.

Відео порталу «Педагогічна преса»

 

Освіта.ua
28.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
lucky
А ви бачили серед результатів ЗНО таку строку: додаткові бали за особливі успіхи і бали : 18,19,12 - це вам не МАН з 10 балами
Михайло Чиж
Останнє повідомлення на сторінці вступника: "УВАГА! Результати адресного розміщення державного замовлення (із зазначенням вступників, рекомендованих до зарахування на бюджетні місця) будуть оприлюднені не пізніше 18.00 год. 1 серпня 2017 року". То що, пані міністр, знов вступників винними призначите?
валерій цесар
як формується рейтинговий список у Київському Лінгвістичному Ун.?. за рівного конкурсного балу при вищому пріоритеті люди стоять нижче і навпаки
Іван
Для валерій цесар: Рейтинговий список формується по країні, а не по якомусь там університету.
Друзілла Галицька
Для валерій цесар: мають стояти не за пріоритетом, а за вищим балом атестату (у випадку рівного конкурсного балу)
валерій цесар
уточнюю - Германські мови та літератури,освітня програма: Англійська мова і література,: №48-11,40 атестат №49 11,80 ; №52-10,30 №53 - 10,40 №69 - 10,60 №70- 11,10. За яким принципом формується рейтинг?
Коментувати
Павло
скажіть, будь ласка,до якого числа можна подавати заяви на контракт до внз?
Іван
Для Павло: До 26 липня.
Друзілла Галицька
Для Іван: він має мабуть наувазі до якого числа можна подавати документи. До 30 серпня здається, якщо увійдете в ліцензійний обсяг.
Іван
Питання стояло чітко про заявки. А оригінали - в кожному вузі по різному. Треба читати правила прийому того вишу, куди йдете на контракт. 30 серпня вже буде пізно до багатьох вузів подаватися.
Коментувати
Svetlana Lunina
вы знаете после того, как я посмотрела как были составлены задания тестовые ЗНО 2017, то система вступа технически просто отлично работает! О справедливости льгот при поступлении и коэффициентах сказано уже много, это ориентиры страны, политика итд. О правильности всего этого можно бесконечно дискутировать... Посмотрим еще, как система с рейтингами, приоритетами справится...
0brains
Ага, розповідайте про свої проблеми, про несправедливість, про високі порогові, ага. Якщо є голова на плечах і руки з правильного місця ростуть, то можна було і зно нормально написати, і кабінент нормально зареєстpувати, і заяви подати. Якщо ні, то й маєте проблеми.
Михайло Чиж
Для 0brains: "Міністр: останнім часом електронний вступ працював штатно. Лілія Гриневич стверджує, що більшість помилок системи електронних кабінетів вступників були оперативно виправлені і останні півтора тижня система працювала в штатному режимі." Лише останні півтора тижня!!!! Яка б голова на плечах не була, але, якщо система містила помилки, то працювати нормально вона не могла. Крапка!
Галина
Я там спостерігала в 200-бальників "голову на плечах" і з результатами ЗНО нижче 160. А також зарахування призового місця МАН з географії на Лікувальні справі. Чи це ви вважаєте нормою?
DOCENT
Так це відповідає вимогам Умов 2017
Коментувати
win
А мене таке питання цікавить: ну гаразд, цей тендер провели, щось таке кривеньке за десять лямів зробили, так-сяк вступну кампанию відбули... Але ж на наступний рік потрібно буде виправляти помилки цієї кампанії? Та, мабуть, не задарма, а знов за гроші? І що? Знову тендер? На якому може виграти інша компанія? Або інша не може? А навіщо тоді тендер? Тепер держава прив’язана до конкретної компаніі-розробника? Спитаю простіше - чому програмне забезпечення, розроблене за державні (наші з вами) кошти, не має відкритого програмного коду? Тоді, може, и бажаючих долучитися до розробки було б більше, и видно було, чи дійсно цей код стільки коштує...
Svetlana Ilchenko
Від вступників та їх батьків суцільні проблеми.Своїй доньці кабінет відкривала я...з допомогою розробників ПЗ і листуванням з паном Шаровим(дуже дякую).Але цим проблеми не обмежились ВНЗ не фіксували заяви, а потім не давали статусу. Це не вступ ,а жах всього літа.Вступники 17 були поставлені в нерівні умови з вступниками 16 у яких бали вищі за ті самі знання( бали ЗНО рахували по-іншому і це не рівні умови)16 рік має перевагу над 17.
Галина
Для Svetlana Ilchenko: і різниця на в 1 бал, а 5-10. Але нам говорять про рівні умови.
Коментувати
Михайло Чиж
Ага, саме вступники два дні (12-го і 13-го) не дозволяли включити сервер ЄДБО. Саме вступники десь подівали заяви із свої кабінетів, а розробники ПЗ взяли провину на себе. Саме вступники так завантажили телефони гарячих ліній, що ті на стільки перегрілись, що слухавку не можна було підняти (тому нікому і не відповідали). Саме вступники "тримали за руки" сисадмінів, щоб ті вчасно не оновлювали інформацію на vstup.info (перше оновлення вийшло 19-го липня). Саме вступники неправильно рахували собі конкурсний бал (в перші дні - не переводячи середній бал атестату в 200-бальну систему, потім застосовували коефіцієнт до четвертого предмета ЗНО). А найголовніше: саме вступники вносили зміни в хід вступної кампанії, приймаючи накази, що явно суперечать затвердженим Правилам прийому до вишів у 2017 році. Всі дурні, всі неуки! Одне лише МОНУ біле та пухнасте.....
Галина
Мені цікаво, як МОН буде реагувати на те, що багато дітей, які закінчили школи в смт або в місті і мають СК?
Михайло Чиж
Для Галина: А ніяк не реагуватиме. Цю "проблему" можна було вирішити повною синхронізацією двох баз: ЄДЕБО і бази видачі атестатів (вони синхронізовані лише частково: за номером атестату і ПІБ). Це би дало змогу визначити, чи має право даний вступник на СК (згідно із розташуванням школи, що видала атестат) і застосувати його лише за умови подання довідки з місця реєстрації вступника (форми №13). А зараз вже МОНУ може лише перекласти всю відповідальність на приймальні комісії, а ті, якщо "прохлопали" правильність надання СК при реєстрації заяви, то не звертатимуть на це уваги і при прийомі документів.
Ольга
Для Михайло Чиж: без довідки видно, яку школу дитина закінчила, а довідка - це ще один спосіб підзаробити.
Михайло Чиж
Кому, на чому і як можна "підзаробити"? А застосування СК передбачає виконання двох умов: закінчення сільської школи саме в 2017 році і проживання в сільській місцевості (що підтверджується довідкою за формою №13).
Коментувати
Михайло Чиж
Зі слів міністра можна зробити висновок: основною проблемою вступної кампанії є вступники!
Леонідович
Якби не вступники то й взагалі проблем при вступі не булоб.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!