Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Випускники коледжів не складатимуть ЗНО
Випускники коледжів не складатимуть ЗНО

МОН відмовилося від впровадження вступу молодших спеціалістів лише за результатами ЗНО

Випускники коледжів не складатимуть ЗНО

У Міністерстві освіти і науки вирішено відмовитися від ідеї застосування норми, згідно з якою молодші спеціалісти мали вступати на навчання до вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МОН.

Своє рішення у міністерстві пояснюють опрацюванням пропозицій громадськості щодо умов вступу на навчання в 2015 році, зокрема, про збереження правил вступу молодших спеціалістів при вступі на програми підготовки бакалаврів.

"Врахувавши думку громадськості, Міністерством освіти і науки буде передбачено в Умовах прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2015 році конкурсний відбір на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра за результатами вступних випробувань", - повідомили у Міносвіти.

Як відомо, наприкінці минулого тижня в освітньому відомстві відбулося засідання третьої робочої групи щодо умов прийому до ВНЗ у 2015 році, на якому було наголошено, що абітурієнти, які мають диплом молодшого спеціаліста, зможуть вступати на ОКР "бакалавр" лише на перший курс вищого навчального закладу і тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Чи зможуть власники дипломів молодшого спеціаліста вступати до університетів за скороченими програмами підготовки у міністерстві не повідомляють.

Освіта.ua
14.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Доброго вечора ???? Скажіть будь ласка,як поступити на 3 курс після коледжу (2 роки навчання)), які документи потрібно)
Ніка
Скажіть будь ласка, після закінчення медичного коледжу потрібно здавати ЗНО з хімії для вступу в мед.університет?
Андріана
Чи можу я поступити у мед. університет,якщо я здавала мову,біологію-більше 150,а бал з історії України за ДПА-9(зак. мед. коледж)
Ксенія
Це дуже цікаво але зараз наше любе міністерство, усе таки, вирішило підкласти віпускникам колледжів свиню у виді зчачі ЗНО та збільшення терміну навчання. Я розумію зміни і все таке інше, але потім вони дивуються, чому студенти тікають вчитися у інші країни. Кому сподабається коли після чотирьох років навчання тебе прирівнюють до випускників 11 класу?
юля
чи птрібо здааи зо 2015 року післ закінчення медичого коледжу якщо я хочу вступити в сну на білогічний
вася
СкажІть будь ласка чи потрІбно здавати ЗНО,щоб поступити в ун.Івана Франка,якщо я закінчила медичний коледж в 1993 році?
Юлія
Для вася: потрібно!
Коментувати
вася
СкажІть будь ласка чи потрІбно здавати ЗНО,щоб поступити в ун.Івана Франка,якщо я закінчила медичний коледж в 19963 році?
мед
Поясніть, будь ласка, то навчання 4 роки в коледжі коту під хвіст і ми прирівнюємося до 11-тикласників? Вибачайте, але здається ми вже більш менш обізнані в конкретній галузі, на відміну від 11 класу... І зважаючи, що шкільну програми за три роки забувається, тоді яке рівноправ"я, люди? Прирівнюєте Українську освіту до закордону? З знаннями, які в нас здобувають в коледжі, там вже вчаться в університетах! Отямтесь!! Не забирайте надію у дітей, дайте шанс здавати проф екзамени і вступ на 2 курс, це тільки підвищить якість знань в університетах... Нема справедливості у цьому світі...
Оксана
Чи потрібно здавати ЗНО, щоб після закінчення медичного коледжу, поступити у мед університет????
Катя
ЗНО не потрібно здавати і тим, хто після 9, і тим, хто після 11 класів навчався в коледжі?
Дмитро Максимів
Скажіть будь ласка, після закінчення медичного коледжу потрібно здавати ЗНО для вступу в мед.університет????
Анастасия Хорунжая
таке враження, що тих хто видає ці закони, взагалі не хвилює,що буде далі зі студентами...цим законом,вони собі краще не зробили.Рівень освіти не підвищиться від цього, а лише погіршиться.
Біряєв Володимир
Для Анастасия Хорунжая: вони так і хочуть, їм потрібні раби, які будуть приносити їм останні копійки, щоб вижити
Коментувати
Анастасия Хорунжая
ну і закони у нас...Після 11 класу сдавши ЗНО я вступила до коледжу,провчилася 2 роки та мала надію вступити до ВНЗ на 2 або 3 курс, а тепер що маю? знову складати ЗНО та вступати на 1 курс???Навіщо!?
Роман
Для Анастасия Хорунжая: А дозвольте Вас запитати, від ВНЗ Вам потрібні знання чи лише диплом? Бо я особисто не дуже розумію, як можна пропустивши 2 роки навчання сподіватися на відповідного рівня знання. Єдино можливий варіант - це погоджені програми коледжу і перших двох курсів ВГЗ, тобто, якщо у коледжі вивчаються відповідні курси на відповідному рівні. Проте, на скільки мені відомо, в Україні дуже мало таких коледжів, які погодили програми з ВНЗ і реально дають відповідний рівень знань. Тобто, насправді цей пункт у правилах - це була така собі лазівка для обходу незалежного оцінювання знань. Тому, цілком підтримую нововведення.
Коментувати
Валентина
Чи потрібно здавати ЗНО після закінчееня коледжу? Прошу дайте чітку відповідь. Якщо здавати ще і ЗНО то для чого взагалі навчатися у коледжі і після коледжу на 1 курс. Потрібне правильне і виважене рішення цієї проблеми. Я вважаю, що у коледжі дають більше знань як у вищому навчальному закладі.
Валентин
Для Валентина: А для чого навчатися в школі? Давайте зразу після дитсадка видавати диплом магістра.
с.о.
Вибачте, але так ніхто і не дав відповіді - де логіка у цьому нововведенні? ЗНО здається за шкільною програмою, яку в коледжах проходять на 1 курсі. Наступні 3 роки вивчають спеціальні предмети, на останньому курсі готують дипломну роботу. То де є рівність з випускниками шкіл? Після коледжів у ВНЗ не йдуть слабкі студенти, їм цього не потрібно, а ті, хто хоче продовжити освіту повинні здавати якийсь тест на рівень кваліфікації зі спеціальності, а не шкільну програму, чи не так? Чи існуватиме тепер поняття ступеневої освіти?
Коментувати
Надія
Обурена тим, що Міністерство освіти очолюють люди, які дуже взялися за реформи освіти, не розуміючи ні потреб школи, ні потреб коледжів, бо жодного дня не працювали там. Попередня влада переколошматила програми, за якими неможливо вчити дітей, оскільки порушено найважливіші принципи,які ще визначив Коменський: доцільність, доступність, послідовність викладу матеріалу тощо. А сьогоднішня влада пішла далі: починає нищити всю систему освіти. Правильно, нам потрібна тільки еліта з мажориків і мовчазні малоосвічені раби, які через брак коштів не змогли отримати належної освіти. Квіт і Совсун легко домовилися, адже вони з одного університету. Не здивуюся, якщо куми!
Тетьокурсник
Ну, для випускників 2015 року відмінили ЗНО, радий за них, а що робити тим хто випускається в 2016 році? Чи є сенс взагалі йти далі, на 4 курс, чи скласти ЗНО і піти з 3 курсу?
Інна
Згідно з чинним Законом України Про вищу освіту випускникам коледжів буде видаватися диплом не "молодшого спеціаліста", а вже "молодшого бакалавра" або "бакалавра". Тепер диплом "Молодшого спеціаліста" будуть отримувати випускники вчилищ, ліцеїв (див. Закон). Тому, Міносвіти треба чітко розрізняти та розмежувати і прописати окремі вимоги: це Молодший спеціаліст - який закінчив коледж І-ІІ рівня акредитації, чи це Молодший спеціаліст - який закінчив ПТУ. Біда в тому, що ті хто пише Умови вступу зовсім не звертають увагу на зміни у Законі України Про вищу освіту, та не адаптують Умови до Закону. Виходить Умови вступу не відповідають вимогам Закону. І виходить, що Умови вступу... випускників коледжів прирівнюють до випускників ПТУ.
небайдужий викладач
Для Інна: Абсолютно згодна. Але ще один нюанс: вони вважають зно показником якості знань. Але тоді, для виконання цього показника для випускників коледжів має бути відповідна кількість годин на ті предмети, з яких потенційно зобовязані здавати ЗНО. З кожним роком години, зокрема, на математику і фізику (мається на увазі загальноосвітні предмети) скорочують (економлять), і ніхто не говорить про те, що в коледжах не вичитується така сама кількість годин, як і у школі. Формально, це та "шпаринка", на яку Лікарчук не звернув уваги. А якщо подавати до суду?
Коментувати
Мама студента
Я маю можливість порівняти навчання в університеті і коледжі. Так скажу Вам, що навчання у коледжах дає можливість отримати фахові практичні знання. Зі студента кожну пару вимагають виконання завдань і запитують, а в університеті практично працюємо на 10-15% студентів, які здатні до навчання. До решти велике запитання про ЗНО. Хоча вони самі й розповідають як складали.... Ці рішення вважаю не професійними і як бажання підставити керівництво нашої держави. Тому, що діти навчаються по 4 роки, два з яких Ви просто викінути. Якщо потрібно ЗНО, так зробіть центри з професійно-орієнтованих дисциплін. Поспілкуйтеся з батьками, а не сидіть в кабінетах і на сайтах та не думайте про своє збагачення. Одне задоволення працювати з дітьми після коледжа, уміють навчатися. Ще хочу сказати, поїдьте до Європи, подивіться, а не намагайтеся "совдепію" впровадити, зруйнував гарні явища. Ви уже перейшли на тести, при цьому студенти втратили можливість говорити.....
правинок
Ну скажемо прямо, вс*ались з переляку. А коледжі зараз така "шпаринка" для вступу, що "ого-го". Усі, навіть тьму-таракансткі правничі та економічні відділення забиті "майбутніми студентами", які часто не вміють написати своє прізвище. Горе реформатори! Додавити їх протестами!
викладач математики
Для правинок: Випускники коледжів значно сильніші, ніж пересічні 11-ти класники. Подивіться у школи, скільки народу на уроках в 10-11 класах, а скільки у репетиторів і за які гроші? Все, що треба_ЗНО, як панацея. А чи це так? У Вузах викладачі математики отримуюють після ЗНО студентів, які а ні думати, а ні розвязувати що інше, відмінне від тестової АБВ-дейки не вміють. Студенти коледжів, а саме ті, які хочуть продовжувати навчання знають і вміють набагато більше, післф коледжів приходять у ВНЗ кращі і найкращими у Вазах залишаються. А залишити випускніків цюого і трьох наступних років без права вступу на 2-3 курси це дискримінація і шлях до повного корупціонного ЗНО.
Викладач
Для викладач математики: Випускники педколеджів, які навчалися за програмами підготовки вчителів початкових класів, а потім були зараховані зразу на другий курс математичного факультету університету, часто не володіють на задовільному рівні навіть програмою основної школи. Звичайно ні про яке продуктивне навчання у виші не може бути і мови. Це схоже скоріше на шахрайство.
музика
Для Викладач: а это уже проблема коледжа, который следует ЗАКРЫТЬ. И факультета, преподаватели которого принимали экзамены. И следущее - каким образом учитель начальной школы соотносится с учителем математики?
Коментувати
Директор школи
А в європейських університетах також є можливість після їхнього коледжу вступати на третій курс? Маю сумнів. А ми ж так хочемо у європу, а від "совка" не відірвемось.
Викладач
Для Директор школи: це в усьому світі називається ступенева освіта!!!
музика
Для Директор школи: не варто рівняти ЇХ коледж і НАШ коледж. У НИХ пілся НАШОГО коледжу діти потрапляють до вищої школи (наш профільний університет)
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!