Абітурієнти зможуть обирати складність тестів ЗНО

Український центр оцінювання якості освіти з 2015 року впроваджуватиме тести двох рівнів складності

Абітурієнти зможуть обирати складність тестів ЗНО

Однім із нововведень проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році стане впровадження у процедуру тестування дворівневих тестів. Метою введення дворівневого тестування є більш якісний відбір абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів.

Дворівневі тести у цьому навчальному році будуть впроваджені з двох тестових предметів української мови і літератури та математики.

За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, необхідність таких змін викликана об'єктивними причинами.

"До цього часу ми однаковий тест давали тим, хто вступає на механіко-математичний факультет університету і тим, хто хотів бути вчителем трудового навчання. Також однаковий тест з української мови і літератури складали ті, хто вступав на факультет української філології і ті, хто вступав на факультет спортивної медицини", - зазначив Лікарчук під час прес-конференції, що була присвячена проведенню ЗНО у 2015 році.

Він наголосив, що якісний відбір абітурієнтів на основі однакових тестів був ускладнений.

"Тому ми пішли на зустріч університетам і цього року будемо пропонувати тест рівня "А" - менш складний і тест рівня "В" - більш складний", - повідомив директор УЦОЯО, зауваживши, що цього року нововведення стосуватиметься лише двох предметів.

Він зазначив, що університети будуть самостійно визначати рівень складності тесту, результати якого необхідні для вступу на кожну спеціальність. Відповідні вимоги будуть визначені умовами вступу кожного вищого навчального закладу.

Директор УЦОЯО також зазначив, що абітурієнти, які матимуть результати тесту підвищеного рівня "В", матимуть можливість подати документи на спеціальність, де необхідно буде подавати результати тесту рівня "А". Відповідно той, хто складатиме тест рівня "А" не матиме можливості вступати на спеціальність, де умовами вступу передбачений тест вищого рівня складності.

Ігор Лікарчук повідомив, що практика дворівневих тестів існує в інших країнах світу, зокрема у Польщі.

Для отримання інформації про проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2015 Вконтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іванна
Тест рівня "А" включає завдання з української літератури?
Рус
Ви шо подуріли залишіть все як було (((Це посто знущання
мама
http://www.mon.gov.ua/ua/actually/38424-mon-zatverdilo-novi-umovi-priyomu-do-vnz-na-2015-rik
Олекса Позняк
То він учителів буде тестувати то 2 рівні=========== а для цих прожектів необхідне додаткове фінансування- більше грошей-більше розпилу
Эверест
ВНИМАНИЕ!!! Группа вконтакте была создана студентами колледжей, которые хотят по их словам сделать срок действия всего 2 года так как программа 13-15 годов схожая и отличается от ранних годов. НО ВНИМАНИЕ!!! Студенты колледжей не понимают видимо что если они говорят про 13-15 года то это срок не два года а ТРИ, но при этом студенты колледжей от имени людей со старыми сертификатами выдвигают требования которые идут против нашей воли. Так что господа просто идем на ихний митинг и требуем у чиновников которые выйдут из здание срок действия от 3 и если возможно до 5 лет
мама
Для Эверест: правильно, 5 лет - это нормальный срок ,отстаивайте свои требования
Коментувати
абітурієнт 2015
ви там подуріли в тому міністерстві? яка дворівневність ??? це не справедливо ! в мне на вибір два предмети англійська і математика . ясно що математику рівня А значно легше скласти, ніж англійську !!!! то що це означає, що англійська потрібна тільки філологаи та міжнародникам ? вибачте, але я вже розпочала підготовку до зно з англійської і вітратила чималу суму. Залиште все, як було ! або очікуйте другого майдану!
Otto
Для абітурієнт 2015: Почитайте коменти за червень-серпень. Там стільки було ниття про складність тестів. Зробили дворівневі, знову не те. А вчитися не пробували ?
Ірина
Для Otto: почитайте закон про вищу освіту. Де там написано про дворівневі тести? де в ньому прописано, який виш та на який факультет братиме який тест? Там йдеться про коефіцієнт від результату ЗНО залежно від вузу. Отже, ЗМІСТ зно МАЄ БУТИ ДЛЯ ВСІХ ОДИНАКОВИЙ, а вже коефіцієнт різний. Тільки у липні підписали закон. Якого милого тепер крутити людям голову іншими нововведеннями. Ще з тими не розібралися, що робити і як.
Otto
Для Ірина: Пішли на зустріч дітям - дають тести А і В. Пішли на зустріч ВУЗам - дають "самостійно визначати рівень складності тесту, результати якого необхідні для вступу на кожну спеціальність". Знову не вгодили. Ну і чому зразу не здати В і бути спокійними ? Пропоную піти на зустріч ще й батькам - вручити сурми та барабани, а продовжувачам їх роду видавати дипломи зразу після школи, навіщо заморочуватись ;) Ну гарний же варіант пані Ірино ? ;) Хоча очікуємо і позитив - нарешті на рейтинговість ВУЗів, які вирішать приймати тести А можна буде сміливо поставити жирну крапку чи хрестик.
Коментувати
Makarena
И когда же ВУЗы определятся с условиями поступления? И можно ли будет сдавать оба уровня тестов ЗНО, чтобы иметь выбор. Хочется услышать (увидеть) вразумительный ответ лично от Ликарчука. Какие ещё новшества вы придумаете, сообразительный наш, для того, чтобы полностью завалить вступительную кампанию 2015? А министр образования вообще не в теме? Чем он лучше своего предшественника?
Людмила
Для Makarena: Здавайте тести складнішого рівня і маєте вибір. Зі складнішим тестом є можливість пробувати себе там, де вимагатимуть простіший рівень. А там, де треба рівень В, то рівень А аж ніяк не пройде. Де проблема? Вчіться і все буде ДОБРЕ!
Коментувати
OLGA
Якщо планується поєднання ЗНО и ДПА , то діти яким треба вищий рівень по окремих предметах ЗНО для вступу , матимуть не рівні умови при отриманні оцінки в атестат на рівні з дітьми яким достатньо для вступу по цих предметах рівня А.
OLGA
А недостаточно коэффициента для ЗНО, который сможет установить каждый вуз на свое усмотрение , выделив профилирующий предмет? А как будет определяться рейтинговое место абитуриента ,если несколько абитуриентов имеют одинаковое количество баллов , но разных уровней ,а по условию приема достаточно уровня А. Логично , что приоритет уровню А .Какой тогда смысл в уровне В? Легче набрать баллы , но какая их ценность ?
Невідомий
А скажіть, будь ласка, як я, вивчаючи математику на рівні стандарту, можу здавати математику рівня Б, якщо моя мета - технічний вуз....
Маша
Для Невідомий: Просто треба було вибирати проф..у 10 класі математичний і все...8 год математикі в тебе в руках
Olga
Для Маша: А то можна подумати що в кожній школі є така можливість.
Маша
Для Olga: Ну я без поняття як у вас, в нашій школі ми самі вибирали профіль який хотіли, але крім універсального.
Коментувати