Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОН презентовано революційні умови вступу
МОН презентовано революційні умови вступу

Міністерство освіти пропонує революційно змінити умови прийому до вищих навчальних закладів

МОН презентовано революційні умови вступу

Міністерством освіти і науки підготовлено пропозиції до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році.

Документом пропонується значна кількість новацій, що можуть бути втілені під час вступної кампанії у наступному році.

Зокрема, Міністерство освіти і науки пропонує відмінити норму про обов’язкове погодження вищими навчальними закладами власних правил прийому з освітнім відомством. Згідно з Проектом умов прийому, правила вступу розроблятимуться вишами та затверджуватимуться вченою радою вищого навчального закладу.

Також пропонується, що правилами прийому кожного вишу буде встановлюватися перелік та кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання для вступу, вага кожного з яких має становити не менше 20 відсотків конкурсного бала; вага середнього бала атестата, що має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала; вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), що має становити не більш 50 відсотків конкурсного бала.

Окрім того, пропонується врахувати бали призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу на рівні від 0 до 5 відсотків конкурсного бала.

У 2015 році освітнє відомство пропонує розпочати конкурсний відбір вступників 10 липня. Абітурієнти матимуть традиційну можливість подати заяви про вступ як в електронному, так і у паперовому вигляді. Прийом заяв від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти закінчується 1 серпня. Прийом заяв та документів від осіб, які для вступу на навчання мають проходити творчі конкурси або вступні екзамени завершиться раніше.

Документом пропонується зберегти формулу оприлюднення рейтингових списків рекомендованих до зарахування вступників, яке відбуватиметься впродовж трьох "хвиль".

Однією з найбільш очікуваних новацій є запропонована норма щодо обмеження строку дії сертифікату ЗНО. Відповідно до пропозиції МОН вступники у наступному році матимуть право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий лише у 2015 році.

Також освітнім відомством вилучено пункт, який дозволяв вступникам, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році або раніше вступати до вишів за результатами вступних іспитів. Відтепер ця категорія абітурієнтів вступатиме до навчальних закладів лише за результатами ЗНО.

Іншим нововведенням, запропонованим Міністерством освіти і науки є надання можливості вищим навчальним закладам самостійно встановлювати мінімальну кількість балів сертифіката, з якою вступник допускається до участі у конкурсі. Тобто скасовується норма щодо мінімального бала результату ЗНО, який дорівнював 124 балам зі звичайних предметів та 140 балам з профільних.

Також пропонується закріпити норму, згідно з якою у разі проведення творчого конкурсу у вищому навчальному закладі будуть зараховуватися бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання не менш як з двох предметів.У інших випадках зараховуються бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з трьох або чотирьох предметів. Обов'язковим конкурсним предметом залишається українська мова та література.

Згідно із запропонованими змінами, конкурсний бал абітурієнта розраховуватиметься як підсумкова сума балів вступника за кожен сертифікат, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), інших показників, передбачених умовами прийому, помножена на вагові коефіцієнти, що встановлюватимуть вищі навчальні заклади.

Документ також містить інші умови прийому вступників на навчання за ступенями молодшого бакалавра, бакалавра, магістра. Умови прийому до вищих навчальних закладів мають бути затверджені не пізніше 15 жовтня 2014 року.

Із порівняльною таблицею змін до проекту Умов прийому до ВНЗ у 2015 році можна ознайомитися на офіційному сайті Міністерства освіти і науки.

 

Освіта.ua
18.09.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Mariya
Можливо "революційні зміни" принесли б якусь користь, якби ВНЗ не жили власним життям. Для них не існує якихось термінів чи законів. До прикладу ЛНУ ім. І.Франка. Історія повторюється знову і знову. Списки, правила, оновлення... невже так важко просто опублікувати все вчасно? Сьогодні, дякувати Богу, 4 грудня. На сайті університету, окрім Міністерських законів, немає ЖОДНОЇ інформації щодо вступу 2015. Проте, така ситуація з більшістю ВНЗ. Щодо поєднання ДПА і ЗНО з української мови та літератури: для початку треба змінити шкільну програму та підручники, бо 10-11 клас зовсім не та база, за допомогою якої можна добре скласти ЗНО. Та все ж, шкільна програма - це вже зовсім інша і дуже сумна тема. Усе, що можна отримати за останній рік навчання в школі - зіпсовані нерви, здоров’я і повна відсутність бажання навчатись далі.
Вікторія
З Ваших реформ можна зробити тільки один виснок ви робите все для того, щоб діти тікали з цієї країни. Повна дискримінація особливо те,що зно минулих років вже не дійсні. Що робити дітям які сдавали в 2013-2014? Знову здавати зно-це повний абсурд!!!! ЗНО повинно бути дійсним хоча б 3 роки. За що люди стояли на майдані?За ваші абсурдні зміни??????????????????????????????
Валерій Лементарьов
Для Вікторія: Бали ЗНО 2015 будуть нараховуватись не так, як раніше. Раніше 100 балів було тільки за те, що абітурієнт прийшов на ЗНО. У 2015 експертна комісія визначить скільки правильних відповідей може бути на рівні угадування. І мінімум, 100 балів, нададуть тільки тим, що дали більше відповідей. Грубо кажучи, 100 балів ЗНО 2015 буде відповідати приблизно 124 балам ЗНО попередніх років. Через це порівнювати результати таких сертифікатів було б не коректно.
Коментувати
Марія Шека
Вітаю!я в цьому році закінчую коледж(зарахована на базі 11ти класів).Навчаюся на бюджетній основі(знаходжусь на повному державному забезпеченні).Чи матиму я пільги в цьому році, при вступі до ВНЗ 3-4 рівнів акредитації?чи можливо вступити на бюджетній основі? (я 1994 року народження).чи потрібно знову проходити ЗНО(маю сертифікати ЗНО 2012 року)?
mathphysvvv
Введение двух уровней тестов по математике безусловно прогрессивно, поскольку ранее сильные учащиеся не могли проявить себя-написать тест на оценку, близкую к 200 баллам не представляло труда даже для абитуриентов со средненьким уровнем знаний. Но открывать черную дыру для коррупции с помощью таинственного конкурса творческих способностей, которому еще и вес можно дать 50%, не следовало. По поводу теста по физике пожелание-привлечь к составлению теста профессионалов, хотя бы один из них должен быть в предметной комиссии. Введение двух уровней теста по физике также можно было бы приветствовать, если бы физика в школе не была бы практически полностью уничтожена. =mathphysvvv
Анна
Для Ліни: з дипломом молодшого спеціаста Ви влаштуєтесь на роботу???? Всім потрібна вища освіта і все...
!!!
Не возмущайтесь здесь впустую , а пишите письма на электронку , может услышат http://www.mon.gov.ua/ua/pr-viddil/1312/1390288033/1411050866/
Мама
https://m.vk.com/colledgestrike
оксана
Мой сын 4 года , после 9 класса проучился в колледже, получит диплом младшего специалиста. Школьные предметы проходили на 1 курсе, дальше специальные предметы, а теперь что? ЗНО? 1 курс ВУЗа? 2 года выбросить, в июне защита диплома, когда готовиться к ЗНО??? А многие еще и оплатили эти 4 года, где справедливость???? Зачем ему первый курс и ЗНО????????????????
Мама
Для оксана: https://m.vk.com/colledgestrike
Коментувати
Анатолій Поліщук
Скажіть будь ласка а якщо в мене є диплом молодшого спеціаліста (юрист), за новим законодавством я можу в 2015 році поступити до ВНЗ за вступними іспитами, чи обовязково потрібно здавати ЗНО,, так як шкільні предмети 4 роки назад вчив, уже й незнаю чи складу добре іспит ЗНО!
Мама
Для Анатолій Поліщук: нет
Коментувати
Stanislav Nikolaenko
Продовження: 4. Встановити обмеження (не більше 10% від обсягу державного замовлення) на кількість осіб, які можуть зараховуватись поза конкурсом, або надати право ВНЗ встановлювати таке обмеження; 5. Оскільки новим Законом України «Про вищу освіту» передбачений прийом на навчання молодших спеціалістів до 2016 року, то на це період доцільно дозволити зарахування осіб з дипломами молодшого спеціаліста за результатами фахового вступного випробування на програми підготовки бакалавра на перший курс (зі скороченим терміном навчання) або на другий курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) за умови вступу на споріднений напрям підготовки. Наступне, ст.5 Закону передбачає навчання на бакалавра тривалістю як 3, так і 4 роки. Виходячи з цього, а також з метою реалізації ступеневої підготовки фахівців, доцільно було б випускникам профільних ВНЗ І-ІІІ ступенів зберегти існуючий порядок прийому. Ректор НУБіП України Станіслав Ніколаєнко
Т.
Для Stanislav Nikolaenko: Пане Станиславе, Вам пора повернутися у крісло міністра. Нам, вчителям, працювалося з Вами добре.
Коментувати
Stanislav Nikolaenko
Національний університет біоресурсів і природокористування України вносить пропозиції до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році: 1. За даними Українського центру оцінювання якості освіти переважна більшість абітурієнтів подавали заяви у 2-3 ВНЗ. Для того, щоб зменшити безплідне завантаження приймальних комісій, пропонуємо встановити обмеження на кількість поданих заяв вступником (3 ВНЗ по 3 заяви). 2. Виходячи з того, що в Україні нестабільна соціально-економічна ситуація, особливо на Сході і в Криму, щоб не обмежити права випускників шкіл, насамперед з цих регіонів, пропонуємо дозволити подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання видані у 2013-2015 роках (за останні 3 роки); 3. Дозволити ВНЗ самостійно визначати строки вступної кампанії на навчання за ступенем магістра, що витікає із визначення автономності та самостійності ВНЗ відповідно до нового Закону України «Про вищу освіту»; Ректор НУБіП України Станіслав Ніколаєнко
Катя
Stanislav Nikolaenko: Как можно поступать на юрфак и не сдавать правоведение , а ведь мы строим ПРАВОВОЕ ГОСУДАРСТВО ???? Как можно идти в Евросоюз и не сдавать всемирную историю будущим дипломатам , политологам ??? Почему такой маленький перечень предметов тестирования . Надежда только на Вас ....... ВЫ авторитетный человек , повлияйте если можете на ситуацию .....Особенно удивляет и возмущает отмена ПРАВОВЕДЕНИЯ , а ведь такие тесты уже были , есть и программа и база тестов .С уважением к Вам .
Коментувати
Ятвецкий Владимир Мойсеевич
Люди добрые, действие сертификата в течение одного года - необходимость, вызванная системой выставления баллов. А система выставления баллов такая, чтобы сказать ты лучший, ты, хуже, а ты ещё хуже и т.д. Иными словами, ты достоин учиться в более престижном ВУЗе, а ты в менее. И всё.
Mädchen
На мою думку, ці умови є не зовсім правильними. Вони, як мінімум, суперечать статті 53 Конституції України про освіту. Оскільки громадяни мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах, то необхідно дотримуватись цього закону. А тут виходить, що нормально будуть навчатись лише ті, хто має фінансову можливість. Ми прагнемо придушити корупцію, та хіба з такими умовами щось вийде?!
Анатолій Поліщук
Для Mädchen: знаєш Україна і "подолати корупцію" речі несувмісні!
Коментувати
Нталья
я не согласна с отменой старых ЗНО. я последний год учусь в колледже, мне не когда просто на просто готовиться к ЗНО. Так что мне теперь год на то чтоб подготовиться...?!!!!
ліна
давайте відверто: не є важкими завдання ЗНО. Спробуйте зрозуміти просту істину: не можуть всі мати вищу освіту. Не дано всім. Згадайте. скільки вступало дітей до вишів у Радянському Союзі. Чому вирішили, що зараз всі мають. Якщо достатній рівень, то нехай за ним орієнтуютья, куди саме вступати. І ще для Наташи: стільки помилок, що цим все і сказано.
Круглов
Для ліна: Как в Совке?В Совке была напрочь прогнившая система,цель которой-Производить как можно больше рабочего быдла.Может это и грубо,но это чистая правда.реформы должны быть европейскими.А на деле получается что хотят вернуть советскую систему.Так как именно при Совке были усложнения, и была имитация бурной деятельности.
ліна
Я кажу про кількість дітей, що вступали до вишу при совке. А сьогодні кожен трієчник навчається у вузі. Майбутній учитель - філолог набирає 124 бали з української! Де це видано. Про учителів взагалі окрема розмова. Таке враження(хай Бог простить), що у педвузи йдуть обділені. А мають бути найкращі. Я не знаю, які мають бути реформи, але вони, звичайно, необхідні.
Otto
Для ліна: +
Коментувати
Наташа
навіщо так координально змінювати вступ до ВНЗ.????? Ви розумієте,що почнется хабарництво.!!!!Діти, які навчаються в школі,віддають всі свої сили, не зможуть поступити, а діти забеспечиних батьків, поступлять без питания.!!!!! Так що треба робити навчатися чи запастися хабарами?
DOCENT
Для Наташа: Не зрозуміло. В якому саме місці почнеться хабарництво? Хто буде брати хабарі і за які конкретні "послуги"?
Аліна
Для Наташа: В чотирьох рядках сів помилок. ЙО-МА-ЙО! І ця людина хоче високий бал???
Коментувати
Ольга
Я не погоджуюся з тим, що відміняється мінімальній бал ЗНО. Насамперед це погано тим, що ВНЗ повинні будуть самі вибирати прохідний бал до свого закладу і якщо це, наприклад, престижний ВНЗ, то звичайно бал буде вищий. А це не дасть змогу кожному абітурієнту вибрати той навчальний заклад, про який він мріє, бо є ті учні, які не навчаються на 11 балів, а для вступу в той чи інший заклад повинні набрати наприклад 180 балів. АЛЕ ЦЕ Ж НЕРЕАЛЬНО! Право на освіту має кожен! Особливі предмети для кожного ВНЗ - також не є правильним. Адже на протязі кількох років підготовки до ЗНО учень чітко знає які предмети потрібні задля успішної здачі екзаменів і такі зміни можуть негативно впливати на результати. Також найбільшою помилкою є впровадження таких радикальних змін відразу. На мою думку, їх потрібно впроваджувати поступово.
Таня
Я категорично не згодна з такими змінами!!! За таких умов 90% абітурієнтів не зможуть вступити до ВНЗ. Завдання ЗНО є надзвичайно важкими і щоб скласти іспит не меншке 90 б., треба мати в школі оцінку не менше 11 балів. А що ж робити іншим дітям? Невже вони не мають права навчатися далі? Чому абітурієнти 2014 і попередніх років вступали за нормальних умов і отримають гарну оствіту, а діти, які планують вступати в 2015 році повинні так страждати?? Це знущання з дітей! Я КАТЕГОРИЧНО НЕ ЗГОДНА!!!
Оля
Для Таня: я повністю з тобою згодна.
Геннадий
А зачем дебилам сидеть за партой? Учиться должны умные дети.
Ольга
Для Геннадий: чому відразу дебіли? Є ті, хто не знає на виской рівнь, а, наприклад, достатній. І що, через це їм закрито дорогу до ВНЗ? Це дискримінація!
Коментувати
Микола
На мій погляд, запроваджувати такі радикальні зміни до умов вступу треба поступово. До чого такий поспіх?
ліна
Хтось пояснить, чи залишиться конкурс оригіналів? Хоч убийте мене - я його суті зрозуміти не можу.Якщо недобирають вузи , то це ж не означає, що треба брати всіх підряд , називаючи конурсом оригіналів. Дуже прошу: розтолкуйте, хто в цьому компетентний.
DOCENT
Для ліна: На жаль, в проекті умов прийому це не враховано. Але ще можна подати пропозиції до МОН, як це правильно врахувати
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!