Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Студенти коледжів при вступі будуть складати ЗНО?
Студенти коледжів при вступі будуть складати ЗНО?

При вступі до вищих навчальних закладів після навчання у коледжі необхідно буде скласти ЗНО

Студенти коледжів при вступі будуть складати ЗНО?

Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун повідомила про те, що зараз вирішується питання вступу до вищих навчальних закладів випускників коледжів на програми скороченого терміну підготовки. Про це вона сказала під час проведення експертної наради з питань підсумків вступної кампанії 2014 року.

За її словами, доля вищих навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації, які відповідно до нового Закону "Про вищу освіту" не передбачені у системі вищої освіти, викликає палкі дискусії серед експертів.

"Такі студенти будуть складати зовнішнє незалежне оцінювання, але це питання, безумовно, буде виноситися на обговорення", - зазначила Інна Совсун.

Як відомо, наступного тижня Міністерство освіти і науки планує оприлюднити проект Умов вступу до вищих навчальних закладів у 2015 році.

Освіта.ua
12.09.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Руслан
До чого тут “обхідні схеми“? Нехай буде ЗНО для випускників коледжів, але нехай буде і можливість вступити на 3-2 курси ВИШів. Це що, два роки просто так ходив?
Воля
Я навчаюсь на 3 курсі в коледжі. Зараз у мене середній бал 4.71 . Я хотів вступити до університету на 3 курс , бо я в школі не любив мову . Зараз мені потрібно здавати ЗНО йти на перший курс . Мої однокласники вже учаться в універах на 1 курсі . Це виходить , що я вступлю в універ на перший курс після тєхнаря , а однокласники вже будуть на 3 . Де справедливість ? Я вірив в цю владу , але вона йде проти народу. Вони навідь не спитали в народу про те , чи ми хочемо цього закону. НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ в нашій країні була і буде . Ви вже зробили ВЛАДО цей крок. Але рішення за народом. І народ говорить ПРОТИ . На вашому боці я б знищив цей закон.
Людмила
Если есть юристы на сайте, чьи дети учатся в колледжах - подскажите, можно ли будет ПОДАТЬ В СУД на колледж, министерство образования и т.д. за полученное, образование, которое оплачивалось, и которое не соответствует тому, которое обещали (возможность продолжить обучение в ВУЗе на 3 (в некоторых вузах - на 2) КУРСЕ). За что платили деньги- за потерянные год или 2!!!!???? Достали! Если примут положение. что выпускники колледжей должны здавать "ЗНО" - пусть министерство образования ВЕРНЕТ ДЕНЬГИ, полученные за образование, которое не соответствует обещанному! Вспоминаю красивые проспекты ШКОЛА - КОЛЛЕДЖ - ВУЗ, красивые рассказы, про экономию времени, углубленное изучение выбранной специальности, а допустили идиотов к управлению - они и давай делать вид напряженного труда, дебильные реформы вводить.
Ольга
Для Людмила: Наші діти без вини покарані нашим "народним" міністерством! Син вчиться в технікумі. Поступив, маючи свідоцтво з відзнакою. Не тікав від ЗНО, а хотів глибше вивчити предмети по спеціальності. Тепер чомусь ПАН Квіт вважає таких дітей чуть не злочинцями, які намагалися прошмигнути до вищої освіти без ЗНО. Його однокласники в 11 класі, ходять на 1-2 уроки в день, і то не кожен, мають атестати 10-12 балів, готуються до ЗНО. Він на другому курсі, має по 4 пари вдень, приходить в 16.00, готується до занять по 3-4 год а то і більше. При тому оцінки - 7-8 за шкільні предмети (такі оцінки в технікумі вважаються високими, від 7 стипендія). Вчитися ще 2,5 роки. І йти з 11-класниками на ЗНО в набагато гірших умовах (гірший атестат, забуті знання за шкільну програму, обмаль часу підготовки до ЗНО через перевантаженість спецпредметами). Даремно втрачений час і кошти за нікому не потрібний технікум. ЧИМ ЗАВИНИЛИ НАШІ ДІТИ?
Ольга
Для Людмила: І ще. Я не розумію, чому закінчивши технікум, дитина повинна іти тільки на контракт?!!!! В Законі написано, що можна вчитися на бюджеті, якщо відповідний кваліфікаційний рівень людина здобуває ВПЕРШЕ. Але ж у технікумах і коледжах здобувають МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА, а в університеті БАКАЛАВРА. То чому тільки контракт???
Коментувати
Людмила
Кто-нибудь может внятно объяснить, что делать студентам колледжей, которые учатся на последнем курсе и собираются продолжить обучение в ВУЗе по сокращенной программе?!!!! Через 2 дня заканчивается регистрация на ЗНО, в колледжах ничего не сообщают, и с какой радости студенты колледжа, проучившись 3 -4 года, должны идти на 1 курс и потерять при этом 2 года, еще и оплачивая обучение на контракте. Вводите новые правила, но только для студентов колледжей, которые будут поступать в КОЛЛЕДЖ в ЭТОМ ГОДУ!!!! Да, тогда они будут предупреждены о том, что не выиграют во времени, а потеряют, или поступать в колледжи будут те, кто не планирует продолжать образование в ВУЗе, а хочет получить профессию на базе среднего специального образования.
Валерій
Скажіть будь-ласка, як поступити після університету до коледжу? Цікавить чи є така можливість?, чи потрібно здавати ЗНО?, після якого курсу університету можна перейти на старший курс в коледжі?
Гринишин
якщо зно повинні здавати всі то нехай мін освіти і його заступники не гають часу а готуються до зно 2015 готуватись до зно після вивчання 4років вивчення вузької спеціальності це всеодно що починати вчити "з чистого аркуша " і мені здається що чиновникам теж не складе труднощів підготуватись.... шкода дивлячись на те скільки наша країна пережила закони складаються не для того щоб полегшити життя молоді а все більше ускладнюють шлях до нормального майбутнього
Ярослав
Для НИХ(міністрів) ті хто ПОСТУПИЛИ в коледж,технікум не більше як " ПТУ-шніки". І на думку "вельмишановних" МІНІСТРІВ їх треба "відсіювати" ? Чи ВИ таким чином поповнити ряди ЗСУ надумали ? А ВИ подумали, як ті діти , які вивчають по 3-4 РОКИ по проф.напямку предмети мають здавати ЗНО ?! Особливо ті , хто закінчує в 2015 році навчання на молодшого спецаліста! Ви теоретики - не більше! Ви просто знищуєте СЕРЕДНЮ ОСВІТУ ! Вот скажіть , кому захочеться навчатись 3-4 роки в коледжі ЩОБі потім піти на 1-й курс в університет?!НЕМАЄ СЛІВ!! В такій країні, де вот так просто "давлять" на студентів - немає смислу навчатися і ЖИТИ ! Це вже не життя , а виживання ! В нашій країні працевлаштуватись з ВИЩОЮ ОСВІТУЮ важко, а молодші спеціалісти ...
Анна
Чим взагалі думають наші вельмишановні "міністри"? Повна дурість. Технікуми перестануть існувати. Ви зрівняйте навантаження дітей, що навчалися в технікумі з "навчаннях в наши школах" і порівняйте ОТРИМАНІ знання, в технікумі без додаткових вчителів і в школах з додатковими (за окрему плату) вчителями. Пройшовши навчання в технікумі ДІТИ СВОЄЮ ПРАЦЕЮ ЗАРОБИЛИ ПРАВО ПОСТУПАТИ В ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ БЕЗ ЗНО І БЕЗ ШКІЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ НА 2-3 КУРСИ. Зверніть УВАГУ скільки розумної молоді і так виїхала за кордон (для прикладу візьміть Польщу). З ким залишиться після ваших законів в майбутньому наша Україна??????
Елена Руденко
http://www.mon.gov.ua/ua/news/38163-mon-u-2015-rotsi-molodshi-spetsialisti-zdobuvatimut-stupen-bakalavra-za-rezultatami-vstupnih-viprobuvan Але ж тут говориться тільки про вступ у 2015 році. І то не зрозуміло, на який курс вони зможуть поступати. А на яких умовах будуть вступати випускники коледжів, які зараз навчаються на 1-3 курсі і закінчать їх у 2016-2018 роках?
Ірина
В Вас взагалі совість є щоб вводити такі закони? Так не має бути ! Для чого я навчалась 4 роки в училищі? Для чого я вчила предмети по своїй спеціальності? Це безглуздо вводити такі закони! Ви гірші Табачника! Якщо Ви введете такий закон, то студенти коледжів влаштують Вам ще один майдан, а таких студентів велика кількість! Інколи буває соромно, за таких людей при владі як ви, ми Вас обрали, на Вас надіялись, а Ви хочете скоротити кількість студентів, від того і придумуєте таку маячню! ГАНЬБА ВАМ ВСІМ!!!!
Наталия
ПАНЕ МІНІСТРЕ ! Мені цікаво скільки Вам заплатили або пообіцяли за нововведення по-поводу ЗНО після закінчення технікума. Читаючи Вашу наукову кар"єру не можу зрозуміти, як Ви могли до такої дурниці додуматися. Люди мовчати не будуть і зрозумійте це. Буде майдан. А як буде майдан Вам солодко не буде.НЕ ЗНУЩАЙТЕСЬ НАД НАШИМИ ДІТЬМИ!!!
Ната
Хто може нарешті дати відповідь коли буде ЗНО і з яких предметів? Взагалі, буде ЗНО? Я обурена, ганьба!
мама
«Шановні пани міністри» не підводьте президента, тому що якщо ви дійсно приймете цю норму щодо студентів коледжів то настане другий Майдан. Моя дитина зараз вчиться на 2 курсі коледжу, потім вона ніби повинна поступити на 3 курс інституту. На 1-му курсі діти пройшли програму 10-11 класів. Зараз на 2 курсі вони вчать предмети по спеціальності. Зимою на весні в них будуть свої екзамени з цих предметів. В дітей 11 класів в школах фактично зараз проходить підготовка до ЗНО, Цілий рік діти в школі готуються до ЗНО. Яке ЗНО ви хочете від дітей коледжів, діти вчились по ваших програмах (скорочена кількість годин). Як можна так глупо, мінять систему, яке ви маєте право так глупо фактично заднім числом мінять порядок навчання. Для чого моїй дитині поступати знову на перший курс інституту, і знову вчити ті предмети, які вона два роки в коледжі вчила. Ви можете вводити такий порядок лише з 2019 року і не скоріше. СТУДЕНТИ ВАМ ТОГО НЕ ПОТЕРПЛЯТЬ. ВАС ПРОСТО ВИНЕСУТЬ ЗВІДТАМ.. НЕ ПІДВОДЬТЕ ПРЕЗИДЕНТА.
Людмила
Ви безсовісні людиська! Дитина провчилась 4 роки і тепер на рівні з дітьми після школи повинна здати ЗНО? Ви шо там зглузду всі поїхали? Коли 3 роки вчила лише профілюючі предмети. Да Ви ще хужі за Табачника, І кого я підтримувала на майдані щоб зараз після коледжа остатись ні з чим і втратити ту мрію яку носила в собі 4 роки. Чесно кажучи хочеться плакати.
Ірина
Хто знає, скільки пані Інна Совсун працювала в системі середньої чи професійної освіти, що приймає такі доленосні для цієї ланки освіти рішення?
Наталия
Адміністратори сайту не розумію навіщо видаляти думки людей, які вони висловлювали на цій сторінці, все що я особисто писала 11 жовтня видалили, НАВІЩО!, залишили тільки ті, які вигідні Вам, але все рівно люди мовчати не будуть, і я просто шокована з тими нововведеннями по поводу ЗНО після закінчення технікума, шкільну програму діти проходили 2-3 роки тому, як можна підготуватись до ЗНО, якщо потрібно готуватись до державних екзаменів, писати кучу курсових по спеціальності, і крім того іти на 1 курс ВНЗ і знову проходити ту саму програму, що проходили на протязі 2 років, куди "запхнути" диплом молодшого спеціаліста? і хто верне кошти затрачені за навчання? Пане міністре подумайте добре і не знущайтесь над цими дітьми, просто поставте на місце цих дітей своїх дітей, чи хотіли б ви, щоб над вашими дітьми так знущалися і давили з усіх сторін як робите це ви? Якщо ви не розуміете про що я, поспілкуйтеся з студентами і все зрозуміете. Сьогодні ви міністр, а завтра як Бог дасть.
Елена
в законе такого нет!!!!!! Я думаю действительно перед министерством освіти.....БУДЕТ ОЧЕНЬ МНООООООООООООООООООГО СТУДЕНТОВ КОЛЛЕДЖЕЙ и их родителей, если этот закон примут.....Это убить среднее образование....и куча преподователей отправить на улицу!!!!!
мама
Прийняття цього закону неправильне. Якщо ви і хочете його запровадити, то дайте можливість студентам, які вже вчаться в коледжах, закінчити їх в поступити на третій - другий курс вищих навчальних закладів. Не ламайте дітям те, до чого вони прагнуть. Такі закони не приймаються миттєво. А те, що діти вступають до коледжів, для того , щоб не здавати ЗНО, маячня. Хай би зно здавали після вивченя циклу шкільних дисциплін, але ж воно дійсне тільки один рік. Варіантів безліч і вибрати потрібно правильний. Не кваптеся приймати такі рішення.
оля
Шановний пане Предиденте. Дивіться, читайте що ви підписуєте. Моя дитина вчиьться на другому курсі в коледжі. З перший рік навчання діти пройшли програму 9-10 класу. Це за 1 рік навчання в той час коли ця програма розрахована на 2 роки. На 2 курсі вони вчать тільки математику (і це вже повторення) і українську. І це вони будуть вчити тільки пів року. Це діти вчились по вашій програмі. А тепер ви за 1 рік хочете через коліно фактично по трупах переламати цю систему. Готовитись зараз до ЗНО СТУДЕНТИ КОЛЕДЖІВ НЕМАЮТЬ МОЖЛИВОСТІ ТОМУ ЩО НЗАРАЗ НА ДРУГОМУ КУРСІ МОЯ ЛДИТИНА ФАКТИЧНО ВЖЕ ВЧИТЬ ПРЕДМЕТИ ПО СПЕЦІАЛЬНОСТІ. А в школі в 11 класі зараз фактично іде підготовка до ЗНО. Опамятайтеся пани Міністри бо накличете на себе другий Майдан.
нина
Для студент: Для оля: За что боролись, на то и напоролись.. . Уважаемые те, кто выбирал эту власть - ештье это дерьмо ложкой, а у меня возникает желание пойти и свернуть кому- то бошку...
Коментувати
студент
Протестую! Несправедливо, якщо вже і вводите закон, то хоча б з 2019 року. Я на випускному курсі коледжу, готуюсь до випускних і вступних іспитів, по переду виробнича практика і на підприємстві, 2 курсові роботи. Чому я маю готуватися до ЗНО? В мене фізично немає часу. І що я буду робити на перрших курсах університету, якщо я все те вже вивчила в коледжі? Не логічно.
НіНА
Для студент:дармова втрата 2 чи 1 року свого життя,плюс додаткові гроші за і на навчання
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!