Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Документи необхідні для вступу до вузу у 2016 році
Документи необхідні для вступу до вузу у 2016 році

Перелік необхідних документів для вступу до вищого навчального закладу у 2016 році

Документи необхідні для вступу до вузу у 2016 році

У 2016 році вступники для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти на денну форму навчання подають заяви тільки в електронній формі. (Крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів, на зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом).

Вступники можуть подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей (спеціалізацій), на яких передбачено прийом за кошти державного бюджету.

Подання заяв в електронній формі на спеціальності (спеціалізації), на яких не передбачається прийому за кошти державного бюджету, не обмежується.

Усі інші категорії вступників подають заяви тільки в паперовій формі. Вони також можуть подавати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей. Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії навчального закладу.

У заяві вступники вказують спеціальність (спеціалізацію, освітню програму, напрям підготовки), нозологію, мову тощо та форму навчання.

Під час подання заяв про участь у конкурсному відборі на навчання за кошти державного бюджету вступник зазначає у кожній заяві пріоритетність цієї заяви відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 (один) означає найвищу пріоритетність.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред'являє особисто:

 • документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України»);
 • свідоцтво про народження – для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який посвідчує особу і громадянство;
 • військовий квиток або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
 • документ державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • сертифікат (сертифікати) відповідного рівня зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • документи, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти (розділ VIII Умов прийому до вищих навчальних закладів), зарахування за співбесідою (розділ Х Умов прийому), зарахування за квотами (розділ ХІ Умов прийому) (за наявності).

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • копію сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2016 році (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
 • копії документів, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти (розділ VIII Умов прийому), зарахування за співбесідою (розділ Х Умов прийому), зарахування за квотами (розділ ХІ Умов прийому) (за наявності).
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Інші копії документів подаються вступником, якщо це викликано особливими умовами зарахування за відповідними спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами, напрямами підготовки), установленими законодавством.

При поданні вступником заяви в електронній формі приймальна комісія здійснює перевірку середнього бала документа про освіту на підставі його сканованої копії (фотокопії).

Оригінали документів при участі в конкурсі на місця, що фінансуються за кошти державного бюджету, вступником подаються лише один раз при виборі місця навчання (під час виконання вимог до зарахування).

Для вступу для здобуття ступеня доктора філософії за спеціальностями медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування вступник подає диплом магістра (спеціаліста) із зазначенням відповідної спеціальності медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування.

У правилах прийому до аспірантури (ад’юнктури та докторантури) вищі навчальні заклади (наукові установи) можуть встановити додатковий перелік документів, обов’язковий для допуску до вступних випробувань.

Вступники на основі повної загальної середньої освіти подають сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2016 році, крім випадків, передбачених у розділах VIII, X, XVIII Умов прийому до вищих навчальних закладів (крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів або на зарахування за співбесідою тощо).

Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною (відбірковою) комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються, або в установленому законодавством порядку. Копії документа, що посвідчує особу та громадянство, військового квитка (посвідчення про приписку), свідоцтва про народження не підлягають засвідченню. Копії документів без пред'явлення оригіналів не приймаються.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн та розглядається приймальною комісією вищого навчального закладу згідно з Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України в 2016 році.При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти, обов'язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності документа, що здійснюється відповідно до Порядку визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти. Процедура визнання цього документа з метою продовження навчання здійснюється вищим навчальним закладом до початку другого семестру першого року навчання його власника.

У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись зателефонувавши до його приймальної комісії.

Освіта.ua
21.06.2016


Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альона
До якого числа потрібно завезти оригінали для вступу ?
Сергій
Якщо я не є військовозобов`язаним , чи потрібне мені приписне свідоцтво при вступі до ВНЗ ?
Татьяна
Зарегистировали заявления-все ВУЗы ответили, кроме ДНУ О.Гончара. Прошло 2 дня-результат тот же(не взирая на требования Положення про розгляд заяв). Пришлось заяление отменить,т.к.жалко было терять одну из возможностей поступить на бюджет.... Но! Где же соблюдение правил? Выходит ВУЗ хочет отвечает, а не хочет-нет.
Наталья
Для Татьяна: Может Вы поторопились. Мы подали 3 заявления - все допущены к конкурсу. Кстати, у них рейтинговые списки (на сайте университета) и там дочка появилась раньше, чем в личном кабинете отобразился зеленый значок "допущена к конкурсу"
Коментувати
Віка
Якшо я загубила додаток до атестату, але маю копії, чи підійдуть вони для вступ? Будь ласка скажіть. Ситуація критична.
Костя
А копії документів можуть бути будь-які(кольорові або чорно-білі) чи необхідно тільки чорно-білі або тільки кольорові?
аліна
чи можна фотографію додатка замість сканованих копій ?
Анна
тут написано:"копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ" тобто це ксерокопія пластикового атестату?
Тася
Для Анна: ага, і додатка теж ксерокопію)
Коментувати
Саша Богач
- Чому на сайті подачі електронних заяв, не можна подати заяву, хоча пише, що це можна робити з 11.07.2016р. - Я зареєструвався, але там не висвічує ні інститутів ні факультетів, що робити? - Хочу подати заяву таким чином: - Черкаська обл. м. Умань. Університет Павла Тичини. Спеціальність: менеджмент. Факультет: не висвічує, що з сайтом??? - Допоможіть, прошу!!!
кСЕНИЯ
Для Саша Богач: Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 14.07.2016 року №1/9- 366 у зв’язку проведенням регламентних робіт на технічному обладнані Єдиної державної електронної бази з питань освіти 14 липня з 16:00 до 19:00 години буде тимчасово обмежена можливість подати електронні заяви на вступ.
Коментувати
света
Якщо я подала на держзамовлення з пріоритетом 6 мої заяви інші анолюються??
Аліна
в якому форматі сканувати документи для подачі?
Ольга
Скажіть будь ласка, які документи потрібно підготувати для подачі в електронній формі?
Настя
Доброго дня,чи потрібно подавати медичну довідку при поданні заяви в електронній формі?
vicysau691@rambler.ru
Для Настя:
vicysau691@rambler.ru
Для vicysau691@rambler.ru: Доброго дня,чи потрібно подавати медичну довідку при поданні заяви в електронній формі?
Коментувати
Наталія
Якщо я подаю документи в один університет на дві спеціальності на заочну форму навчання чи потрібно робити два комплекти документів, чи вистачить одного (тобто копії документів і фото)???
Таня
Для Наталія: ти подаєш на заочку? як ти в паперовій формі подаєш?
Коментувати
Алла
Скажіть будь ласка, яку сторінку додатку до атестата потрібно сканувати(фотографувати)?
Анастасія
Для Алла: з оцінками
Коментувати
Яна
Скажіть будь ласка, це всі 15 заяв потрібно подати за один день ? Чи цю процедуру можна розтягнути на весь період вступної кампанії?
Андріана
Скажіть будь ласка які документи потрібно підготувати для подачі в електронній формі. Дякую.
олена
Для Андріана:
Коментувати
Лера Ковтун
Документи на держ.бюджет всі в електронній формі? а везти особисто потрібно?
Ліна
Чи потрібна медична довідка до переліку документів?
Таня
Чи потрібна довідка форми 086у до переліку документів.
Ирина
Если я имею право на першочергове зачисление, документы нужно лично везти в вуз??
Аня
Для Ирина: Да
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Розвиток дитини

Дякую,
не показуйте мені це!