Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Документи, необхідні для вступу до ВНЗ у 2018 році
Документи, необхідні для вступу до ВНЗ у 2018 році

Перелік необхідних документів для вступу до вищого навчального закладу у 2018 році

Документи, необхідні для вступу до ВНЗ у 2018 році

У 2018 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі.

Це правило не стосується осіб, які:

 • мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі або право на зарахування за квотами-1 або квотами-2;
 • мають розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, в атестаті та у сертифікаті ЗНО.
 • подають іноземний документ про освіту;
 • подають документ про повну загальну середню освіту, виданий до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;

Зазначені особи подають документи тільки в паперовій формі.

Також у паперовій формі подаються документи у разі відсутності в Єдиній базі відомостей про документи про середню або вищу освіту, які є підставою для допуску до участі в конкурсі або у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтверджених довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти

Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб не обмежується.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (реєстрація електронних кабінетів вступників на сайті почнеться 2 липня та закінчиться о 18 год. 00 хв. 25 липня).

Подання заяви в електронній формі

Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує наступні документи:

 • зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • зазначає номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • зазначає серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
 • зазначає середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою;
 • завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту
 • завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.

У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років, крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати ЗНО з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Подання заяви в паперовій формі

Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії вищого навчального закладу.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
 • документа державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • документів, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами-1, квотами-2 або квотами-3 (за наявності).

У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) 2016, 2017 та 2018 років, крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати ЗНО з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Вищі навчальні заклади у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (у тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.

Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись, зателефонувавши до його приймальної комісії.

Освіта.ua
28.12.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
яна
Скажіть будь ласка , якщо в тебе немає пільг ,можна подати документи в паперовий формі ?
Дмитро
На які спеціальності можна вступити до Вас після закінчення мед.коледжу? Чув,що реабілітолог. Чи це так?
Юли
Маю диплом молодшого спеціаліста(технолог),хочу вступити в університет на неспоріднену спеціальність(історія),і навчатися заочно.Маю справку переселенця.Підскажіть,будь ласка,чи можу я навчатися на бюджеті?
Настя
Для Юли: не зможеш ти заочно навчатися на бюджеті.
Коментувати
Ольга
Чи є багатодітним якісь знижки до вступу до вищих навчальних закладів ? А якщо є які документи потрібні щоб всеж отримати знижки. Просто наскільки пише інтернет то багатодітним навчання безкоштовно . Але мені мало в це віриться) .
Галина
Для Ольга: Кожен, незалежно від статусу, може вчитись безкоштовно, але за результатами конкурсу. Якщо ви не пройшли на конкурс на бюджетне місце, то ніхто за вас не сплачуватиме! Якщо вступите на бюджетне місце, то маєте право на отримання соціальної стипендії для малозабезпечених (якщо ваша сім’я дійсномалозабезпечена, а не багатодітні мільйонери).
Галина
Цікаво кому і що не сподобалось у моїй відповіді Ользі. Якщо ви вважаєте відповідь невірною, будь-ласка вкажіть якими документами передбачені знижки на навчання багатодітним сім’ям.
Коментувати
Анна Мойсеенко
Доброго дня! Я в 2009 році закінчила "Одеське училище мистецтв і культури імені К.Ф.Данькевича" за спеціальністю "Бібліотечна справа" і здобула кваліфікацію бібліотекар-бібліограф (маю червоний диплом молодшого спеціаліста). Хотіла б здобути у Вашому навчальному закладі ввищу освіту. Підскажіть будь ласка чі потрібно мені здавати ЗНО? Буду дуже вдячна Вам за відповідь!
Катерина
Чи потрібна справка про несудимість батьків при вступі на юр.факультет?
Катерина
Якщо я вступила до вишу на держзамовлення, то чи отримуватиму стипендію в першому семестрі? Нарахування будуть на конкурсній основі чи для всіх хто на держзамовленні?
Anna
Для Катерина: только 45% первых людей в рейтинговом списке ваших рейтинговых баллов (те что при поступлении)
Коментувати
Діма
Підкажіть, будь ласка, що робити далі з приписним свідоцтвом? Потрібно десь записатись у місті навчання?
Олександр
Знаходжуся в інформаційному вакуумі, тому потрібна консультація. В ЛНУ на туризм я на 73 місці з 191,85 балом. Але серед тих, хто подав на туризм першим пріоритетом я 16. Трохи не зрозуміло з мінімальним та максимальним держ. замовленням. На туризм мінімальне 10, максимальне 23. В залежності від чого визначається конкретне число державних місць і чи є у мене шанси поступити на бюджет?
Іван
Для Олександр: Кількість рекомендованих визначається від кількості абітурієнтів з високими пріоритетами та високими балами. Взагалі алгоритм рекомендації розписано тут http://mon.gov.ua/content/algoritm-vstupu-22-6-17.pdf . Він зовсім не таємний. Ось на основі нього й буде визначено кількість рекомендованих кожному внз.
Коментувати
Артем
Подскажите,пожалуйста,каких врачей нужно проходить при поступоступлении в аграрный университет?
Имя
Для Артем: никаких.
оля
ПСИХІАТРА
ВАЛЯ
Я чула,що і гініколога
Коментувати
Олександр
А что делать,если у меня еще есть проблемы с припесным? Я звонил в ВУЗ и мне сказали, что это не проблема, что можно будет донести потом в течение августа.
Анастасія
Яку довідку потрібно принести на творчий конкурс з фізичної культури?
ДАНА
військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних як зрозуміти ?
Олександра
Не можу зайти у власний кабінет пише, що некоректна відповідь сервера . що робити ?
OSTAP
Для Олександра: просто сайт не працював у той час
Коментувати
Masi
Подаю заяву в КПИ им.Сикорского и не могу проставить специализацию на специальности , в инструкции тоже прочерк стоит, мы что поступаем только на факультет и специальность? А как же потом нас делить будут если вдруг все хотели на одну и ту же специализацию? Непонятно
Мама прошлогоднего абитуриента
Для Masi: В прошлом году при подаче документов в КПИ после объявления кому куда достались бюджетные места выяснилась принеприятнейшая вещь: оказывается мы поступили на специальность, а вот на каком факультете, кафедре и тем более специализацию уже ВУЗ сам выбирал для нас. В случае моего сына он поступил именно туда, куда хотел, вплоть до кафедры, но многие его одногруппники по подготовительным были распределены на разные факультеты, где присутствует одна и та же специальность. Решающим фактором стали баллы: если ты стоял высоко в рейтинге, то поступал по своему желанию ( к примеру мы были 7-е), если же ниже, то по решению приемной комиссии.
Коментувати
Таня
Чи потрібно ставити пріоритетність в приватних інститутах?
Іра
Хочу навчатись на денній та заочній формах у різних університетах. Що подавати в університет із заочною формою навчання, якщо оригінали документів знаходитимуться в іному університеті з денною формою навчання?
Diana
Для Іра: копії документів
Коментувати
Оксана Масюк
Які документи потрібні для вступу до ВНЗ випускникам коледжів 2017 року, якщо поступати по тій же спеціалізації?
Ірина
До якого числа пільговики повинні подати документи?
Лиза
Скажите, я зарегестрировалась и нажала Пiдтвердити и больше ничего не высветилось типо подтверждено это нормально?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!