Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Документи, необхідні для вступу до ВНЗ у 2018 році
Документи, необхідні для вступу до ВНЗ у 2018 році

Перелік необхідних документів для вступу до вищого навчального закладу у 2018 році

Документи, необхідні для вступу до ВНЗ у 2018 році

У 2018 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі.

Це правило не стосується осіб, які:

 • мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі або право на зарахування за квотами-1 або квотами-2;
 • мають розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, в атестаті та у сертифікаті ЗНО.
 • подають іноземний документ про освіту;
 • подають документ про повну загальну середню освіту, виданий до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;

Зазначені особи подають документи тільки в паперовій формі.

Також у паперовій формі подаються документи у разі відсутності в Єдиній базі відомостей про документи про середню або вищу освіту, які є підставою для допуску до участі в конкурсі або у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтверджених довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти

Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб не обмежується.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (реєстрація електронних кабінетів вступників на сайті почнеться 2 липня та закінчиться о 18 год. 00 хв. 25 липня).

Подання заяви в електронній формі

Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує наступні документи:

 • зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • зазначає номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • зазначає серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
 • зазначає середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою;
 • завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту
 • завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.

У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років, крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати ЗНО з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Подання заяви в паперовій формі

Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії вищого навчального закладу.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
 • документа державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • документів, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами-1, квотами-2 або квотами-3 (за наявності).

У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) 2016, 2017 та 2018 років, крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати ЗНО з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Вищі навчальні заклади у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (у тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.

Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись, зателефонувавши до його приймальної комісії.

Освіта.ua
28.12.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана
Дочь шахтера 15 лет стажа имеет ли право на перевод бюджетного места. Поступили на контракт. Личное дело есть. Поступали на бюджет МВД не сдали норматиавы. В институте сказали не может только на следующей год и только если будет хорошо учится а как же льгота?
Галина
Для Светлана: А вакантні місця для переведення є?. Наскільки я знаю у виші МВД, якщо вступають, то точно не відмовляються від бюджету. А якщо вакантних місць немає, то і переведення бути не може.
Коментувати
Светлана
Мой ребенок поступил на контракт в МВД может ли она перейти на бюджет дочь шахтера. Поступала на бюджет не сдала нормативы.Нам в институте сказали нет, но у нас специальные условия для перевода?
Анастасія
Чи обов’язково при подачі документів до ВУЗУ пред’являти довідку про прописку? І що робити якщо прописка відсутня?
Лена
При вступі на контракт в Шевченка треба витяг з ЄДР - чий? Дитини чи когось із батьків???
Коментатор
Для Лена: всі документи абітурієнта. Дитинка виросла, зміриться, і в юридичному відношенні — самостійна особа. Хтось із справді дорослих потрібен при укладенні угоди, якщо дитина неповнолітня. Або ж ви плануєте повернути частину коштів.
Коментувати
Сніжана
Доброго вечора,скажіть будь ласка які треба документи на контракт у лінгвістичний університет?
Аріна
Оригінали подали і заяву на гуртожиток написала,але контракт ще не підписала, я не пролечу з місцем?
Аня
Я подала документи(контракт),але в особистому кабінеті не має змін(допущено до конкурсу).Коли їх чекати?
Катя
Для Аня: зміни з’являться 1 вересня, так було у 2017 році.
Коментувати
lucky
зіткнулися з таким: на сайті ВНЗ оприлюднено один перелік потрібних документів, а в приймальній комісії додаються і конверти і додаткові копії оригіналів. При цьому на різних факультетах різна кількість копій. Бігали, робили ще копії.
Коментатор
Для lucky: назву вишу в студію, будь ласка.
lucky
харківський політехнічний
Коментатор
От і дивіться, люди добрі, куди не варто йти навчатися, бо вже на старті обман і шахрайство!
Коментувати
Юля
Доброго дня скажіть будь-ласка які документи потрібно подати до ВУЗу на контракт?
Інна
Для Юля: паспорт(оригінал+копія),сертифікат,атестат та додаток до нього(теж ор+копія),індефікаційний код(копія),витяг з паспорту(копія)
Коментувати
Рл
У мене питания. Є тут хтось, хто вступив у КНУ? Там при подачі заяви на поселення в гуртожиток необхідна довідка з місця реєстрації. Це додаток номер 13? І де видають?
!
Для Рл: Довідка про місце реєстрації- це витяг, який видають разом з паспортом пластиковим. Додаток 13 - це довідка для сільського коефіцієнту, яку подавали при реєстрації електронного кабінету.
Рл
Я так розумію, то витяг із державного демографічного реєстру? Подали, але сказали, що не вистачає довідки з місця реєстрації, заплуталась. Я з міста.
Рл
На сайті студмістечка написано, що необхідний витяг із державного демографічного реєстру і довідка з місця реєстрації.
Коментувати
ІРА
Скажіть, будь-ласка, з якого числа будуть результати щодо конкурсу на контракт і в які терміни потрібно завести оригінали, якщо ти проходиш на контракт? Дякую.
АЛІНА
Для ІРА: Можете вже завозити ))Набір з 1по 30 вересня.Бажано вже завозити документи ,бо місць може не залишитися до 30 вересня.
Коментувати
Денис
Я прочитал , что в некоторых ВУЗах мед справка нужна.Завтра подаю документы.Если она таки нужна можно ли ее привести под начало учебного года (30-31 августа)?Поступаю на эконом факультет в КНУ Шевченка. P S:в общежитие жить не буду
Інна
Для Денис: спитай в приймальній комісії,скоріш за всевсе ,що не потрібна
Коментувати
Денис
Я не нашел информацию.Нужна ли мед справка,если подаешь документы в КНУ Шевченка на эконом факультет.
Рл
Для Денис: Не нужна.
Коментувати
Даша
Дайте відповідь ті,хто вже вступив , сподіваюсь , медична довідка не потрібна.Я вступаю на економічну спеціальність.На сайті не написано ,що її потрібно.Дай боже , щоб це було так , а то завтра їдемо подавати оригінали,а довідки нема.
Инна
Для Даша: У нас тоже не написано было,и мы за ней возвращались домой..Как нам ответили"Если общежитие не нужно,то можете подвезти позже".Документы взяли,просили поднести.Думаю,что если что сделаете и привезёте.На зачисление это не повлияет.
Даша
Хуууух....спасибо большое.
Денис
А можна ли подвести ее под начало учебного года (30-31августа)?Или же на следующий день нужно.P.S:в общежитие селиться не будем
Коментувати
Инна
Для поступивших,на собственном опыте.1.Вместе с паспортом(карточка)справка о прописке(её выдавали вместе с паспортом).2.Вместе с сертификатом ЗНО обязательно распечатать информационную карточку к сертификату.3.Справку медицинскую таки потребовали.3.Папку с завязками и 2 конверта.4.Всё нужно на всякий случай отксерить(аттестат не нужно,но пусть у вас останется ксерокс,т.к. оригинал у вас заберут)
007
Для Инна: а куда ви поступили??
Инна
НПУ Драгоманова,Киев.
Коментатор
НПУ Драгоманова буде гендлювати картонними теками ;-D
Коментувати
Зоя
Запитання:чи повинен навчальний заклад повідомити ще в якийсь спосіб,окрім того,що в статусі є "рекомендований до зарахування". Дякую.
I
Для Зоя: Після того, як Ви подали документи для вступу у ВНЗ, у Вашому кабінеті має змінитися статус на "до наказу (бюджет)". 7 серпня на сайті ВНЗ шукайте наказ ректора про зарахування на бюджет зі своїм прізвищем.
Коментувати
Маша
Якщо я всткпаю на економічну спеціальність,то мені треба:копію документа, що посвідчує особу; копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього; копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) 2016, 2017 та 2018 років, крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати ЗНО з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік; чотири кольорові фотокартки розміром 3×4.БІЛЬШЕ НІЧОГО НЕ ТРЕБА????
Иван
Для Маша: Да нет наверное
I
Ще оригінали цих документів. Тобто не лише копії. А для впевненості подивіться на сайті ВНЗ що саме потрібно.
Инна
1.Паспорт и выписку "о регистрации"(прописка)ориг.+копии 2.Индификационный код ориг.+копии 3.Военный билет или приписное св-во(мужч.)ориг.+копии 4.Аттестат и додаток до него- ориг.5.Сертификат ЗНО и информационную карточку к нему(распечатать с со своего кабинета ЗНО)ориг.+копии 6.Мед.справка 7.Фото 4 шт 3*4 8.Папка с завязками+ 2 конверта.
Коментувати
Владислав
Поступление в ВУЗЫ. Бюджетные места ходят за детьми с высокими балами. И реально у многих ВУЗов проходной бал 180+ на бюджет. https://vstup.edbo.gov.ua/offer/522575/ и проходной бал на бюджет -137.5! Балы для ПТУ и огромный шанс вылета с ВУЗа студентов в 1 сессию. Может надо объявить и завтра под этим ВУЗом толпа абитуриентов с балами 180+ желающие на бюджет. Или Вы считаете нормальным учить "троешников" за бюджетные деньги? И какие они будут спецы если доучатся?
Олена
Для Владислав: Я в шоке, ребенок не поступил на бюджет с баллами 175, я не знаю как реагировать. Мы поступали, было заявлено 21 бюджетное место, а дали-1. Вот так.
Коментувати
Оксана
Доброго дня! Чи потрібна медична довідка для подачі в вуз цього року? Мають везти документи і переживають чи не вимагатимуть її? На сайті немає в переліку
Аня
А в чому потрібно подавати ці всі документи? Конверт, папка, файл чи ще щось?бо я щось нерозумію, і чи потрібні медичні картки?медогляд проходити? Приймальна комісія працює без вихідних, тобто і в неділю?
Віталій
Для Аня: Ці документи не потрібно ні в чому подавати, можеш для себе взяти якусь папку, але їм ти даєш тільки їх. Медичні картки не потрібні. Приймальна комісія працює без вихідних і навітьу неділю, але час їх роботи зменшений.
Злата
Или папка или конверт форматах А-4 обязательно!!! Уточните в приемной комиссии!!!
Злата
Насчёт медсправки уточните также в приемной комиссии! Никого,кроме них ,не слушайте!!! Сегодня подавали в НПУ,и справка,и папка нужны были.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!