Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Документи, необхідні для вступу до ВНЗ у 2018 році
Документи, необхідні для вступу до ВНЗ у 2018 році

Перелік необхідних документів для вступу до вищого навчального закладу у 2018 році

Документи, необхідні для вступу до ВНЗ у 2018 році

У 2018 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі.

Це правило не стосується осіб, які:

 • мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі або право на зарахування за квотами-1 або квотами-2;
 • мають розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, в атестаті та у сертифікаті ЗНО.
 • подають іноземний документ про освіту;
 • подають документ про повну загальну середню освіту, виданий до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;

Зазначені особи подають документи тільки в паперовій формі.

Також у паперовій формі подаються документи у разі відсутності в Єдиній базі відомостей про документи про середню або вищу освіту, які є підставою для допуску до участі в конкурсі або у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтверджених довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти

Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб не обмежується.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (реєстрація електронних кабінетів вступників на сайті почнеться 2 липня та закінчиться о 18 год. 00 хв. 25 липня).

Подання заяви в електронній формі

Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує наступні документи:

 • зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • зазначає номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • зазначає серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
 • зазначає середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою;
 • завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту
 • завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.

У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років, крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати ЗНО з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Подання заяви в паперовій формі

Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії вищого навчального закладу.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
 • документа державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • документів, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами-1, квотами-2 або квотами-3 (за наявності).

У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) 2016, 2017 та 2018 років, крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати ЗНО з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Вищі навчальні заклади у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (у тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.

Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись, зателефонувавши до його приймальної комісії.

Освіта.ua
28.12.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
Доброго дня . Скажіть ,будь ласка, після якого статусу електронної заяви можна їхати до ВНЗ подавати оригінали документів ? Чи можна це робити , коли у статусі пише "допущено до конкурсу" ?
I
Для Оля: Ви подаєте оригінали документів, коли статус міняється на "рекомендовано до зарахування".
Коментувати
Наталя
Доброго вечора, скажіть, будь ласка, для реєстації на ЗНО 2018, я відправила свій сертифікат ЗНО за 2016 рік. Назад мені його не повернули. Чи потрібен він мені для вступу. Якщо так, то де мені його взяти?
МАр'яна
Доброго дня хочу зареєструватись в електронному вигляді для вступу в внз але там вибиває тільки ввести номер і серію одного сертифікати в мене їх два один з цього року інший з 2016там є потрібний мені предмет з високим балом як це зробити?
Артур
Для МАр’яна: Ви реєструєте кабінет на один сертифікат а безпосередньо в кабінеті можна додати інші сертифікати з попередніх років
Коментувати
Артур
Доброго дня.Чи необхідно мати для вступу військовий квиток або приписне до воєнкомату?
Віта
Доброго дня ! Скажіть будь ласка чи потрібно вести оригінали документів якщо подали у електронному вигляді?
Василь
Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання - це додаток 13?
Ольга
Для Василь: Так. Форма 13
Коментувати
Анна
скажіть будь ласка, чим відрізняється поняття "Зареєстровано в Єдиній базі" та Зареєстровано в навчальному закладі" дуже потрібно, дуже важливо, дайте відповідь)
Іван
Для Анна: При першому статусі можна скасувати заяву без будь-яких наслідків, при другому - лише з втратою пріоритету.
Коментувати
Настя
А які документи потрібні для співбесіди? Якщо я не льготник,можна просто пройти її? Чи це тільки категоріям деяким?
Іван
Для Настя: Відмінний атестат + ви або батьки чорнобильці 1 або 2 категорії.
Коментувати
Діма
Скажіть будь ласка по закінченню ліцею і отримання повної середньої освіти в університеті я навчатимусь на молодшого спеціаліста чи бакалавра?
Галина
Для Діма: в університетах не навчаютт молодших среціалістів, їх готують в коледжах
Коментувати
Іра
Скажіть будь ласка, чи можна скасувати заяву вже після її подачі? І чи треба одночасно подавати заяву на навчання на контрактній основі в ті університети в які подавала на державний бюджет якщо не пройду на державне?
Іван
Для Іра: Можна подавати. Всі бюджетні заяви автоматично беруть участь в конкурсі на контракт - це написано чорним по голубому у ваших кабінетах, коли ви подавали заяви.
Коментувати
Крістіна
Якщо я не вступила на бюджет,мої заявки автоматично переходять на контракт?з 6 заяв,подала лише 2 бюджету.
Емма
Підкажіть будь ласка,проходити співбесіди в університетах це обов’язкова умова,при вступі?і як зрозуміти що потрібно їхати ,якщо ще не буде відомо чи я вступила.Нехочеться двома їздити ,(вступаю в інше місто)
ф
Для Емма: собеседование только для отдельных категориях. Абитуриенты в основном все поступают исключительно по ЗНО.
Коментувати
Тетяна
Дочка закінчила Вище художнє професійне училище і хоче поступити у ВНЗ на спеціальність образотворче мистецтво (та подібні специалізації). По закінченню професійного училища вона отримала окремо атестат про повну середню освіту та окремо диплом про здобуття професії, а також здавала ЗНО з української мови і літератури та з історії України. Середній бал та сканкопію якого документу потрібно вказувати в електронному кабінеті вступника у ВНЗ?. Якщо це атестат про повну середню освіту, то де вказати середній бал диплому з художньою спеціальністю та, взагалі, повідомити про існування такого диплому та атестату про закінчення художньої школи (наприклад).
Іван
Для Тетяна: атестату, якщо на базі ПЗСО вступаєте. А про ваші здібності, здобуті в училищі, свідчитимуть роботи на творчому конкурсі.
Галина
Для Тетяна: А на основі чого Ви вступаєте? Вище Вам говорять про вступ на базі ПЗСО, але можливо Ваша донька вступає в коледж на базі кваліфікації "кваліфікований робітник", в деяких коледжах є такі програми. Тоді там вступ іде дійсно за дипломом ПТУ, але й за вступними випробуванням, про це слід взнавати в коледжі і подавати туди документи в паперовому вигляді.
Коментувати
Іра
Підкажіть будь ласка чи можна подати 2 заяви в 1 університет? І чи обов’язково потрібно подавати саме 7 заяв а не наприклад 3-4
варвара
если все подают в вуз документы только в электронной форме то когда предоставляется справка о престижности шахтерского труда и для чего
Галина
Для варвара: Коли вступите у виш з оригіналами документів. Матимете право на соціальну стипендію, якщо вступите на бюджет. Якщо вступите на контракт, то матимете право конкурувати за можливі вакантні бюджетні місця з іншими пільговиками.
Коментувати
Stas Moroko
Ребят, шо там по медкомиссии в вуз? Она нужна или нет? Какая там справка 086? Подскажите плз
ф
Для Stas Moroko: если есть возможность, то пройдите. У меня была ситуация, что в Правилах Приёма не написано, что нужна справка, а ПК при подаче оригиналов потребовало (как оказалось потом, для медпункта). Форма 086-щ или 086-у (одно и тоже, только язык разный).
Коментувати
Олександр
копії документів, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти; що це таке?
я
Для Олександр: де це Ви таке взяли?. Є вступ за результатою співбесіди для певної категорії: http://osvita.ua/vnz/consultations/10023/, а є вступні іспити для пих хто вступає за дипломами коледжу.
Іван
Це документи, які підтверджують квоту. Квотники можуть вступати за іспитами.
Коментувати
Ольга
Чи можна в якості документа що засвідчує особу при вступі на магістратуру використовувати закордонний паспорт або свідоцтво про народження?
Світлана
Доброго дня,підкажіть будь ласка чи потрібно ще мед.довідку для хлопця чи тільки приписне?
Яна
Чи можна медогляд проходити після 12 липня чи обов’язкового до?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!