Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Порядок подання електронних заяв про вступ
Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяви про вступ до вищих навчальних закладів в електронній формі у 2017 році

Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяв про вступ в електронній формі регулюється «Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України в 2017 році».

Зазначений порядок визначає механізм подання вступником заяви в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів та її розгляду вищим навчальним закладом.

Заява в електронній формі (електронна заява) - це заява, що вноситься вступником в особистому електронному кабінеті до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - Єдина база) шляхом заповнення ним у режимі он-лайн електронної форми.

У 2017 році для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на інтернет-сайті за електронною адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua (Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронних кабінетів додатків до документів про повну загальну середню освіту починається 29 червня та закінчується о 18 год. 00 хв. 25 липня 2017 року).

Під час реєстрації на сайті електронного вступу вступник має зазначити такі дані:

 • адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.

Крім того, вступник завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту та кольорової фотокартки розміром 3х4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.

Після заповнення зазначеної інформації проводиться перевірка даних вступника та у разі збігу даних у документах вступник отримує логін та пароль для доступу до особистого електронного кабінету.

Після реєстрації на сайті в особистому електронному кабінеті вступник вносить такі дані про себе: стать, громадянство, номери телефонів (домашній та/або мобільний) із зазначенням телефонних кодів. Для подання заяви вступник обирає вищий навчальний заклад, освітній ступінь, конкурсну пропозицію та встановлює пріоритетність заяви для участі у конкурсному відборі для зарахування на місця за державним замовленням.

Після подання електронної заяви Подана вступником електронна заява відразу відображається у вищому навчальному закладі, обраному вступником. У цей момент електронна заява отримує статус «Зареєстровано в Єдиній базі».

Подану електронну заяву може бути скасовано вступником в особистому електронному кабінеті. При цьому електронній заяві встановлюється один із статусів:

 • «Скасовано вступником (або вищим навчальним закладом)» - якщо заяву не зареєстровано у вищих навчальних закладах;
 • «Скасовано вступником (без права подання нової заяви)» - якщо заяву зареєстровано або допущено до конкурсу у вищих навчальних закладах.

Електронна заява із статусом «Зареєстровано в Єдиній базі» розглядається приймальною комісією вищого навчального закладу не пізніше закінчення наступного робочого дня з дати встановлення їй відповідного статусу.

За результатами розгляду уповноважена особа приймальної комісії надає електронній заяві один з таких статусів, що відображаються в особистому кабінеті вступника: «Зареєстровано у вищому навчальному закладі» або «Потребує уточнення вступником».

При встановленні електронній заяві статусу «Потребує уточнення вступником» уповноважена особа невідкладно вносить до відповідного розділу Єдиної бази вичерпний перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. Після уточнення вступником необхідних даних уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Зареєстровано у вищому навчальному закладі».

На підставі рішення приймальної комісії вищого навчального закладу про допущення чи недопущення вступника до участі у конкурсному відборі для вступу до вищого навчального закладу уповноважена особа встановлює електронній заяві вступника статуси «Допущено до конкурсу» або «Відмовлено вищим навчальним закладом» (із зазначенням причини відмови).

При виявленні навчальним закладом технічної помилки, зробленої під час внесення даних до Єдиної бази, за рішенням приймальної комісії вищого навчального закладу електронну заяву може бути анульовано до моменту встановлення статусу «Рекомендовано до зарахування», що підтверджується актом про допущену технічну помилку, сформованим в Єдиній базі. При цьому електронній заяві встановлюється статус «Скасовано вступником (або вищим навчальним закладом)» з обов’язковим зазначенням причини скасування. Така заява вважається неподаною, а факт такого подання анулюється в Єдиній базі.

Приймальна комісія повідомляє вступника про своє рішення у день його прийняття, після чого вступник може подати нову заяву на цю саму спеціальність до цього самого вищого навчального закладу.

Виправлення технічних помилок відбувається до моменту включення вступника до списків рекомендованих до зарахування на навчання.

Якщо вступника рекомендовао до зарахування за державним замовленням, статус електронної заяви змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» на статус «Рекомендовано до зарахування».

Надання рекомендацій до зарахування для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб здійснюється після зарахування вступників на місця за державним замовленням. Уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника, який пройшов конкурсний відбір та щодо якого приймальною комісією прийнято рішення про рекомендування до зарахування на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, зі статусу «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Зміна статусу електронної заяви вступника на «Рекомендовано до зарахування» здійснюється у строки визначені умовами прийому до вищих навчальних закладів

Вступник, статус електронної заяви якого встановлено як «Рекомендовано до зарахування», зобов'язаний виконати вимоги до зарахування.

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016 або 2017 року;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Після виконання вступником вимог до зарахування, керівник вищого навчального закладу на підставі рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування на навчання видає наказ про зарахування на навчання такого вступника, на підставі якого уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Включено до наказу».

У разі невиконання вступником вимог до зарахування рішення про рекомендування його до зарахування анулюється приймальною комісією вищого навчального закладу. На підставі цього уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на статус «Виключено зі списку рекомендованих» або «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

ПОДАТИ ЕЛЕКТРОННУ ЗАЯВУ

Освіта.ua
10.04.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Скажіть, будь-ласка, а чи можливо поступити до коледжу, якщо срок приймальної комісії закінчено, а заявку не було подано. Потрібно їхати до коледжу і вирішувати це питання там?
Софія
Доброго дня, а до якого числа можна подавати документи на заочну форму навчання?
Анна
Що робити, якщо у ВНЗ було подано 26.07 00:15 декілька заяв, а розлянули лише одну ?
Ігор
Добрий день! Як подати заяву на заочну форму навчання?
катя
як можна подати в електронному вигляді заявку ,на заочну форму навчання?чі її потрібно їхати і подавати у навчальному закладі?
Snickersson
Для катя: шукаєте адресу приймальної комісії, їдете туди
Коментувати
Олена
Як подати на заочну форму в електронному вигляді
Snickersson
Для Олена: Ніяк
таня
Для Snickersson: чому ?
Snickersson
Бо для цього треба нести документи одразу у ВНЗ. Перегляньте http://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/9990/, електронні заяви подаються лише на денну форму навчання
Коментувати
Я абіткрієнт
Щоб подати документи в коледж потрібно їхати в сам коледж?
Тетяна
при реєстрації вступника висвічує - помилка ! атестат не знайдено (атестат 24 червня 1994 р. у мене після закінчення школи на руках) Що робити? Де і кого шукати? Адже час подачі документів скоро закінчується. ДОПОМОЖІТЬ будь-ласка !!!
Костя
Що означає допущений до конкурсу?????????????????????????????????????????????????????????????????????????/
Доктор Наук
Для Костя: Те що Ви даун, шановний.
Коментувати
Оксана
Якщо я використали всі заяви.ю а коли переглядала зрозуміла, що подала документи на вірну спеціальність, але не вірний факультет який мені потрібно. Заява у статусі допущено. Я можу її видалити, щоб податися знову?
Марина
Я неможу подати електронну заяву у ВНЗ тому що на сайті вибиває помилка.Що робити?
Павел
здравствуйте. Интересует вопрос: в инструкции указано, что электронное заявление может подать абитуриент дневной формы обучения. А заочникам как действовать в этой ситуации? (может где-то не досмотрел инфу)
Андрей
Для Павел: заочники, насколько я знаю, подают документы лично в приемную комиссию
Коментувати
Ваня
як подати електронну заяву в технікум????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Анна
Чому коли я вибираю внз то там немає всіх закладів,я навіть шукала по всіх районах міста і там всеодно немає таких внз в які я хочу подати документи.???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Знайшла один але в освітньому ступені магістр...
Anna
Для Анна: может вы в мед идете? если да то для меда магистр выбирать надо
Анна
всеодно немає
Коментувати
абітурієнт 2016
чи потрібно щось робити, коли в тебе статус "допущено до конкурсу"?
Anna
Для абітурієнт 2016: сидеть и ждать 1 августа)
абітурієнт 2016
дякую)
Коментувати
Виталий
Подал заявление в ВУЗ,был в рейтинговых списках,а потом из списков пропал.Пришло сообщение что абитуриент забрал заявление,хотя я этого не делал.Это как? И что дальше делать,можно ли снова подать заявление в этот же ВУЗ и на этот факультет?
юлия
Вы меня извините,но я не могу дозвониться на фашу ,,горячую,, линию.вы здесь мне не отвечаете...что мне делать? Куда принести свидетельство о браке?
юлия
Подскажите что делать.у меня разные фамилии в аттестате и сертификате,поэтому я не могу зарегистрироваться.спасибо
Anna
Для юлия: вроде как можно лично подавать в таком случае
Коментувати
Solomon
Помогу решить проблемы с поступлением. Актуально сегодня и завтра. Писать на мыло - kanes7329@gmail.com
Анна
Добрий день, я подала встого 5 заяв у 3 Вуз, а потім почало вибивати помилку, що перевищено заяв, нічого не розумію, вже котрий день таке, що робити?
Наталья
Для Анна: можно подавать не более, чем на 5 специальностей до 15 заявлений. Значит, Вы подали уже на 5 специальностей.
Анна
можна подавати у 5 вузів на 3 факультети
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!