Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Порядок подання електронних заяв про вступ
Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяви про вступ до вищих навчальних закладів в електронній формі у 2017 році

Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяв про вступ в електронній формі регулюється «Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України в 2017 році».

Зазначений порядок визначає механізм подання вступником заяви в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів та її розгляду вищим навчальним закладом.

Заява в електронній формі (електронна заява) - це заява, що вноситься вступником в особистому електронному кабінеті до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - Єдина база) шляхом заповнення ним у режимі он-лайн електронної форми.

У 2017 році для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на інтернет-сайті за електронною адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua (Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронних кабінетів додатків до документів про повну загальну середню освіту починається 29 червня та закінчується о 18 год. 00 хв. 25 липня 2017 року).

Під час реєстрації на сайті електронного вступу вступник має зазначити такі дані:

 • адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.

Крім того, вступник завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту та кольорової фотокартки розміром 3х4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.

Після заповнення зазначеної інформації проводиться перевірка даних вступника та у разі збігу даних у документах вступник отримує логін та пароль для доступу до особистого електронного кабінету.

Після реєстрації на сайті в особистому електронному кабінеті вступник вносить такі дані про себе: стать, громадянство, номери телефонів (домашній та/або мобільний) із зазначенням телефонних кодів. Для подання заяви вступник обирає вищий навчальний заклад, освітній ступінь, конкурсну пропозицію та встановлює пріоритетність заяви для участі у конкурсному відборі для зарахування на місця за державним замовленням.

Після подання електронної заяви Подана вступником електронна заява відразу відображається у вищому навчальному закладі, обраному вступником. У цей момент електронна заява отримує статус «Зареєстровано в Єдиній базі».

Подану електронну заяву може бути скасовано вступником в особистому електронному кабінеті. При цьому електронній заяві встановлюється один із статусів:

 • «Скасовано вступником (або вищим навчальним закладом)» - якщо заяву не зареєстровано у вищих навчальних закладах;
 • «Скасовано вступником (без права подання нової заяви)» - якщо заяву зареєстровано або допущено до конкурсу у вищих навчальних закладах.

Електронна заява із статусом «Зареєстровано в Єдиній базі» розглядається приймальною комісією вищого навчального закладу не пізніше закінчення наступного робочого дня з дати встановлення їй відповідного статусу.

За результатами розгляду уповноважена особа приймальної комісії надає електронній заяві один з таких статусів, що відображаються в особистому кабінеті вступника: «Зареєстровано у вищому навчальному закладі» або «Потребує уточнення вступником».

При встановленні електронній заяві статусу «Потребує уточнення вступником» уповноважена особа невідкладно вносить до відповідного розділу Єдиної бази вичерпний перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. Після уточнення вступником необхідних даних уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Зареєстровано у вищому навчальному закладі».

На підставі рішення приймальної комісії вищого навчального закладу про допущення чи недопущення вступника до участі у конкурсному відборі для вступу до вищого навчального закладу уповноважена особа встановлює електронній заяві вступника статуси «Допущено до конкурсу» або «Відмовлено вищим навчальним закладом» (із зазначенням причини відмови).

При виявленні навчальним закладом технічної помилки, зробленої під час внесення даних до Єдиної бази, за рішенням приймальної комісії вищого навчального закладу електронну заяву може бути анульовано до моменту встановлення статусу «Рекомендовано до зарахування», що підтверджується актом про допущену технічну помилку, сформованим в Єдиній базі. При цьому електронній заяві встановлюється статус «Скасовано вступником (або вищим навчальним закладом)» з обов’язковим зазначенням причини скасування. Така заява вважається неподаною, а факт такого подання анулюється в Єдиній базі.

Приймальна комісія повідомляє вступника про своє рішення у день його прийняття, після чого вступник може подати нову заяву на цю саму спеціальність до цього самого вищого навчального закладу.

Виправлення технічних помилок відбувається до моменту включення вступника до списків рекомендованих до зарахування на навчання.

Якщо вступника рекомендовао до зарахування за державним замовленням, статус електронної заяви змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» на статус «Рекомендовано до зарахування».

Надання рекомендацій до зарахування для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб здійснюється після зарахування вступників на місця за державним замовленням. Уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника, який пройшов конкурсний відбір та щодо якого приймальною комісією прийнято рішення про рекомендування до зарахування на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, зі статусу «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Зміна статусу електронної заяви вступника на «Рекомендовано до зарахування» здійснюється у строки визначені умовами прийому до вищих навчальних закладів

Вступник, статус електронної заяви якого встановлено як «Рекомендовано до зарахування», зобов'язаний виконати вимоги до зарахування.

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016 або 2017 року;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Після виконання вступником вимог до зарахування, керівник вищого навчального закладу на підставі рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування на навчання видає наказ про зарахування на навчання такого вступника, на підставі якого уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Включено до наказу».

У разі невиконання вступником вимог до зарахування рішення про рекомендування його до зарахування анулюється приймальною комісією вищого навчального закладу. На підставі цього уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на статус «Виключено зі списку рекомендованих» або «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

ПОДАТИ ЕЛЕКТРОННУ ЗАЯВУ

Освіта.ua
27.06.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Valentine Valentine
скажіть будь ласка, якщо заява скасована вступником, чи можу я подати нову заяву за цим же пріоритетом знову?
Настя
Вибачте, якщо я випадково скасувала заяву я можу йще раз на нее подати?
Игорь
Для Настя: Только если она еще не была зарегистрирована в базе вуза.
Коментувати
Олександр
Як змінити фотографію в особливих кабінеті в рядку додоток до атестата я переплутав і кинув фотографію атестата про середню освіту
Кокс
Макар Daun in the world ................................................................
Олександр
Для Кокс: лул
Коментувати
alona_189
подала заяву до Острозької академії вже четвертий день "зареєстровано в Єдиній Базі",що робити??
Таня
Для alona_189: не волнуйтесь! Я оставила заявку в свой ВУЗ 14 июля, и только 20-го мне поменяли статус на "Допущено до конкурсу" (и это - на первый приоритет!).Видимо, комиссии сильно загружены!
Коментувати
Назар
Чому не шукає київський політех? я заповню все для пошуку а воно його нешукає (пробував в різні часи різними способами) в чому проблема?
Друзілла Галицька
Для Назар: шукаєте не там. м. Київ - окрема адміністративна одиниця і не входить до Київської області
Оксана Робак
найдіть його правильну назву в http://vstup.info
Коментувати
Sasha777
Яким чином можна вказати,що ти медаліст???Хто знає?
Эрик
Для Sasha777: Если просто медалист,это ничего не меняет,только если победитель олимпиад.
Ярина
Для Sasha777: існує додаток до атестату, в якому стоять всі оцінки, відповідно до нього Вас і нагороджують.
Sasha777
Для Эрик: медалісти мають право першочергового зарахування(за умови однакової кількості балів,перевага надається медалісту.)Коли реєструєш ЕК,то яким чином вказати наявність медалі?Можна ж завантажувати лише одне зображення додатка.
Коментувати
Дмитро
Скажіть будь-ласка , чи буде вважатися суттєвою помилкою коли при встановленні балу не міг поставити через кому і за округлив. А заявки вже подано і в деяких статус " допущено до конкурсу"
Sasha777
Для Дмитро: Я думаю,буде.Можуть анулювати заяву через технічні помилки.Не дай Боже,звісно.Може все буде добре)
Марія
Для Дмитро: вас завернуть, коли будете подавати паперові документи до ВНЗ, коли перевірять, що середній бал атестата не відповідає дійсності. Перш, ніж шукати собі пригоди, не могли спробувати ввести бал через крапку, як всі?
Коментувати
Абітурієнтка
Хто подавав заяву до УжНУ відгукніться ! Я подавала заяву 18.07.2017 і досі "зареєстровано у Єдині Базі" :( скільки зазвичай проходило часу до статусу "зареєстровано у навчальному закладі" ? всі внз вже обробили заявку , а УжНУ в пріоритеті .
Аня
Для Абітурієнтка: твк само, подавала туди на 4 факультету лише один відповів "зареєстровано у навчальному закладі" , решта мовчить подала вчора в 13:10,вже нервів немає
Коментувати
Вікторія
Зареєструвалась в 2 медичні коледжі, але ніде не вказала приорітет, тепер все я пролетіла?
Оксана Робак
Для Вікторія: приорітети для коледжів ставити непотрібно
Коментувати
Саша
Допоможіть будь ласка!!! Не знаю яким чином , але там де "сканкопія про сільську місцевість " в мене загружена сканкопія дод. До атестату , тай взагалі я не проживаю в сільській місцевості . В одній заявці у вуз статус "потребує уточнення" з приводу цього. Що робити ?? В мене паніка
Дмитрий
Подскажите пожалуйста, что делаеть если в аттестат добавил не свой и теперь не могу редактировать, что делать? горячая линия занята постоянно Если отменить все заявки поданные ранее в институты можно ли будет исправить ситуацию? т.е залить свой аттестат ? или же как поступить помогите пожалуйста.
Ирина
Скажіть будь ласка, якщо заява третій день висить із статусом зареєстровано в єдиній базі, що робити?
інкогніто
Ваш текст...в кого ще непоміняний статус у полтавському педагогічному з зареєстровано на інший?
Людмила
Подскажите, пожалуйста, если до 19.07.17 ВУЗ в который я хотела поступить выставлял 3 предмета зно (2 основных и один на выбор) что я и сдала, но теперь на выбранную специальность ВУЗ выставил 4 предмета. Что это значит??? Я не могу туда подавать заявления???
Олена
Для Людмила: Берете любые три предмета.
Коментувати
Діана
Чи можна подавати декілька заяв в один вуз на різні факультети???
Іван
Для Діана: Звичайно.
Коментувати
Семен
Добрий день. Я інвалід другої групи. Де я можу вказати цю інформацію при заповнені заявки?
Іван
Для Семен: Ніде. Звичайним інвалідам ніяких квот не надається. Квоти надаються лише інвалідам, захворювання яких входить до переліку, затвердженого МОЗ, яке дає право не складати ЗНО. В такому разі потрібно мати відповідно довідку та подаватися паперово. Якщо ваше захворювання до переліку не входить - покажете довідку вже при подачі оригіналів після рекомендації в серпні.
Семен
Дякую !
Коментувати
ірина
хто подавав заяви на вступ до ТНЕУ відгукніться у мене така ситуація я подала до даного вузу заяву і вже є в рейтингових списках але у мене конкурсний бал виставлений менший ніж має бути без врахування регіонального коефіцієнта у вас такаж ситуація чи це тільки у мене і що мені робити дальше
Vasil Sasanchin
Підкажіть будь ласка. Я відправив декілька заяв. На одній з них пише «Зареєстровано у вищому навчальному закладі», а на інших "Допущено до конкурсу". Так от не можу зрозуміти чим відрізняється те від іншого? Підкажіть.
Іван
Для Vasil Sasanchin: Зареєстровано - вас ще обробляють. Допущено - обробили.
Коментувати
Михайло
Підкажіть будьласка, стосовно довідки (ФОРМА13) яку вимгають у ВНЗ замість стандартної довідки. яка неве в собі таку саму інформацію як і форма 13. Якщо у мене не біометричний паспорт, і не картка 2015 р. ОСЬ ЩО НАПИСАНО У РЕКОМЕНДАЦІЯХ МОН: Категорії осіб, для яких конкурсний бал балансується за рахунок сільського (СК) коефіцієнту. Ця довідка про реєстрацію місця проживання/перебування подається особами, які отримали паспорт у формі картки (зразка 2015 року) та дітьми до 16 років. Довідка про місце проживання дійсна, якщо особа проживає у селі не менше одного року. ЯК ЦЕ РОЗУМІТИ? Сторінка 11 http://mon.gov.ua/content/%D0%94%D1%96%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C/%D0%90%D0%B4%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D1%96%20%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8/vidomosti/2017/06/23/232/6056.pdf
Євгеній
Для Михайло: http://old.mon.gov.ua/files/normative/2017-06-22/7639/1.9-346.pdf
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!