Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Порядок подання електронних заяв про вступ
Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяви про вступ до вищих навчальних закладів в електронній формі у 2018 році

Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяв про вступ в електронній формі регулюється «Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України в 2018 році».

Зазначений порядок визначає механізм подання вступником заяви в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів та її розгляду вищим навчальним закладом.

Заява в електронній формі (електронна заява) - це запис, що вноситься вступником в особистому електронному кабінеті до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - Єдина база) шляхом заповнення ним у режимі он-лайн електронної форми.

У 2018 році для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на інтернет-сайті за електронною адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua (Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронних кабінетів додатків до документів про повну загальну середню освіту починається 2 липня та закінчується о 18 год. 00 хв. 25 липня 2018 року).

Під час реєстрації на сайті електронного вступу вступник має зазначити такі дані:

 • адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.

Крім того, вступник завантажує скановані копії (фотокопії) додатка до атестата про повну загальну середню освіту та кольорової фотокартки розміром 3х4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.

Після заповнення зазначеної інформації проводиться перевірка даних вступника та у разі збігу даних у документах вступник отримує на вказану ним адресу електронної пошти повідомлення для активації особистого електронного кабінету вступника.

Строк для активації вступником особистого електронного кабінету – одна доба з моменту отримання відповідного повідомлення.

Після реєстрації на сайті в особистому електронному кабінеті вступник вносить такі дані про себе: стать, громадянство, номери телефонів (домашній та/або мобільний) із зазначенням телефонних кодів. Для подання заяви вступник обирає вищий навчальний заклад, освітній ступінь, конкурсну пропозицію та встановлює пріоритетність заяви для участі у конкурсному відборі для зарахування на місця за державним замовленням.

Після подання електронної заяви, подана вступником електронна заява відразу відображається у вищому навчальному закладі, обраному вступником. У цей момент електронна заява отримує статус «Зареєстровано в Єдиній базі».

Подану електронну заяву може бути скасовано вступником в особистому електронному кабінеті. При цьому електронній заяві встановлюється один із статусів:

 • «Скасовано вступником» - якщо заяву не зареєстровано у вищих навчальних закладах;
 • «Скасовано вступником (без права подання нової заяви з такою ж пріоритетністю)» - якщо заяву зареєстровано або допущено до конкурсу у вищих навчальних закладах.

Електронна заява із статусом «Зареєстровано в Єдиній базі» розглядається приймальною комісією вищого навчального закладу не пізніше закінчення наступного робочого дня з дати встановлення їй відповідного статусу.

За результатами розгляду уповноважена особа приймальної комісії надає електронній заяві один з таких статусів, що відображаються в особистому кабінеті вступника: «Зареєстровано у вищому навчальному закладі» або «Потребує уточнення вступником».

При встановленні електронній заяві статусу «Потребує уточнення вступником» уповноважена особа невідкладно вносить до відповідного розділу Єдиної бази вичерпний перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. Після уточнення вступником необхідних даних уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Зареєстровано у вищому навчальному закладі».

На підставі рішення приймальної комісії вищого навчального закладу про допущення чи недопущення вступника до участі у конкурсному відборі для вступу до вищого навчального закладу уповноважена особа встановлює електронній заяві вступника статуси «Допущено до конкурсу» або «Відмовлено вищим навчальним закладом» (із зазначенням причини відмови).

При виявленні навчальним закладом технічної помилки, зробленої під час внесення даних до Єдиної бази, за рішенням приймальної комісії вищого навчального закладу електронну заяву може бути анульовано до моменту встановлення статусу «Рекомендовано до зарахування», що підтверджується актом про допущену технічну помилку, сформованим в Єдиній базі. При цьому електронній заяві встановлюється статус «Скасовано навчальним закладом» з обов’язковим зазначенням причини скасування. Така заява вважається неподаною, а факт такого подання анулюється в Єдиній базі.

Приймальна комісія повідомляє вступника про своє рішення у день його прийняття, після чого вступник може подати нову заяву на цю саму спеціальність до цього самого вищого навчального закладу.

Виправлення технічних помилок відбувається не пізніше наступного дня після завершення прийому документів.

Якщо вступника рекомендовано до зарахування за державним замовленням, статус електронної заяви змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» на статус «Рекомендовано до зарахування».

Надання рекомендацій до зарахування для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб здійснюється після зарахування вступників на місця за державним або регіональним замовленням. Уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника, який пройшов конкурсний відбір та щодо якого приймальною комісією прийнято рішення про рекомендування до зарахування на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, зі статусу «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Зміна статусу електронної заяви вступника на «Рекомендовано до зарахування» здійснюється у строки, визначені умовами прийому до вищих навчальних закладів.

Вступник, статус електронної заяви якого встановлено як «Рекомендовано до зарахування», зобов'язаний виконати вимоги Умов прийому.

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 або 2018 року (крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати ЗНО з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік);
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Після виконання вступником вимог до зарахування, керівник вищого навчального закладу на підставі рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування на навчання видає наказ про зарахування на навчання такого вступника, на підставі якого уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Включено до наказу».

У разі невиконання вступником вимог до зарахування рішення про рекомендування його до зарахування анулюється приймальною комісією вищого навчального закладу. На підставі цього уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на статус «Виключено зі списку рекомендованих» або «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Відображення рейтингових списків вступників відбувається на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

ПОДАТИ ЕЛЕКТРОННУ ЗАЯВУ

Освіта.ua
19.02.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей
Здравствуйте! Просим сообщить дату приезда приемной комиссии в Гомельскую область в г. Речицу и г. Светлогорск.
Timur
Акаунти минулорічних випускників видаляються? Якщо так, то в цьому році при вступі можна буде користуватися минулорічними акаунтами? Якщо так, то чи видаляється з них інформація (фотокопія додатка до атестата + серія та номер атестату)?
Jugene
Коли буде щось відомо ,уже як 2 серпня,а статус "допущенно до конкурсу" ?Буду вдячний за відповідь .
Софія
Чи можна ще скасувати заяву з паріоритетом 1 і пройти на 2
Олександра
Добрий день! З учорашнього дня не можу зайти до особистого кабінету і перевірити подані заяви, висвітлює "виникла помилка". Коли буде ліквідовано дану проблему?
Kek
Для Олександра: была та жа проблема, смогли дозвониться до гарячей линии и там нам сказали попробовать обновить страницу и снова войти в аккаунт. Мне помогло одно - вышла из кабинета и заново ввела пароль и логин. Еще проблема может быть в браузере, если вам это не помогло - обновите браузер и попробуйте снова.
Коментувати
Даша
В чому різниця "Допущено до конкурсу" і "Зареєстровано у навчальному закладі"?
Надія
Якщо я видалила заяву з пріоритетом 4, то я зможу після 3 пройти на 5?
Арина
Для Надія: Дааааааааа!
Коментувати
Марія
Доброго дня! Заяву"допущено до конкурсу" , яка має одну лише спеціальність з яких не мають інші вузи хочу скасувати.І скасувати заяву"зареєстровано в єдиній базі" і подати заяву заново,адже хочу змінити іншу спеціальність(зовсім нову), але той же вуз.Так можливо зробити?
Veronika Brezhestovskaya
Для Марія: Ту, що вже допущено до конкурсу, поновити буде неможливо - згорить право на подачу. Ту, що ще в базі, переподати можливо, але краще робіть це в паперовій формі, я не впевнена, що ії до 18:00 розглянуть.
Коментувати
Арина
Сьогодні, 26 липня 2017 року, закінчується реєстрація заяв вступників для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, ветеринарного і фармацевтичного спрямування).Усі заяви, які надійшли до ВНЗ більше ніж три дні тому, мають бути опрацьовані приймальними комісіями сьогодні до 10-ї години ранку. У кабінетах вступників повинен з’явитися статус «Допущено до конкурсу» або «Відмовлено». Заяви, які надходитимуть упродовж сьогоднішнього дня, будуть відпрацьовані приймальними комісіями до 18 години 27 липня.
Оксана Робак
Зникли всі дані і заяви в кабінеті це техпомилка чи як ? що робити?
Абіт
Для Оксана Робак: такаж ситуація. І що робити?
Kek
была та жа проблема, смогли дозвониться до гарячей линии и там нам сказали попробовать обновить страницу и снова войти в аккаунт. Мне помогло одно - вышла из кабинета и заново ввела пароль и логин. Еще проблема может быть в браузере, если вам это не помогло - обновите браузер и попробуйте снова.
Коментувати
Аннф
Доброго дня! сьогодні ще можна подати заяву?
Арина
Для Аннф: ДА ! Сьогодні, 26 липня 2017 року, закінчується реєстрація заяв вступників для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, ветеринарного і фармацевтичного спрямування).Усі заяви, які надійшли до ВНЗ більше ніж три дні тому, мають бути опрацьовані приймальними комісіями сьогодні до 10-ї години ранку. У кабінетах вступників повинен з’явитися статус «Допущено до конкурсу» або «Відмовлено». Заяви, які надходитимуть упродовж сьогоднішнього дня, будуть відпрацьовані приймальними комісіями до 18 години 27 липня.
Коментувати
ДУРА
Хочу видалити заяву (подана помилково)а як зробити це не знаю.Не з"являється значок видалити
игорь
Для ДУРА: Попробуй уменьшить масштаб страницы.Должен появиться значок активные действия.
Коментувати
Наталія
Ще в суботу подали заяви із пріорітетом 2 і 3 в ВУЗ, в кабінеті статус заяв "Допущено до кункурсу", а прізвища в списку в Конкурсі немає. В ПК пояснили, що дані передано, пишу на пошту Конкурсу, відповідь така, що заяви відображаються на сайті ІС Конкурс не відразу, а після їх опрацювання ПК навчальних закладів та чергового завантаження з ЄДЕБО. Куди звертатись? ніяких нервів не вистачає..
Юлія
Для Наталія: Не переживайте, якщо в кабінеті "Допущено до конкурсу", не варто хвилюватись, що в Конкурсі Вас не видно. Я подала заяву 14, а в Конкурсі з явилась 20. Не один раз зникала заява з кабінету(під пріор.1), а потім знову з являлась...... В одному ВУЗі була в списку під номером 2, а через два дні взагалі щезла з Абіт пошуку та ІК. Потім знов з явилась....... Така в нас система. Що зробиш?
О
Для Наталія: майте терпіння. появитесь в списках.
Наталія
Дякую!
Коментувати
Діана
Доброго дня! Подала заяви на вступ 24 липня, сьогодні 26, а в рейтингах мене немає, хоча стоїть оновлення сторінки 26 липня. Як дізнатися, яка я в рейтингу?
коля
Під скажіть, що це у декількох вузах вже пройшли вступні екзамени і є результати причому почалися вони 20. 07????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Наталия
Для коля: З чого такі висновки? Можливо у ВУЗах пройшли творчі конкурси.
коля
Для Наталия: Для Наталия: Ось з цього http://kgpa.km.ua/node/3358
Іван
Так, звісно у вишах вже пройшли вступні іспити. І почалися вони не 20, а 21 липня - не дезінформуйте суспільство. Також пройшли співбесіди, за якими вже навіть є зараховані студенти. А що вас, власне, здивувало? Ваше невміння читати правила прийому? Так це не дивина - зараз взагалі мало хто вміє читати офіційні документи, а збирає плітки де завгодно, а потім робить круглі очі в пошуках зради. Творчі конкурси теж проходять, але це лише на спеціальності, де вони передбачені.
Коментувати
Иллюша
не можу подати заяву, не знаходить пропозиції. Хто бачить пропозиції, напишіть, бо хотів ще на контракт закинути
Арина
Для Иллюша: вы случайно не в Киев подаёте, а выбираете Киевскую область?( Киев находится в самом низу списка) Если нет, то не знаю... Зайдите позже, они часто что-то перегружают...
Коментувати
Марія
"Зареєстровано в навчальному закладі"-заяву вже скасувати не можна?
Катя
Для Марія: Можна, але ви втратите пріоритет.
Коментувати
Аліна
Доброго вечора! Після того, як заяву допустили до конкурсу, то її вже не можна скасувати? І ще питання:якщо я хочу змінити вузи за пріоритетами, то поки вони зареєстровані в єдиній базі я це можу зробити, скасувавши і подавши заново?
Катя
Для Аліна: Допустили до конкурсу, скасувати можна з втратою пріоритету. Ті, що зареєстровані в єдиній базі, можна скасовувати і міняти пріоритети. Але часу вже дуже мало!
Коментувати
Валентина
Підкажіть, будь-ласка, якщо до 26 липня заяви не допустили до конкурсу(вони зареєстровані в єдиній базі), то це нормально?Вони ще зможуть допуститися до конкурсу після 26, чи ні?
Іван
Для Валентина: Є ще 27 число на закінчення обробки заяв.
Коментувати
Олександр
Підкажіть. будь-ласка, син подав заяви на денне навчання, а дві останніх на заочне, і вони вже мають статус допущений до конкурсу, а сьогодні знайшов спеціальність, на яку хотів би подати заяву на денне, але ці дві вже можливо скасувати тільки без права подати нову заяву. Чи можна все ж якось їх відмінити, або подати документи у вуз в паперовій формі?
Арина
Для Олександр: Нет. Изменить нельзя. Но можно подать на эту специальность заявление только на контракт, если вы вообще рассматриваете такую возможность.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!