Україна може отримати 200 млн доларів на реформи у вищій освіті

Світовий банк розгляне питання надання Україні 200 млн доларів на реформування вищої освіти

Україна може отримати 200 млн доларів на реформи у вищій освіті

Рада директорів Світового банку 5 травня розгляне питання щодо надання Україні 200 млн доларів на реформування вищої освіти.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У документах до проекту зазначається, що мережа закладів вищої освіти, яка налічує 231 державний виш, занадто велика та неефективна з урахуванням населення, що скорочується, і створює проблеми і для фінансової стійкості, і для якості послуг. За статистикою, приблизно 60% академічних вишів навчають менше ніж 5000 студентів.

Також в Україні існує понад 300 державних коледжів і технікумів, у яких у середньому навчаються близько 550 студентів. Більшість вишів і коледжів та технікумів юридично підпорядковані МОН.

У Світовому банку зазначили, що український уряд визначився з необхідністю створення стимулів для оптимізації величезної мережі вишів із використанням підходу «знизу-вгору», і останніми роками їхня кількість скоротилася на 25%, але ще багато що належить зробити.

Зокрема, потрібна подальша агрегація університетів із диференціацією та диверсифікацією їхніх типів (таких як дослідні, професійні, викладацькі) та оптимізація їхньої географічної зони охоплення. Для того щоб ефективно провести такі заходи із залученням самих вишів, необхідні інституційні аудити для кожного з них.

Окрім того, у Світовому банку відзначають низьку прозорість системи та поганий зворотний зв'язок: 85% молоді планують отримати вищу освіту, однак цей високий попит погано відображається на інформації про доступні варіанти освіти та результатах працевлаштування, залишаючи студентів та їхні сім'ї у невіданні під час ухвалення важливого рішення щодо переходу до вищої освіти.

Проект, який має реалізовувати Міністерство освіти і науки, розрахований на шість років.

Освіта.ua
20.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Даря
Чи є совість у чиновників- освітян та можновладців?! Жодна реформа за останні часи не принесла народу покращення. Ви хочете знищити майбутнє країни, зневічивши вищу освіту і згортаючи університети!