В Україні призупинено розгляд справ про плагіат

НАЗЯВО прийняло рішення призупинити розгляд скарг і заяв про порушення доброчесності

В Україні призупинено розгляд справ про плагіат

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти прийняло рішення призупинити розгляд скарг, заяв і повідомлень про порушення академічної доброчесності.

Про це йдеться у повідомленні Національного агентства, що оприлюднено у Facebook.

Причиною ухвалення такого рішення в агентстві називають скасування судами рішень про наявність академічного плагіату в роботах на вимогу фігурантів розглянутих справ.

Зокрема, у НАЗЯВО зазначають, що закон «Про вищу освіту» покладає на Національне агентство обов’язок реагувати на виявлення академічного плагіату шляхом скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня.

Але при цьому законом зазначається, що здійснювати зазначені напрямки діяльності Національне агентство і його Комітет з питань етики мають у порядку, визначеному Комітетом Міністрів.

У Нацагентстві наголошують, що проєкт такого Порядку скасування рішення спецрад був розроблений Національним агентством, пройшов громадське обговорення та був спрямований до Міністерства освіти і науки. Однак понад півтора року цей документ не виноситься на затвердження КМУ.

«У свою чергу, майже всі фігуранти розглянутих справ, у роботах яких наявність академічного плагіату було підтверджено, звернулися до суду з вимогою скасувати рішення Комітету з питань етики і навіть заборонити розглядати подібні питання щодо них у майбутньому. Суд при цьому не надає оцінку доказам, що свідчать про порушення академічної доброчесності, а використовує формальний підхід: оскільки справи ніби розглядаються за відсутності затвердженого Порядку, відповідні рішення Комітету з питань етики ним скасовуються. Наші аргументи стосовно того, що рішення Комітету з питань етики не є остаточними, що фактично що мова йде про формування порядку денного для пізнішого розгляду цих питань Національним агентством, судом до уваги не беруться», - повідомляють у НАЗЯВО.

Також в агентстві наголошують, що у кожній новій такій справі НАЗЯВО пізніше звертається до апеляційного суду з вимогою прийняти справедливе рішення і не забороняти Комітету з питань етики робити те, що від нього вимагається законом.

«Але кількість судових справ зростає, що вимагає все більше часу і ресурсів. Саме із цієї причини Національне агентство прийняло рішення призупинити розгляд справ про порушення академічної доброчесності Комітетом з питань етики до встановлення об’єктивної істини у судах, або до прийняття необхідної нормативної бази», - йдеться у повідомленні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Освіта.ua
17.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ппродд
Яке горе. Квіт за 100 тисяч зарплати без роботи залишиться. Хоч не будуть обдирати університети. Тра його ліквідувати.
Volodymyr
Що й треба було довести. Міністр знайшов прогалину в законодавстві, знайшли суддю - все, проблему усунули. Можна призначити на посаду. І цей міністр "принципово" буде надалі розв’язувати освітні проблеми.
ото ж
От і сіло НАЗЯВО на по.. Аморальне суспільство, в даному випадку "наукове" суспільство, а точніше скупчення осіб на наукових та професорсько-викладацьких посадах не дозріло до європейських правил. Агресивний хуторський світогляд і хамство перемагають інтелігенцію як і в 1918-39рр. В цивілізованих країних академічне середовище само виштовхує із своїх лав плагіаторів і подібну нечисть. В Україні ця нечисть стала каркасом системи, яка споживає освітній бюджет ... І це тільки перші кроки в боротьбі з НАЗЯВО, далі буде ... готуйтесь до демонополізації ринку послуг з акредитації, бо і там НАЗЯВО відверто недопрацьовує ...
Квантова
Для ото ж: тут все простіше. З’явилися системи антиплагіату. Іі почали вибірково застосовувати проти опонентів- звідси драка! А треба по закону діяти- є дата прийняття- отже з неі ВСІХ під одну гребінку. В Квіта немає дисертаціі - не трогаємо,У Гриневіч знайшли плагіат ну й шо?! А у Бабака ?? Всі дисертаціі неним писані. Все тихо . Чого не йдуть з посад, європейці замизгані?
ото ж
Для Квантова: так, ця проблема теж є, Ви праві. Але і у Вашому випадку наявна правова колізія не дозволить приходити до остаточного результату після перевірки роботи на антиплагіат ... все зроблено як в Україні, наче структура є, люди і зарплати є, а результату = 0.
Коментувати
Дмитро
Ого. Нічого собі. Вже немає чому дивуватись. Так, що скоро ми будемо у прірві бідності.
Гена Завизион
Просто ГАНЬБА! Чи не кожен другий в Україні - проффесор?! Ні. Кожен перший. "Ваш коментар занадто короткий"... Ще одна із "вимог" до дисертацій - "від" і "до".