Випускники профтехів пройдуть атестацію дистанційно

Закладам професійної освіти рекомендовано провести атестацію у дистанційній формі

Випускники профтехів пройдуть атестацію дистанційно

Закладам професійної освіти, у яких заплановано випуск здобувачів освіти під час запровадженого карантину, рекомендовано організувати проведення державної кваліфікаційної атестації у дистанційній формі.

Відповідна рекомендація міститься у листі Міністерства освіти і науки.

За словами заступника міністра освіти Петра Коржевського, зараз в Україні значна кількість учнів професійно-технічних закладів чекає завершення карантину, щоб пройти кваліфікаційну атестацію та отримати диплом.

«Аби вони не втрачали час, ми просимо заклади провести атестації дистанційно і у такий спосіб перевірити знання та вміння випускників», - пояснив заступник міністра освіти.

У МОН також пояснили, як здійснити атестацію випускників, для яких виробнича практика повністю або частково припала на період карантину, а перенести її у дистанційний формат не можна через особливість професії.

Зокрема, Міносвіти пропонує враховувати оцінки таких учнів із виробничого навчання, яке вони відпрацювали у закладі з майстрами. Йдеться про оцінювання тільки тих тем, виробнича практика для яких була запланована на час карантину. Це дозволить допустити таких випускників до дистанційної державної кваліфікаційної атестації.

У відомстві також висловили сподівання, що освітні управлінці та учні поставляться з розумінням до такого рішення.

«Зараз, в умовах, у яких опинилася Україна та весь світ, ми маємо швидко реагувати на виклики, давати гнучкі та правильні рішення, щоб забезпечити безперервний освітній процес», - зазначає заступник міністра освіти і науки Петро Коржевський.

Освіта.ua
08.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Знову ж таки, а чому випускники 11 класів не можуть так само - дистанційно пройти ДПА і отримати вчасно Свідоцтва про закінчення школи? І спокійно (наскільки це зараз можливо) готуватися до ЗНО. Хоча впевнений, що в цих умовах ДПА в 11 класах потрібно відмінити на тих же підставах, як і для учнів 9 класів. Ну ось не чув жодного раціонального пояснення від МОН їхній упертій позиції щодо необхідності збереження ДПА в 11 класах.