![]() |
Індикативна собівартість - це можливість інвестувати в лабораторії та кращих викладачів |
Індикативна собівартість підвищить якість освіти, - Стадний
Справедлива ціна на контракти дозволить підвищити якість освіти у закладах вищої освіти. Про це сказав заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний, коментуючи рішення Кабінету Міністрів про встановлення індикативної собівартості (мінімальної ціни) контрактного навчання у закладах вищої освіти.
Згідно з рішенням, з 1 вересня 2020 року для вступників на найбільш популярні спеціальності контрактне навчання коштуватиме не менш як 60% вартості, яку сплачує за бюджетні місця держава. Зміни не торкнуться студентів, які вже навчаються.
Мінімальна ціна контрактного навчання буде встановлена для 38-ми зі 121-ої спеціальності, які є найбільш популярними серед абітурієнтів.
За словами Єгора Стадного, встановлення індикативної собівартості - це можливість університетам інвестувати в лабораторії, а також платити вищу зарплату кращим викладачам.
«Водночас встановлення індикативної собівартості на популярні спеціальності дозволить мотивувати вступників йти на менш популярні програми, наприклад, інженерні. Вони затребувані на ринку праці. Індикативна собівартість по-різному вплине на ціни в різних закладах та регіонах. Наприклад, цього літа вона не зачепить більшість закладів Києва, Рівненської, Волинської, Житомирської, Чернівецької та Івано-Франківської областей», – відзначив заступник міністра освіти і науки.
У МОН також зазначають, що громадяни мають право отримати податкову знижку на витрати на навчання. Батьки студентів або самі студенти, якщо вони протягом навчання працюють, можуть повернути 18% вартості контракту. Водночас держава надаватиме пільгові кредити за ставкою 3% на навчання в університетах. Це забезпечить можливість кожному отримати доступ до бажаної спеціальності.
Як відомо, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про встановлення індикативної собівартості контрактного навчання для державних університетів та тих приватних, які отримуватимуть державне фінансування.
Освіта.ua
03.03.2020