Індикативна собівартість підвищить якість освіти, - Стадний

Індикативна собівартість - це можливість інвестувати в лабораторії та кращих викладачів

Індикативна собівартість підвищить якість освіти, - Стадний

Справедлива ціна на контракти дозволить підвищити якість освіти у закладах вищої освіти. Про це сказав заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний, коментуючи рішення Кабінету Міністрів про встановлення індикативної собівартості (мінімальної ціни) контрактного навчання у закладах вищої освіти.

Згідно з рішенням, з 1 вересня 2020 року для вступників на найбільш популярні спеціальності контрактне навчання коштуватиме не менш як 60% вартості, яку сплачує за бюджетні місця держава. Зміни не торкнуться студентів, які вже навчаються.

Мінімальна ціна контрактного навчання буде встановлена для 38-ми зі 121-ої спеціальності, які є найбільш популярними серед абітурієнтів.

За словами Єгора Стадного, встановлення індикативної собівартості - це можливість університетам інвестувати в лабораторії, а також платити вищу зарплату кращим викладачам.

«Водночас встановлення індикативної собівартості на популярні спеціальності дозволить мотивувати вступників йти на менш популярні програми, наприклад, інженерні. Вони затребувані на ринку праці. Індикативна собівартість по-різному вплине на ціни в різних закладах та регіонах. Наприклад, цього літа вона не зачепить більшість закладів Києва, Рівненської, Волинської, Житомирської, Чернівецької та Івано-Франківської областей», – відзначив заступник міністра освіти і науки.

У МОН також зазначають, що громадяни мають право отримати податкову знижку на витрати на навчання. Батьки студентів або самі студенти, якщо вони протягом навчання працюють, можуть повернути 18% вартості контракту. Водночас держава надаватиме пільгові кредити за ставкою 3% на навчання в університетах. Це забезпечить можливість кожному отримати доступ до бажаної спеціальності.

Як відомо, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про встановлення індикативної собівартості контрактного навчання для державних університетів та тих приватних, які отримуватимуть державне фінансування.

Освіта.ua
03.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
За словами Єгора Стадного, встановлення індикативної собівартості - це можливість університетам інвестувати в лабораторії, а також платити вищу зарплату кращим викладачам. Це неправда, а уникнення відповідальності і перекладання проблем на простих людей. А чому олігархи не заплатять за навчання кадрів для своїх підприємств, це було б справедливо? Люди зубожіли вже і не мають на хліб, а не на євробляхи. Хто багатий, той відправляє дітей за кордон навчатися. Сподіваємось, що новий Уряд буде працювати для людей і відмінить індикативні ціни на навчання, бо це погіршує становище простих людей. Фінансування освіти має здійснюватись від олігархів і великого бізнесу. Гроші треба повернути з офшорів, це гроші зароблені нашими людьми і тяжка праця наших людей, яка не була оплачена, а кошти були вкрадені у людей. Тому міністри думайте, що робите!
Тарас
Закон про продаж землі не буде дійсний поки не змінять статті 13 і 14 Конституції України, а для цього потрібно 300 голосів у Верховній Раді, що є недосяжним. Тому цей законопроект буде недійсний. Згідно статті 13 Конституції України: Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу… А стаття 14 говорить, що: Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави… Землю не можна продавати! Землю люди не створили!
Симеіз
Підвищення цін на навчання сприятиме пере оку фінансів із державних у приватні вузи. На цьому заробить «Крок», Шаров ,Фініков; Совсун, бабак ...:
Оракул
Напряму вона якість не підвищить, але вилучить з навчального процесу ЗВО з низькою якістю, бо висока ціна спонукатиме вступників обирати більш престижні університети. Це може опосередковано підвищити якість, але чи це здійсниться - перевіримо у найближчі роки.
Серпень
В умовах тотальноі бідності- піднімати ціни на навчання- Злочин!! Тільки на таку гадость і здатне це гидотне міністерство
Бывший препод
Качество не улучшиться, дураку понятно, лишнюю копейку руководство только себе по карманам, у нас только так, а тех кто отличился или внёс вклад, награждают грамотой - дешевой картонкой, иногда бумажкой, распечатанной на цветной принтере. Все плюнули, молодые доценты бегут, зарплата уже ниже, чем в уборщицы на фирме, научной фигней заниматься уже никто не хочет, смысла нет, денег нет, все по фирмам и по банкам устраиваются, вузовской картонкой в магазине не расплатишься.
Владимирова , харьков
Стоимость контракта возрастет до 25—50 тысяч грн! Новосад , Стадный - что вы делаете? Где мне учительнице младших классов такие деньжищи найти? Вы кому служите? Немедленно надо отменить это кровавое решение.
Галина
Для Владимирова , харьков: А навіщо Вам, вчительці молодших класів, платити за контракт? Нехай за контракт платать ті, в кого грошей кури не клюють.
Коментувати
Михайличенко
Рішення виключно в інтересах приватних університетів. Прикметно, що уряд прийняв його в останню мить, видно комусь дуже пекли баксики в кишені. Державним вузам піднімуть до неможу ціни, а ділки будуть демпінгувати і перехоплювати студентів, калічити молодь.
Оракул
Для Михайличенко: Яким чином?
Коментувати
Черкаси
Підвищення цін у держвузах загонить молодь у приватні контори, розорить базові виші, остаточно доб’є вищу освіту, розорить українські сім’ї , виштовхне кращу молодь за кордон! Що ви робите????!!!
вопрос
Для Черкаси: А так они заканчивали наши вузы и все равно уезжали. Зачем тогда их учить? - один хер уедут.
Семенков
Не юродствуй,пан Вопрос! Врешь ты, вражина, дети наши учатся, хотят в Украине быть
Коментувати