Уряд спрямував 504 млн на інклюзивну освіту

Кабмін ухвалив постанову, що визначає скільки коштів отримає кожна область

Уряд спрямував 504 млн на інклюзивну освіту

У 2020 році Кабінет Міністрів спрямував понад 504 млн грн на розвиток інклюзивної освіти у закладах професійної освіти, школах та дитячих садках. Постанову, яка визначає скільки коштів отримає кожна область і на що їх витратять, була ухвалена 26 лютого.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, якісна освіта має бути доступною для кожного учня, незалежно від національності, місця народження чи особливостей освітніх потреб дитини.

«Це наше глибоке переконання, і тому ми продовжуємо послідовний розвиток інклюзивної освіти в Україні. Якщо на початок 2019 року в нас було трохи більше 12 тис. дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах, то на початок 2020 ця цифра склала 19 345 учнів. Фактично ми бачимо зростання на 61,2% впродовж лише 2019 року. Для нас це надзвичайно потужний і важливий показник», – зазначила міністр.

Місцева влада зможе витратити виділені кошти на оплату корекційно-розвиткових занять і придбання спеціальних засобів корекції.

«Цією постановою ми, зокрема, вносимо зміни до вже існуючого Порядку надання субвенції для підтримки осіб з особливими освітніми потребами. Вони нададуть місцевій владі більше повноважень для перерозподілу субвенції. Наприклад, за ці кошти тепер зможуть закуповувати обладнання для інклюзивно-ресурсних центрів, які будуть відкриті цього року», – пояснила Ганна Новосад.

Освіта.ua
26.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правда
Пані Новосад,читаючи відгуки,може Ви нарешті перевірити,де-ці гроші йдуть ?504 млн- це не малі гроші,чи ми українці вже настільки багаті,що для нас-це копійки?
учитель
Я вчителька початкових класів. Працюю у класі з інклюзивною формою навчання. На кожну дитину держава виділяє кошти не лише для спеціалістів, але і для поповнення матеріальної бази. Ми цих грошей не бачимо, бо у директора на них - інші плани. Навіщо створювати те,чого ви не можете проконтролювати. Знову виділили гроші директорам дірки затикати, а інклюзія всім до одного місця. Мовчи і диш, інакше будеш без доплати, годин і головним героєм н усіх педрадах.
Небайдужий
Організація інклюзивної освіти в Україні в трму вигляді, як зараз, зроблена не для дітей з особливими потребами, не для турботи про них, а щоб забрати, знищити школи-інтернати! Бо ці інтернати розміщені у 99% випадків у курортних зонах. Самі розумієте, наскільки дорога там земля. Ось основна причина. А нам брешуть на усіх рівнях і розказують байки.... НЕ ВІРЮ!!!
Ольга Степанівна
А коли вчителі інклюзивних класів будуть одержувати надбавку ? У Львівській області її виплачують не у всіх районах! Вчителі інклюзивних класів роками працюють не одержуючи за свою роботу оплати, а держава гроші виділяє.Куди вони діваються?Можливо, хтось знає?
Педагог
На рівні міста можливо інклюзя з корекційними годинами себе оправдає. А на рівні селищ та сіл нормальних спеціалістів немає, або ж є одиниці. Це дійсно гроші на вітер. Результат який з того? Гроші на вітер,а дітям що з того??? Толку не буде. Пишу, бо стикаюся з цим.. За складних дітей ніхто не хоче братися за такі гроші.
Тамара Ивановна
А может лучше было бы оставить спецшколы и финансировать их нормально,а пани Новосад? Что " выгадали"? Только распил бюджета?