Українка отримала математичну Премію Салема

Українка Марина В’язовська отримала найпрестижнішу математичну відзнаку за відкриття світового рівня

Українка отримала математичну Премію Салема

Українська вчена Марина В’язовська отримала «Премію Салема 2016». Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Математичну премію Салема щороку присуджують молодому математику за видатні результати досліджень в сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, насамперед у теорії рядів Фур'є. Премія є надзвичайно престижною, аналог Нобелівської, але якою відзначають математиків.

Українка Марина В’язовська отримала премію за відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8 та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм.

Це стало результатом того, що у 2016 році математик розв'язала задачу, над вирішенням якої вчені працювали кілька століть: пакування куль у 8-вимірному просторі та, у співавторстві, — в 24-вимірному. Інакше кажучи, науковець знайшла вирішення пакування куль в евклідовому просторі. Раніше задачу пакування куль було розв'язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.

Марина В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцеї № 145 та механіко-математичний факультет КНУ ім. Шевченка. У 2010 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері», а 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті.

Освіта.ua
26.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Slava
Геофізики з Ірландії, Канади і Китаю з’ясували, що вода на Землі виникла в результаті хімічних реакцій в її надрах. Раніше вважалося, що вона була занесена на планету метеоритами або астероїдами. http://headnews.org/v-nedrakh-nashey-planety-obnaruzhili-gig/
Владислав Валерійович
Лицо явно выражает счастье ;) Видимо девушку это очень радует
Салем
Те що треба Україні. Оті ряди.... у природничому університеті
tadescu
Щиро вітаю пані Марину та бажаю нових перемог!