Ігор Лікарчук: «фахівців» серед членів НАПН повно

Наша дуже «славна» Національна академія педагогічних наук поповнилася членами і член-корами

Ігор Лікарчук: «фахівців» серед членів НАПН повно

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти

Наша дуже «славна» НАПН поповнилася новими членами і член-корами. Нарешті, очевидно, після тривалих банкетів із цієї нагоди, академія оприлюднила список «щасливців».

Зверніть увагу, що навпроти опублікованих прізвищ не зазначені посади, які ці достойники обіймають на час обрання. А то є дуже цікава інформація.

Там є теперішній голова комітету ВР з питань науки та освіти, ректори, проректори, директори інститутів, працівники МОН, інші люди, які при посадах. Не маю сумнівів: усі вони, за невеликим виключенням, - потрібні люди. Але це є цікава «потрібність». Для тих, хто в цьому списку, «потрібність» обрання визначається з подвійною метою: підтримка власного статусу (бо тепер до всіх титулів й посад можна додати ще один) та пожиттєва стипендія з держбюджету.

Для НАПН «потрібність» обрання визначається тим, що ці люди: а) можуть ЩОСЬ зробити не для педагогічної науки, а для чиновників від неї, котрими кишить ця академія; б) мають, за ЩО стати академіками і щось робити для тих же чиновників...

Серед новообраних справжніх учених, як, між іншим, й серед усіх давніх членів і член-корів - одиниці. Стверджую так, бо маю прикрий досвід багаторічної співпраці з цією установою та єдину спробу стати член-кором у 2012 чи 2013 році. Пішов на той крок майже із спортивного інтересу. Бо разом зі мною балотувався тодішній перший заступник Дмитра Табачника - Євген Сулима. Й мені було цікаво, кого академіки оберуть. Обрали, звичайно, Сулиму – «величезного» фахівця в галузі освіти та педагогіки, який, очевидно, має кілька наукових шкіл (бо так вимагає Статут академії).

Аналогічних «фахівців» у цьогорічному списку повно. Після моєї першої спроби деякі академіки пропонували мені зробити ще кілька заходів. Я категорично відмовився. І не жалкую. Хоч щомісячна пожиттєва стипендія у розмірі 3000 тис. грн. сьогодні була б не зайвою.

Насамкінець іще про одне. Якщо людина, котра обіймає керівну посаду й користується нею для того, щоб отримати додаткові блага у вигляді пожиттєвої стипендії члена чи член-кора, але НІЧОГО не робить на науковому педагогічному поприщі, то чи це не є корупція?

Оригінал

Освіта.ua
28.10.2016

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
совесть
Дійсно, певні процеси виглядають так, немов "пир во время чумы". І це той дивний випадок, коли кількість членів і членкорів не перетворюється в якість... нашого з вами, громадяни, життя. Скоріше, частина з цих людей є носіями учорашніх традицій, які й демонструють потребу реформування... Так кортить політологів, істориків, економістів зачепити, тих, хто на комуністичній ідеології, плановій економіці захищали свої докторські, кандидатські... Та кому з простого люду потрібне це полювання на відьом, коли грошей на нормальну їжу дітям-школярам, студентам не вистачає? Риба, м’ясо, овочі (не картопля, морква й буряк) - стають розкішшю. Як залучити талановиту молодь до науки, як утримати в ній? Добре, що Лікарчук не отримав відзнаку за ЗНО у 2012 чи 2013 році. Бо був би ще один приклад ганебної ситуації, коли пожиттєву щомісячну винагороду отримувала б людина за те, що назавжди забруднила своїми грязними руками.
Sergiy Terno
Пиркро інше, що навіть після Революції Гідності, після стількох жертв, нічого в країні не змінюється у самій відповільній сфері, яка забезпечує трансляцію цінностей, - в освіті та педагогіці. Тому всі політичні лідери, що прийшли до влади на хвилі цієї Революції та ігнорують серйозну моральну катастрофу в педагогіці України у вигляді цієї "академії", виглядають звичайнісінькми фарісеями.