Україна стане асоційованим членом CERN

Україна зможе долучитись до створення нових інформаційних технологій

Україна стане асоційованим членом CERN

У жовтні цього року - після сплати офіційного членського внеску, Україна стане асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень CERN. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час свого візиту в CERN.

В ході візиту Лілія Гриневич зустрілася з директором з міжнародних зв'язків CERN Шарлоттою Варакауле та радником Генерального директора CERN Крістофом Шафером.

“Зараз, знову ж таки, з огляду на величезний науковий потенціал нашої держави, Україні було запропоновано унікальну форму співпраці. З одного боку, Україна стає асоційованим членом CERN, що дає змогу платити значно менші внески ніж державам-членам. З іншого боку, Україна матиме змогу брати участь у всіх формах наукового співробітництва, які можливі для повноправних членів організації”, - зазначила Гриневич.

У МОН повідомляють, що набувши статусу асоційованого члена, Україна зможе долучитись до створення нових матеріалів, розробки та впровадження нових обчислювальних та інформаційних технологій, розвитку грід-мереж, направляти молодих учених на стажування та продовжувати співпрацю в рамках робіт за дослідницькими проектами CERN.

Відкриття таких перспектив створить сприятливіші умови для талановитої молоді, що має зменшити відтік кадрів за кордон. Після повернення на батьківщину вчені, які побували в CERN, приносять з собою знання та вміння, що в Україні наразі неможливо набути.

Науково-дослідні установи та підприємства України також отримають переваги від асоційованого членства. Так, вони зможуть брати участь у тендерах CERN та отримувати замовлення на виготовлення високотехнологічного обладнання. Це дасть змогу українським промисловцям конкурувати на одному рівні зі своїми закордонними колегами за контракти з CERN і відкривати нові можливості для промислового співробітництва у сферах сучасних технологій. Нині в CERN працюють 103 українські вчені.

Освіта.ua
16.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nedolya
Гарна новина і вірний крок! Можливо дочекаємося і інших кроків - наприклад, участь у роботі Польського синхротрону у Кракові, чи в колаборації рентгенівського лазеру на вільних електронах чи ESRF в Греноблі.