МОН співпрацюватиме з Thomson Reuters

МОН України та компанія Thomson Reuters підписали Меморандум про взаєморозуміння

МОН співпрацюватиме з Thomson Reuters

Міністерство освіти і науки України та компанія Thomson Reuters підписали Меморандум про взаєморозуміння, який має сприяти зміцненню позицій української освіти і науки на світовій арені.

Меморандум був підписаний заступником міністра освіти і науки України Максимом Стріхою і керуючим директором по роботі з органами державного управління та академічного співтовариства, науковими дослідженнями та інтелектуальної власності компанії «Томсон Рейтер» Джессікою Тернер 9 вересня 2016 року.

За словами, Максима Стріхи, Угода про асоціацію України в Програмі ЄС «Горизонт 2020» відкриває широкий спектр нових можливостей для українських науково-дослідних інститутів, університетів і підприємств на рівних умовах з державами-членами ЄС. Однак, рівне партнерство неможливо без широкої інформації про наукові дослідження.

«Інформація - є основним інструментом для вчених, щоб розробляти нові шляхи і підходи дослідження. Присутність української науки у міжнародному науковому співтоваристві забезпечується публікаціями в кращих міжнародних журналах. Таку можливість розширює співпраця з Томсон Рейтер», - наголосив заступник міністра.

Він також наголосив на важливості забезпечення доступом до основних міжнародних наукометричних ресурсів українських вчених.

Зокрема, доступ до Web of Science має неоціненне значення не тільки для дослідницького процесу, але для студентів, щоб поліпшити навчальний процес і представити результати роботи на високому рівні за межами України. Представники «Томсон Рейтер» наголосили, що більше 50 українських наукових періодичних видань індексуються у світовій наукометричній базі даних Web Of Science Core Collection, і 16 з них мають імпакт-фактор.

Співпраця між міністерством і компанією дозволить розвивати взаємовигідні зв'язки між українськими науковими установами, вченими та їх зарубіжними колегами, а також підвищить конкурентоспроможність провідних українських університетів.

У рамках співпраці Міністерства освіти і науки України та компанії Томсон Рейтер вивчатимуться можливості використання МОН, освітніми установами та науковими організаціями України рішень з аналізу ефективності роботи, розвитку міжнародного співробітництва та «бенчмаркінгу» (InCites та Web of Science) і баз даних патентів, зокрема, патентних заявок і патентної аналітики (Thomson Innovation).

Сторони також розглядатимуть варіанти взаємодії в питаннях зростання показників публікаційної активності й цитування, комерціалізації інтелектуальної власності, а також створення та розвитку центрів компетенцій в цих сферах.

Представники компанії Thomson Reuters проводитимуть навчальні семінари для керівників та експертів Міністерства освіти і науки, Державного фонду фундаментальних досліджень, інших державних органів та організацій.

Освіта.ua
16.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nedolya
Добра новина. Очікуємо створення окремої групи для України на кшталт Romanian Federation, що дозволить безкоштовно користуватися цією базою як для перевірки свого індексу так і доступу до літератури.