Студенти можуть повторно вступати на бюджет

Студенти матимуть можливість повторно вступати до ВНЗ у разі відшкодування коштів за попереднє навчання

Студенти можуть повторно вступати на бюджет

Кабінетом Міністрів затверджено Порядок відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців.

Документом, зокрема, визначено процедуру відшкодування коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, які навчалися за держзамовленням та не завершили навчання за певним ступенем освіти і бажають повторно здобувати вищу освіту в державних або комунальних вишах за тим самим ступенем освіти за державним замовленням.

Дія документа поширюється на осіб, які починаючи з 1 вересня 2015 року будуть повторно здобувати вищу освіту за державним замовленням у державних або комунальних вищих навчальних закладах.

Передбачається, що у разі наявності підстав для зарахування особи для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням керівник відповідного ВНЗ має видати наказ про зарахування та встановити строк відшкодування не пізніше 10 робочих днів з дня початку навчального року.

Розрахунок коштів, що підлягають відшкодуванню, здійснюється спеціальною формулою.

На підставі розрахунку вищий навчальний заклад, до якого особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти має надати розрахунковий документ для відшкодування коштів. Відшкодування здійснюється через вищий навчальний заклад, до якого зарахований студент для повторного здобуття вищої освіти.

Також передбачено, що вищий навчальний заклад, до якого зарахований студент, за його бажанням може здійснити зарахування кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, за якими студент атестований за попереднім місцем навчання.

Освіта.ua
09.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
марія
А что если я не закончил даже первый семестр и ушел из вуза еще до начала сессии, должен ли я возвращать деньги?
Оля
Комусь вже нарахували скільки потрібно вернути за другий раз на бюджеті
Сергій
Нічого платити не потрібно, при поданні оригіналів цього року був свідком такої історії - абітурієнт, який ще фактично був студентом 2 курсу НУБІП пройшов по конкурсу на іншу спеціальність КПІ тільки на перший курс. Його спочатку відфутболили, але він повернувся з адвокатом - http://osvita.ua/vnz/47804/ дане положення в силу якихось чинників не набуло юридичної сили, що було розтлумачено адвокатом членам приймальної комісії - і врезультаті хлопця прийняли.
Вв
Что за бред? Почему документ опубликован задним числом и поступающие не были предупреждены? И почему именно с 2015 года, как насчёт перепоступивших 2014,2013 годов, разве это справедливо?.
DOCENT
Сума відшкодування може виявитися вищою ніж вартість навчання на контракті. Для прикладу: середня вартість підготовки інженера для державного бюджету близько 32 000 грн. на рік, а вартість контракту близько 8 000 грн. на рік.