МОН вивчить стан студентського самоврядування

У МОН наголошують, що у вишах мають функціонувати органи студентського самоврядування

МОН вивчить стан студентського самоврядування

Міністерство освіти і науки має намір провести моніторинг виконання положень Закону України "Про вищу освіту" в частині діяльності органів студентського самоврядування у вищих навчальних закладах.

Зокрема, у Міносвіти звертають увагу керівників навчальних закладів, що закон "Про вищу освіту" передбачає обов’язкове функціонування у вищих навчальних закладах студентського самоврядування як інституту, що забезпечує участь здобувачів вищої освіти в управлінні навчальним закладом.

3 метою реалізації положень закону Міністерство освіти і науки роз’яснює, що студентське самоврядування має об’єднувати всіх студентів вищого навчального закладу незалежно від курсу та форми навчання.

Також у МОН зазначають, що студентське самоврядування здійснюється студентами безпосередньо і через органи студентського самоврядування, які обираються шляхом прямого таємного голосування студентів. Проведення виборів у формі конференції, а також втручання адміністрації вищого навчального закладу та інших посадових осіб у процес проведення виборів, суперечить вимогам закону.

"Міністерство як уповноважений орган звертає особливу увагу на те, що органи студентського самоврядування та інші студентські організації може очолювати виключно особа, котра має статус студента (курсанта) відповідного вищого навчального закладу", - наголошують у Міносвіти.

У міністерстві також звертають особливу увагу керівників вищих навчальних закладів, що відповідно до законодавства адміністрація не має права втручатися в діяльність органів студентського самоврядування, а керівник вищого навчального закладу повинен створити належні умови для діяльності органів студентського самоврядування.

Також керівники вишів мають створити умови для участі представників органів студентського самоврядування у робочих органах навчального закладу, зокрема, у ректораті, деканаті, приймальній комісії, адміністративній раді тощо.

"Керівник вищого навчального закладу повинен створити умови для участі представників органів студентського самоврядування у робочих органах", - зазначають у Міносвіти.

Також не менш як 10 відсотків вченої ради, яка є колегіальним органом управління вищого навчального закладу, мають становити виборні представники з числа студентів.

Виходячи з цього, та з метою моніторингу виконання положень Закону України "Про вищу освіту" Міністерство освіти і науки просить до 18 вересня надіслати інформацію про наявність органу студентського самоврядування, дані про голову органу студентського самоврядування, дані про представників студентів у складі вченої ради та робочих органах вишу, довідку про стан забезпеченості органу студентського самоврядування оргтехнікою, довідку про виділення 0,5 % власних надходжень, отриманих вищим навчальним закладом від основної діяльності для фінансування органів студентського самоврядування, а також витяг з протоколу засідання вченої ради про затвердження кошторису органу студентського самоврядування.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що персональну відповідальність за достовірність інформації наданої міністерству несе керівник вищого навчального закладу.

Освіта.ua
09.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів