Про затвердження Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців

Постанова КМУ № 658 від 26.08.15 року

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

№ 658 від 26 серпня 2015 року

Про затвердження Порядку відшкодування коштів
державного або місцевого бюджету, витрачених на
оплату послуг з підготовки фахівців

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про вищу освіту" Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, що додається.

Прем’єр-міністр України       А. ЯЦЕНЮК

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 серпня 2015 р. № 658

ПОРЯДОК
відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців

1. Цей Порядок визначає процедуру відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців з числа громадян України, які навчалися за державним замовленням у вищих навчальних закладах, не завершили навчання за певним ступенем освіти і бажають повторно здобувати вищу освіту в державних або комунальних вищих навчальних закладах за тим самим ступенем освіти за державним замовленням (далі — кошти).

2. Дія цього Порядку поширюється на осіб, які зазначені у пункті 1 цього Порядку та починаючи з 1 вересня 2015 р. будуть повторно здобувати вищу освіту за державним замовленням у державних або комунальних вищих навчальних закладах.

3. У разі наявності за результатами вступних випробувань відповідно до законодавства підстав для зарахування особи для повторного здобуття вищої освіти за певним ступенем за державним замовленням керівник відповідного вищого навчального закладу видає наказ про її зарахування до числа здобувачів вищої освіти та встановлює строк відшкодування такою особою коштів не пізніше 10 робочих днів з дня початку відповідного навчального року.

4. Вищий навчальний заклад, до якого особу зараховано, за її бажанням може здійснити зарахування кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, за якими вона атестована за попереднім місцем навчання, включаючи дисципліни, що вільно вибрані особою, на підставі академічної довідки, виданої в установленому порядку за попереднім місцем навчання.

5. Розрахунок коштів, що підлягають відшкодуванню, здійснюється за такою формулою:

 

де S — кошти, що підлягають відшкодуванню відповідною особою;

n — кількість навчальних семестрів, після закінчення яких особа атестована за попереднім місцем навчання;

30 — норматив кількості кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи на один навчальний семестр;

Vi — фактична середня вартість навчання за рахунок загального фонду державного або відповідного місцевого бюджету одного приведеного студента за і-тий рік згідно із звітом про фінансово-господарську діяльність вищого навчального закладу, де особа вперше здобувала вищу освіту за державним замовленням (відповідно Vi х 0,5 — фактична середня вартість навчання протягом одного навчального семестру);

К — загальна кількість кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, за якими особу атестовано за попереднім місцем навчання;

— загальна кількість кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, за якими особу атестовано за попереднім місцем навчання і які зараховані вищим навчальним закладом за новим місцем навчання.

6. На підставі розрахунку витрат, пов’язаних із здобуттям вищої освіти виходячи з фактичної середньої вартості навчання за рахунок загального фонду державного або відповідного місцевого бюджету одного приведеного студента за і-тий рік згідно із звітом про фінансово-господарську діяльність вищого навчального закладу, де особа вперше здобувала вищу освіту за державним замовленням, такий навчальний заклад протягом трьох робочих днів з дня звернення особи зобов’язаний надати їй довідку за підписом керівника та головного бухгалтера навчального закладу із зазначенням фактичної середньої вартості навчання за рахунок загального фонду державного або відповідного місцевого бюджету одного приведеного студента у такому навчальному закладі у розрізі навчальних семестрів.

На підставі розрахунку, проведеного відповідно до пункту 5 цього Порядку, вищий навчальний заклад, до якого особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, не пізніше трьох робочих днів з дня подання нею довідки, зазначеної в абзаці першому цього пункту, надає розрахунковий документ для відшкодування коштів. При цьому розмір коштів, що підлягають відшкодуванню, збільшується на коефіцієнт, що дорівнює добутку офіційно встановлених коефіцієнтів інфляції на відповідний календарний рік, що визначений за період від дати відрахування особи з вищого навчального закладу до 1 січня року, в якому особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням.

Особа відшкодовує кошти через вищий навчальний заклад, до якого зарахована для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, на окремо визначений спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий органом Казначейства головному розпорядникові коштів, до сфери управління якого належить вищий навчальний заклад, для подальшого зарахування коштів до державного або відповідного місцевого бюджету.

7. Керівник навчального закладу, до якого особу зараховано для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, може самостійно реструктуризувати відшкодування коштів та встановити строк їх відшкодування протягом поточного навчального року за вмотивованою заявою особи з урахуванням її матеріального стану. При цьому перший платіж повинен становити не менше 50 відсотків загального розміру коштів, що підлягають відшкодуванню.

8. Документ, що підтверджує повне або часткове відшкодування коштів до державного або відповідного місцевого бюджету в установленому розмірі, подається до вищого навчального закладу, до якого особа зарахована для повторного здобуття вищої освіти за державним замовленням, не пізніше 10 робочих днів з дня здійснення платежу.

Особа, яка не подала зазначений документ, підлягає негайному відрахуванню з вищого навчального закладу.

У разі відмови від добровільного відшкодування реструктуризованих платежів особа негайно відраховується з вищого навчального закладу, а питання відшкодування коштів вирішується в судовому порядку.

9. Роз’яснення щодо застосування цього Порядку надає МОН.

Освіта.ua
26.08.2015

Популярні новини
Затверджені Умови прийому до вишів у 2021 році Документ містить низку новацій, які відрізнятимуть вступну кампанію 2021 року від попередньої
Офіційно: вишам рекомендовано працювати дистанційно МОН звернулось до керівників закладів освіти з рекомендацією працювати дистанційно
МОН просить студентів зрозуміти необхідність від'їзду з гуртожитків В офіційному документі МОН буде лише рекомендація щодо від'їзду студентів з гуртожитків
Плагіат: процедури позбавлення наукового ступеня досі немає В Україні немає можливості скасовувати рішення про присудження наукового ступеня у випадку академічного плагіату
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дарья
Якщо я вступила у 2013 році, та була відрахована після першої сесії, а вступати планую в 2020, мені не потрібно відшкодовувати, бо я пішла до 31 січня 2015 року?
лариса
Доброго дня, чи потрібно повертати кошти якщо дитина закінчила 1 курс коледжу та з певних обставин прагне поступути в іший коледж знову ж таки на 1 курс. Дякую за відповідь.
Валентин
Виникла ситуація, що можливо доведеться бути відрахованим з університету через сімейні обставини. Деканат лякає, що нібито зараз "вже готується норма", що треба компенсувати державі 48 тис гривень за кожен рік навчання, тобто я за 3 курси буду винен 144 тисячі гривень. Ще й лякали кримінальною справою. Чи дійсно така норма десь розглядається?
Марія
Я провчилась семестр в університеті на державному, другий семестр не вчилась , нічого не здавала і сесію не закрила ще, але є можливість, хочу забрати свої документи і не подавати в інший вуз в Україні, чи потрібно відшкодовувати кошти?
Влад
Для Марія: ні
Коментувати
Влад
Я провчився 1 рік на фінансах і тепер я завалив сесію,бо зрозумів що це не моє і тепер буду вчити програмування сам(в універ знову поступати не збираюся),чи потрібно мені відшкодовувати гроші за навчання,якщо я не хочу ще раз поступати?
Влад
Для Влад: ні
Коментувати
Вероника
Если я ухожу с первого семестра и не закрываю сессию я должна еще больше сумму платить или как? И вообще обычно она большая? Ухожу я с КНУКиМ.
123
Для Вероника: більшою за що? Більша - це порівняння. Компенсуються кошти, якщо вступите знову на бюджет. Виш значення не має.
Коментувати
оля
А если поступали на бюджет на 2-3 курс в ВУЗ. И отчислили с первого семестра иза того что не сдала сессию, должна ли я возвратить деньги в бюджет?
Галина
Для оля: Повертають не тоді коли відраховують, а тоді, коли вступають знову на бюджет
Коментувати
Лера
Доброго дня,мені 17 років,3 роки навчаюсь в технікумі ,але в цьому році хочу забрати документи і вступити до університету .Як що я заберу документи і вступлю ,я повинна буду відшкодовувати гроші технікуму?
Галина
Для Лера: ні
Коментувати
Лена
Доброго дня. Мені 19 років. Влітку 2018 року я закінчила технікум і навчалася два роки. Після закінчення в т ехнікумі мені сказали щоб не повертати кошти державі за навчання поступати в вуз на денне або йти працювати. Я поступила в інститут на денне, але зрозуміла що це не моє. Чи можу я покинути інститут і не повертати технікуму кошти за навчання, а спокійно влаштуватись на роботу?
1111
Для Лена: не зрозуміло з Вашого питання за що Ви маєте повертати гроші? Ви напишіть де Ви навчались і на яких умовах. Взагалі, державі повертають кроші лише якщо провчиившись на бюджеті знову вступають на бюджет на той же рівень. Тобто неможливо двічі за бюджетні гроші отримувати, наприклад, кваліфікацію молодшого спеціаліста. Ось якби Ви провчившись 1 рік в інституті на бюджеті, вирішили, що це не Ваше і вступили снову на бюджет на іншу спеціальність, тоді Вам би довелось повертати гроші за 1 рік.
Коментувати
Олеся
Где найти широкий конкурс для заочки? Ведь в том году, на менеджмент в КНУТД, на бюджет попал человек с баллом 164.6, хотя на дневную форму порог широкого конкурса был гораздо выше Или как вообще это все проходит для поступающих на заочку?
Девід Скотт
бажаний Я Девід Скотт, легітимний гроші кредитор. ми Фінансова допомога компанії. Кредитні кошти, отримані фізичними особами Потребує фінансової допомоги або потрібні гроші, щоб оплатити рахунки, щоб Інвестиції в бізнес. Ми можемо надати кредит в розмірі 3%, я радий запропонувати Вам кредит. Пишіть нам зараз через (Davidscottfirm@outlook.com) Ім’я одержувача: ......... Країна: ............. Необхідна кількість ............ Тривалість позики: ............ Номер телефону ............. Щомісячний дохід ........... Сер ... Г-н Девід Скотт
qmur8
Скажіть,будь ласка, якщо я навчалася 1 семестр і ще 2 місяці, а тоді була відрахована, то я повинна відшкодовувати кошти за 1 семестр? "Атестований семестр" (n у формулі) - закрита сесія?
Anna
Для qmur8: да, если закрыли сессию то должны
qmur8
але тільки за один, так?
Коментувати
Анна
Мене обурює той факт що 2015 року зарахування на бюджет було, якщо я не помиляюсь, до 10 серпня, а закон прийнято 26 серпня 2015 року. Тобто діти які вже були зараховані на бюджет і не підозрювали що наступного року доведеться відшкодовувати ще й такі захмарні кошти
Anna
Для Анна: ну как бы можно сразу нормально выбирать себе специальность и потом никому ничего платить не прийдется
Олена
Анна: Вы совершенно напрасно возмущаетесь. До принятия этого Порядка ситуация была хуже. Недоучившийся студент не имел право на 2-ю попытку поступления за счет бюджета. Второе образование - только контракт. Теперь он может выбирать: или возместить и поступать на бюджет, или не возмещать и поступать на контракт. Никто его не заставляет возмещать, если он сам не решил, что так дешевле
Коментувати
Ivanna Drogobych
Т.е. справку я беру в том универе, где ранее обучалась на бюджете, а выплачиваю сумму уже в тот универ, в который поступаю заново на бюджет?
andriy481
Доброго дня, в мне виникло таке питання. Навчався з 2013р в НУБіП (ЛіСПГ) на державному 1,5 року 3-ю сесію я не здав мене відрахували з державного , я міг піти на платне або зочка, але забрав документи . Якщо я в цьому році хочу поступити в інший ВНЗ( спеціальність-економіка, фінанси, підприємництво ) на держане. Мені потрібно відшкодувати кошти НУБіП-ові за 1.5р.? А якщо я поступлю на державне в технікум я буди відшкодовувати кошти теж НУБіП?
анна
Для andriy481:1,5 года учился за 1,5 года отдал! Если подаешь в учебное заведение такой же акредитации! Тоесть вузе учился хочешь в вуз обратно - плати! Хочешь в техникум если ты там не учился, платить не надо! Читай внимательно, там вс написано!
Anna
там выходит больше чем стоимость обучения за 1.5 года. Девушка ниже писала что за семестр отдала 13к при том что стоимость контракта 4к
Коментувати
Студентка
Хто знає скільки приблизно за семестр вийде коштів відшкодовувати?
анна
Для Студентка: у меня вышло 13 тысяч гривен за 1 семестр, при условии что стоимость обучение в моем вузе была 4 тысячи за семестр
Студентка
дуже дякую. тобто ви встигли піти в першому семестрі чи вже в другому, не здавши другу сесію?
анна
Ушла сразу после 1й сессии! Потому что платить и так много бабла!
Коментувати
Студент
А что если я не закончил даже первый семестр и ушел из вуза еще до начала сессии, должен ли я возвращать деньги?
анна
Для Студент: поступил на бюджет, получал степендии плати! Никого не волнует закончил ты сессию или нет
Ольга
Как это? Ведь в формуле один из множителей - 1/n, где n - количество семестров, за которые студент был аттестован.
Коментувати
Мама
Этот закон против человека. Мой ребенок 1 год отучился, и поняло что это не ее. Сдала ЗНО и поступила в мединститут (в детстве мечтала быть врачом). Ну благодаря данному закону не известно как дальше все повернется, так как по расчету за данной формулой оплатить надо 25 000 грн.(это у нас меньше чем у других детей у некоторых до 40 тыс. грн. за год), а обучение в этом институте стоит 6200 за год. И очень хочется спросить у нашего правительства, на кого розсчитывается данные закон, на какие доходы, у меня зарплата 2 000грн, у мужа 3 000грн, при этом у нас есть еще один ребенок школьник. Ладно, я согласна оплатить стоимость обучения 6 200грн, но откуда берется сума 25 тис? Но тогда за этой формулой розсчитайте нам зарплаты и пенсии. Мне кажется, что наше правительство хочет нас просто растоптать и уничтожить.
qqq
Для Мама: Шановна. А чи задумувалися Ви, де де взялися ті 25000 для оплати навчання Вашої дочки. Якщо Ви не задумувалися, то я Вам підкажу. Вони взялися з податків, які знімаються з усіх нас. Враховуючи і мої податки. Цікава ситуація. У мене забрали гроші для того щоб оплатити навчання Вашої дочки, а виявилося, це не її. А мені гроші хто поверне? Для інформації: у мене зарплата 2150грн. Дружина взагалі не працює по причині відсутності роботи. Їхати за кордон, вже не ті роки. Кому ми там потрібні. Були б молодші, поїхали б.
Гость
для qqq: Можно подумать, что лично Вам государство вернет эти деньги. Конечно же нет!!! Вы забыли где жевете, так я посмею Вам напомнить, в Украине, здесь ничего не делается для людей, а только, чтобы нажиться!
Ольга
Для qqq: "Шановна", як і її чоловік, теж платили налоги!!!
Коментувати
Вв
Что за бред? Почему документ опубликован задним числом и поступающие не были предупреждены? И почему именно с 2015 года, как насчёт перепоступивших 2014,2013 годов, разве это справедливо?.
Викладач
Відповідно до п.3 цієї Постанови, відшкодовувати навчання мають лише студенти, що поступили на перший курс. Не зрозуміло, як щодо студентів, які поновлюються на навчання на 2-3-4 крус в інший ВНЗ або за іншою спеціальністю?
qqq
Для Викладач: А можна конкретніше? Наприклад: студент навчався на історичному факультеті педагогічного університету і вирішив після третього курсу перевестися на третій курс одного з медичних університетів. Так?
оксана
Це не законно, оскільки діти старалися заробити стипендію і вони всі сили витрачали на навчання, щоб вчитися! Якій сенс взагалі вчитися в цій державі, розумні нікому фахівці не потрібні? Дітей, які вчаться, потрібно підтримувати, а не вимагати гроші за навчання в іншому навч. закладі. І взагалі, дійсно, чому ці постанови ухвалюють, коли діти вже навчаються і просто шоковані, що робити???? Цій Постанові не повинні підпадати діти, які поступили 2014, 2015. Хай Яценюк за них сам оплачує! Це просто жах!!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!