Держава відтепер визнаватиме духовну освіту

Уряд затвердив Порядок визнання документів про духовну освіту, виданих духовними навчальними закладами

Держава відтепер визнаватиме духовну освіту

Кабінет Міністрів затвердив Порядок державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами. Відповідна постанова оприлюднена на Урядовому порталі.

Зокрема, документом визначено процедуру державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання осіб, які здобули вищу освіту, захистили дисертації на здобуття наукових ступенів та отримали вчені звання у вищих духовних навчальних закладах.

Державне визнання документів про вищу духовну освіту або наукові ступені та вчені звання здійснюватиме Міністерство освіти і науки на підставі заяви власника документа про вищу духовну освіту або клопотання релігійного центру.

Документом, що засвідчуватиме державне визнання документа про вищу духовну освіту, є свідоцтво про державне визнання документа про вищу духовну освіту.

Розгляд поданих документів здійснюватиметься Комісією з державного визнання документів про вищу духовну освіту, яка встановлюватиме еквівалентність рівня здобутої у вищих духовних навчальних закладах освіти освітньому рівню системи освіти України.

До складу комісії будуть включені працівники Міносвіти, представники Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН, вищих навчальних закладів, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у галузі знань "Богослов’я".

Порядком державного визнання документів про духовну освіту визначено порядок визнання документів про наукові ступені, а також визнання документів про вчені звання.

Освіта.ua
08.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
А як же законодавство України? ЗАКОН УКРАЇНИ "Про свободу совісті та релігійні організації" Стаття 5: "Церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави. ... Держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій", Стаття 6: "Державна система освіти в Україні відокремлена від церкви (релігійних організацій), має світський характер.". Стаття 11: "Релігійні управління і центри відповідно до своїх зареєстрованих статутів (положень) мають право створювати духовні навчальні заклади для підготовки священнослужителів і служителів інших необхідних їм релігійних спеціальностей." Тобто, на мою думку, відповідно до цих положень держава не може ні визнавати, ні не визнавати релігійну (духовну) освіту - держава взагалі відповідно до закону не втручається у законну діяльність духовних навчальних закладів. На мою думку, у державному класифікаторі спеціальностей не повинно бути спеціальності "Богослов’я" взагалі.
Роман
На мою думку, якщо релігійний (духовний) навчальний заклад хоче видавати документ про освіту, який буде визнаватися державою, він повинен відкрити світську (не релігійну, не духовну) спеціальність (наприклад, близьку до «Богослов’я» - «Філософію»), пройти відповідні процедури, як всі інші навчальні заклади, і тоді на законних основах видавати дипломи державного зразка із відповідної світської спеціальності разом із відповідним документом про духовну освіту. А духовні спеціальності держава ніяк ні визнавати, ні не визнавати не повинна - це порушення статті 4 того ж закону, оскільки релігійну освіту священника (віруючої людини за означенням) прирівнюють до світської освіти громадянина невідомого віросповідання (можливо, взагалі невіруючого), що є, на мою думку, дискримінацією громадян за їх ставленням до релігії, бо надає неявну перевагу віруючому, прирівнюючи духовну освіту до світської, чим може ображати почуття невіруючих, про що у нас часто забувають.
Сима
Интересно, много знаете атеистов? Православие, ислам, буддизм, иудаизм - мировые религии. Много сект по всему миру. Помочь Человеку разобраться - необходимо. Религия - это культура этноса. http://bible8.eu/theology.php
Коментувати