Випускників ВНЗ звільнено від відпрацювань

Зміни стосуються всіх випускників вишів, за виключенням студентів, які навчаються за медичним профілем

Випускників ВНЗ звільнено від відпрацювань

Кабінет Міністрів України визначив, що випускники вищих навчальних закладів більше не матимуть обов’язків обов’язкового відпрацювання за місцем призначення. Відповідні зміни внесені постановою уряду від 15 квітня 2015 року № 216 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992".

Згідно з повідомленням прес-служби Міністерства освіти і науки, із Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, виключено пункт 8, яким було передбачено, що випускники, які уклали угоду з вищим навчальним закладом після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років.

У Міносвіти зазначають, що дія Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів відтепер поширюється тільки на осіб, що навчаються за спеціальностями медичного профілю.

Освіта.ua
23.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Eugene
Чи надало міносвіти офіційне розяснення щодо застосування цієї постанови (змін до закону) і якщо ні, то чи не варто створити ініціативну групу, яка б домоглась такого розяснення? На жаль на місцях інтерпретаціями постанови ще й досі маніпулюють і таким чином корупція нікуди не подінеться з департаментів і відділів освіти!
Eugene
Чи поширюється закон на магістрантів педагогічних спецальностей, які випускаються 1 лютого 2016 року і які підписували тристоронні угоди про відпрацювання? Чи можна вже сьогодні надіслати сторонам угоди прохання про розірванння дороговору на підставі змін у відповідному законі?
Ира
я закінчила інститут в 2014 році і відпрацювала уже рікю. Чи потрібно мені відпрацьовувати ще 2 роки??? будь ласка повідомте
Марьяна
Чи потрібно відпрацьовувати провізорам?? Чи розповсюджується постанова на випускників 2013 року?
Олег
Скажите пожалуйста я закончил университет в феврале 2015 года,я уже можу неотрабатывать?
Елена
подскажите, а на выпускников 2015 года этот закон распространяется?
Алексей
Для Елена: нет,не распространяется.
Елена
Почему? С какого числа закон вступает в силу?
Ольга
Для Алексей: Каку это не распространяется. п. 8 исключили.
Коментувати
Елена
подскажите, а на выпускников года этот закон распространяется?
Аннита Мацерук
Я закончила Национальную академию внутренних дел год назад, в связи с принятием постанови за № 216 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992″, мне надо отрабатывать еще 2 года в районом отделении милиции????
Lila
А як щодо тих випускників вишів, які вже закінчили навчання, уклавши угоду? Має цей закон зворотню дію?
Анна
Для Lila: закон зворотньої дії у часі не має!!
Коментувати
Надія
Курсанти військових вишів чи спеціалізованих вишів теж звільняються від відпрацювання?
Максим
А може взагалі перейти на західні моделі - без державного замовлення, без стипендії. Проте з системою державного кредитування з дуже низькою процентною ставкою і потребою віддавати кредит тільки після отримання диплому і з кредитними пільгами для тих хто такі насмілився піти працювати в державну чи бюджетну сферу, сільську місцевість і ін.
Политрук лжет, в германском плену вас не мучат и не убивают
В свете закрытия сельских школ такие "гуманные", псевдодемократические, решения более чем логичны ведь теперь уже нету смысла гнать вчерашних студентов в глубинку. Остается только порадоваться за учащихся и подумать, что же будет с колыбелью украинской нации после того как "старая гвардия" окончательно, а это лет 10-15, уйдет на покой. Хотя всегда можно себя успокаивать мыслями, что "кто хотел в село тот все равно туда попадет" и "я никому ничего не должен, особенно детишкам селюков".
был бы радом,
Для Политрук лжет, в германском плену вас не мучат и не убивают: расцеловала бы за ЭТИ слова
Коментувати
Викладач
Вітаю, зроблено ще один крок до знищення села! І до цього часу була проблема направити фахівця в село - вчителя, механізатора, бухгалтера, тощо. От і направляли хоча б на три роки, але щоб закрити потрібну вакансію. А зараз взагалі ніхто їхати не захоче. З іншого боку, держава виділяла кошти на освіту цього фахівця, отже вона мала право розпоряжатися його працевлаштуванням, щоб фахівець ці кошти "відпрацював". Тепер же, по суті, це є грошима, викинутими на вітер.
Капаліка
Село не так потрібно відроджувати. Запроторити випускників у колишній колгосп і сподіватись, що село одразу розквітне - безглуздя. У селі потрібно створити нормальні умови господарювання, при яких прибутки від землеробства залишались би у землеробів, а не у агрохолдингів, усіляких посередників та виробників кінцевої продукції. Також потрібно створити нормальну інфраструктуру, щоб молодій людині було комфортно жити у сільській місцевості. За наявності нормальних умов проживання та на пристойну зарплатню не лише молоді спеціалісти приїхали б піднімати село. А витрати державних коштів на освіту не повинні бути "купівлею" молодого спеціаліста, це - інвестиції у розвиток суспільства, які повинні бути стимулом для розвитку усього суспільства
Коментувати
то не звільнено від відпрацювань,
то ЗУПИНЕНО повальний рух подвійної моралі, коли людину на останньому курсі попереджають про необхідність надання ДОВІДКИ ПРО ТЕ, ЩО ЇЇ БЕРУТЬ НА РОБОТУ.Студент або купує ту довідку, або домовляється із близькими, або якимось іншим чином отримує папірець, який ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ НА РУКИ ДИПЛОМ. Без папірця диплом, за словами кураторів, не видаватимуть. Мені стало цікаво ось що-а що було б, якби випускник не забирав диплом.
Леонід_Леонідович
якби випускник не забирав диплом, то залишився б без диплома
НІ )
Для Леонід_Леонідович: принаймі мені відомі випадки, коли люди отримували свій диплом через ... до років двох після випуску. Бо родичі наполягли, яким спокійніше, коли у дитини диплом на руках. Працювали - ФАХОВО(навики мали)!!!, заробляли... Тобто - без страху можна все
Коментувати
Капаліка
Давно пора було прибрати той привід для зайвого документообігу. Випускник робить вигляд, що відпрацьовує. Виш робить висновки 120% працевлаштування бюджетників і строчить відповіді на запити міністерства. МОН збирає і опрацьовує відповідні звіти, а потім ті дані ще й буцім-то використовує при розподілі держзамовлення на наступні прийоми. Нісенітниця якась і марнотратство на рівному місці.
Ірина
Можна не відпрацьовувати, якщо уже пропрацював 2 роки в освіті?
Валентина Булаєнко
Чи звільняються від обов’язкового відпрацювання випускники ВНЗ 1-2 р.а. комунальної форми власності?
Катерина
Чи потрібно відпрацьовувати фармацевтам після закінчення медколеджу на бюджетній основі?