Учасники АТО зможуть отримати додаткову освіту

Парламент прийняв за основу законопроект, що передбачає підтримку учасників АТО в сфері освіти

Учасники АТО зможуть отримати додаткову освіту

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2105 "Про внесення змін до закону "Про охорону дитинства" та закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", що стосується державної підтримки учасників АТО та їх дітей в сфері здобуття освіти.

Законопроект спрямований на те, щоб учасники антитерористичної операції та їхні діти змогли отримати державну адресну цільову підтримку з метою здобуття ними професійно-технічної та вищої освіти.

Така підтримка буде здійснюватись у межах державної цільової програми та передбачатиме комплекс заходів, зокрема, повну або часткову оплату навчання, надання безкоштовних підручників, стипендіального забезпечення, безкоштовного забезпечення гуртожитками тощо.

Співавтор законопроекту, голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, представляючи документ зазначила, що держава повинна розглядати всі можливі шляхи підтримки людей, які стоять на захисті України та їхніх родин.

"Освіта є одним з найважливіших шляхів цієї підтримки. Необхідно враховувати ситуацію, у який перебувають учасники бойових. Дехто з них отримав каліцтва, став інвалідом, вони втрачають свій життєвий час, захищаючи нашу країну, захищаючи наш з вами мир і спокій", - зауважила народний депутат.

"Учасникам бойових дій потрібно надати державну підтримку для отримання додаткової або іншої освіти, щоб в подальшому вони змогли відповідно працевлаштуватись. Також, це стосується їхніх дітей", - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
22.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій
Якщо в мене є вища освіта, чи зможу я отримати ще одну ? В мене є економічна освіта, я б хотів здобути юридичну освіту, чи підлягає це під дію закону і чи держава повинна забезпечити мені державну підтримку в денному випадку ?
////
Для Юрій: если вы учились на бюджете, то второе в/о можете получать только на контракте, если учились на контракте, то можете пытаться поступить на бюджет.
Коментувати
для Капаліка
наскільки відомо, бюджет ВЖЕ прийнято. Законопроект лише тепер прийнято. Як могли у бюджет закласти такі статті? Наступне. У бюджет НЕ закладено коштів на розвиток освіти. То далі висновок на долоні...
Капаліка
То був сарказм. Я чудово знаю, і те що бюджет на поточний рік вже прийнято, і на 99,99% впевнений, що у бюджетах наступних років кошти на "державну підтримку" за подібними законопроектами відповідні статті витрат передбачені не будуть. І залишиться усе на папері, або будуть шукати механізми перекласти виконання популістських рішень на кого-ще (наприклад, надавачів послуг).
я , якщо сарказм,
Для Капаліка: (як правило) не ставлю знака запитання. ).
Коментувати
Капаліка
А у бюджеті такі статті заклали? Чи як завжди, дешевий популізм чужим коштом, - офіційно "в межах затвердженого кошторису" і на будь-які спроби отримати додаткове фінансування "на ці статті витрат не відкрито паспорт бюджетної програми"?
макс
Пільги при вступі у ВУЗи треба відміняти. Вступ повинен бути тільки за знаннями, а то Верховна Рада понаприймає законів, бо хочуть бути добренькими за чужий рахунок, а страждає ненька Україна.
K.B.
не хочуть мати конкурентів
Донецкий
Конечно,любые льготы при поступлении в ВУЗ-абсурд.Критерий должен быть один для всех-знания. А вот возможность довузовской подготовки можно и нужно обеспечить участникам,детям участников АТО и прочим нынешним льготникам.Если мозг есть,воспользуются и поступят по знаниям.Вот тогда можно и помочь то-ли стипендией,то ли еще как. А то,что творится сейчас-это нонсенс.Сын получил в этом году бакалавра. Балл4,5.Но с магистратурой пролет. Мест всего 5,бюджетных 3.В группе есть2 льготника,которые 4 года весело проводили время и о вузе вспоминали только на сессии,чтобы занести "тарифную ставку".Сейчас они смеются с "лохов",которые напрягали себя учебой. Спрашивается,о чем думают в МОН?
Коментувати
для N
Вы поймите-государства в принцепе НЕТ. Есть люди, пришедшие к . Ага, а к чему они, всё-таки дорвались? Это интересно. А государства нет. И вот эти люди, которые пытаются доказать обратное, формируют иллюзию того, что,дескать, иллюзорное государство заботится о тех, кто в АТО уничтожается. А поскольку забота иллюзорна-работу после окончания обучения найдут очень и очень немногие, то почему бы не прокричать на весь мир о "заботе".К тому же те,кто попадёт в ВУЗ по льготе от участников АТО, но БЕЗ знаний, учиться там не смогут. А следовательно сами станут ДОПЛАЧИВАТЬ преподавателям, таким образом уменьшая социальное напряжение на время своей учёбы тем, что предоставляют преподам допфинансирование, да и сами оказываются при наблюдении.Пока гормоны не переиграют. А далее - всё спокойненько устаканивается. Понимаете?
N
А може нехай держава якось по Іншому допоможе цим людям і дітям. Навіщо нашій державі не кваліфіковані спеціалісти. Вступ дл вузів має бути виключно по зннням.
K.B.
колись так і буде ,але на все потрібен час
Коментувати