Уряд заборонив проведення пробного ЗНО

Пробне ЗНО виключено із переліку заходів проведення яких дозволено у період до 22 червня

Уряд заборонив проведення пробного ЗНО

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів, якою встановлено карантин з 22 травня до 22 червня 2020 року».

Зміни до постанови Кабінету Міністрів внесені 12 червня і оприлюднені на сайті Урядового порталу.

Відповідно до затверджених змін, пробне ЗНО виключено із переліку заходів, проведення яких дозволено у період карантину (у підпункті 4 пункту 3 постанови №392 виключено слово «пробне») .

Виходячи з цього, на період дії карантину, який триватиме до 22 червня, буде заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.

Як відомо, дві сесії пробного ЗНО мали бути проведені 15 та 17 червня 2020 року.

Нагадаємо, напередодні освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив про те, що отримав інформацію про начебто підготовку рішення про скасування проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Додано 11.05: Інформацію про скасування пробного ЗНО у суботу вранці підтвердив також міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Освіта.ua
13.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ананасик
Яке щастя, сьогодні пробне ЗНО, і сайт взагалі не достпутний, але він не розрахований на таку кількість відвідувачів одночасно. І ви всі вважаєте, що правильно проводити ЗНО онлайн? Для початку варто, щось зробити з пробним тестом, адже тисячі випускників по всій Україні не можуть здійснити своє право на проходження пробного ЗНО. ВІД ІМЕНІ ВСИХ ВИПУСКНИКІВ ДУЖЕ ДЯКУЮ ЗА ВІДМІНУ ПРОБНОГО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ!!!
Вася
Винити в усьому Зеленського. Браво. Як це низько. Він просто не хоче щоб такі придурки, які на нього наганяють подохди через тупий вірус.
Микола Чоботар
Гроші потрібно повернути, люди платили гроші за проведення пробного ЗНО, а не за зошити. Не думаю, що знайдеться багато охочих віддати по 150 грн. за непотрібний зошит.
Володі
Порох 5 років утримався, а ти ще 1,5 року не пробув. Продався ти Володя. Ой продався. І не думай що люди будуть мовчати, якщо твоя ЗЕ-команда руками різних підкаблучників скасує ЗНО. Діти середнього класу мають право здобувати вищу освіту. І вони будуть це робити. Буде треба йти на майдан, підемо. Дійде до ще однієї революції гідності, вистоїмо. Але чи у виграші будеш ти і вся твоя ЗЕ-команда? А вороття вже назад не буде. Народ бандитам не пробачає. Шляхи проведення ЗНО є. Народ це зрозумів. Далі слово за вами.
Tоля
Для Володі: підтримуємо!!!
Івано-Франківськ
Для Володі: Підтримуємо.
Олекмандр
Для Вододі. Підтримуємо.))Київ.
Коментувати
Сергей Лимонов
Оце розвели дебати в коментарях! Скажу стисло : обравши владу клоунів-шоуменів -потурайте лише на себе!
Даниил
Оставляю последний комментарий. Я за отмены всех ВНО, хоть пробное, хоть нет. Да, многие потратили деньги на репетиторов, да много денег пошло на пробные экзамены, НО подумайте, сколько вы потратите на то, что-бы вылечить вашего ребёнка. Это займёт раз в 5 минимум большие суммы. Если уж вы потратили деньги на обучение и если дитё училось, то оно сможет применить знания и при поступлении, за то здоровым. Многие орут про коррупцию, поверьте, бюджетные места заранее отданы знакомым и прочим... Если вы уверены в подготовке и знаниях своих детей, то они поступят, не важно, будет ВНО или нет. А здоровье не купишь и государство старается заботится о ВАШИХ детях, а вот вы видимо нет...
Vano
Для Даниил: Бот,дуже товсто,не стараєшся.Не знаю,за що тобі гроші платять?
Надежда
Для Даниил: Шановний, про яке здоров’я можна говорити під час вступних іспитів, коли у вузи повалить маса випускників зі своїми батьками, ви що? Та так ризик заразитися буде в 100 раз більший .До тих вузів ще треба добратися транспортом:автобусами, поїздки, не у всіх є власний транспорт і не всі мають можливість замовити собі таксі або чартерні рейси. На ЗНО в аудиторії сидить 10-15 чоловік, а на вступних іспитах буде в сотні раз більше. Думаєте, що пишете. І ще про які бюджетні місця віддані своїм знайомим ви говорите. Ви мали випускника і не попали на бюджет при високих балах? Звідки така неправдива інформація? Всі поступають по своїх знання. Виняток хіба пільговики, яких не так вже і багато.Не пишіть дурниць, якщо не знаєте як відбувається вступна кампанія.
Виктория
Для Даниил: у Вас лично в этом году поступают дети??
Коментувати
м. Дніпро
Нам здається, що самий кращий шлях проведення ЗНО -ДПА вже визначили. Без сумніву ЗНО має бути проведено за місцем навчання. Окрім того у самому великому приміщенні школи. Площа вільного простору на 1 учня має складати не менше 6,7 метрів квадратних. 2,5 на 2,5. На такій відстані навіть від інфікованої людини заразитися не можливо. У цьому самому приміщенні на дистанції повинні розташувати комп’ютерну техніку для визначення результатів. За порядком учні заходять і починають виконувати ЗНО у паперових зошитах. Хто перший виконав підходить до комп’ютера, заходить на свою персональну сторінку і протягом 10,15 хвилин уводить відповіді з паперового зошита і визначає одразу результати. Для дотримання усіх протиемідеміологічних правил пристрої уведення- мишку та клавіатуру одразу обробляють антисептиком. Учні додатково миють руки і також їх обробляють антисептиком. У аудиторії протягом всього часу мають бути сприсутні інструктори, їх влада завезе. Також організована відеотрансляція ЗНО.
Л
Для м. Дніпро: дисианція - так. Електронна перевірка на місці - ні. Це фантазія, дорога і не виправдана
PS:
Щоб визначити результати достатньо навіть 1 комп’ютера та мобільного інтернету. При визначенні результатів, тобто коли учні будуть користуватися технікою їм можна дозволити користуватися рукавичками. Якщо заклад освіти третього ступеня не має навіть 1 комп’ютера та самого повільного інтернету. Тоді, що це школа? ЗНО не можна взяти і одтак відмінити. Шляхи проведення існують. Всі це зрозуміли.
PS:
Для Л: Ви заходили у онлай середовища для підготовки до ЗНО? Скільки часу потрібно учню щоб увести вже готові відповіді? 15-20 хвилин не більше. У аналогічне середовище вони будуть заходити на своїх персональних сторінках. Це більше ніж можливо.
Коментувати
Надежда
Якщо вже те пробне ЗНО відмінили, то для чого робити онлайн, є діти у яких і комп’ютера нема, і телефону з інтернетом, а є села де інтернет взагалі ніякий. Роздайте вже ті надруковані зошити випускникам, нехай хоч потренуються банки відповідей заповняти. Що виконувати завдання на папері, а що в комп’ютері різниця величезна.
Комсомольський район
Для Надежда: А у вашій школі теж інтернету не має? Уряд повинен був дати рекомендації на райони, райони на школи. За бажанням батьків пробне провести по школах.
Надежда
Не розумію логіки. На пробне ЗНО до школи не можна, а онлайн можна проводити в школах в кого інтернету нема. У нас і вдома і в школі інтернет є, але до чого тут шкільний інтернет, якщо в школу НЕМОЖНА.
Коментувати
Саша Десятник
Як вам не соромно звинувачувати владу, яка навпаки робить все можливо щоб зберегти нас від цього вірусу, мені здається що зараз не дуже вдалий час проводити ЗНО. А ті батьки які хейтять владу, ви очі розкрийте 759 нових випадків захворювання цим COVID-19. Краще за здоровья переживайте а не про якесь ЗНО!!!
Вчитель-КА
Для Саша Десятник: пробное ЗНО не обязательно - не захотел не пошёл - ответственности никакой. Так шо влада тут ничего такого потрясного не сделала. Деньги которые не пошли на оплату зарплат персоналу ЗНО необходимо вернуть.
Даниил
Александр, я вас полностью поддерживаю, вы один из немногих, кто понимает, что действительно важно, и какая нынче ситуация.
Vano
Для Саша Десятник: Зебот!
Коментувати
Раїса
Батьки, схоминиться. Це ваші діти, та їх здоров’я. У мене теж випускник. Пробне зно не чого не вирішує. Даже якщо відміняьь зно, знання яке наші діти отримали при підготовці ні куди не дінуться, вони їм знадоблятбся в вузах. А поступати можно і за балом аттестата. Головне щоб всі були здорові. Без здоров’я, не потрібен буде ні який вуз.
Для Раїса:
Йшли би ви зі зсвоїми знаннями. Не буде ЗНО, хто більше заплатить, той вступить. Ви колись спостерігали за вступом до ВНЗ? 50 учнів з БАЛОМ ПО ЗНО від 190 до 200 балів. Що буде при вступі з атестатом. 150 учнів і в усіх 11,12 балів. Кого брати на державний? Хто товщий конверт занесе?
Даниил
Раиса, я вас поддерживаю полностью. А той чушке, которая не понимает, что места на бюджет давно отданы, и что ей плевать на знания своего ребёнка, лишь бы циферки в аттестата были высокие, могу лишь посочувствовать и сказать: из-за таких как вы, мы не имеем достойных специалистов, а лишь слухов с дипломами.
Tоля
Для Даниил: Шановний, не принижуйте і не поливайте брудом людей! Поважайте себе. А батьків та дітей зрозуміти можна. Це все відбувається не за рік, а напередодні вступної компанії. Розпач вступників зрозумілий!
Коментувати
Зоя
Ті, хто прийняв таке рішення, своїх дітей вчать за кордоном. І їм байдуже (какая разніца) - ЗНО, ДПА, буде чи не буде. Проблеми випускників, батьків, вузів, в яких може зірватись вступна кампанія - це не їх проблеми. До учасників т.зв.пробного ЗНО- вимагайте повернення грошей, позивайтеся проти Кабміну.
Олексій
Не розумію чи Зеленський запровадив пробне зно . Чого у всіх бідах винен тільки він. Ні краще відвідати пункти здачі і отримати новий анти рекорд по кількості хворих на Covid19. А кошти за зно і ніхто віддавати і не буде, оскільки за ці кошти були виплачені зарплати наглядачам , створення відповідних документів і тд.
Надежда
Для Олексій: Які ЗП наглядачам? Що наперед заплатили за роботу, яку не зробили.Так, на друк зошита витрачено певні кошти, але за ті що залишилися могли б закупити маски дітям на основну сесію ЗНО, а не покласти собі в кишені.
Коментувати
Halyna Fedurko
Скільки часу, сил і наполегливої важкої праці доклали випускники, щоб підготуватися до ЗНО.... Скільки грошей потратили батьки, щоб оплатити репетиторів для дітей....і для чого???? По яких критеріях будуть діти вступати у ВУЗи??? Знову повертаємося до корупції....Хто більше заплатить, той поступить? Просто немає ні слів ні сил це спостерігати...
Лєрочка
Для Halyna Fedurko: Знання , які дали репетитори випускникам знадобляться їм для ЗНО, відмінили ж лише пробне тестування, читайте уважно☺️
Надежда
Основну сесію ЗНО також хочуть відмінити, сама в.о. міністра освіти є ініціатором такої ідеї.
Даниил
Смотря на то, что происходит в мире и на уровень нашей медицины, то отмена ВНО - здравое решение. Вы все зациклились на деньгах... Поверьте, если ваш ребёнок, не дай Бог, заболеет Ковид-ом, то вам придётся выложить намного весомые суммы, чем те, что вы отдали за репетиторов.
Коментувати
Ромни
Скільки можна тримати нас у підвішеному стані? Чи це частина хитромудрого плану? Яка турбота про дітей! Взяти гроші і не провести пробне зно. Це свинство!
Полтава
Хіба це не порушення закону по освіту? Як можна відміняти зно? Що це за безлад в цій країні?
Лєрочка
Для Полтава: відмінили лише пробне ЗНО????
Даниил
Какое нарушение, где ты видел статью про то, что нельзя отменить экзамен? Сейчас бедлам во всем мире, а не только у нас. Если вам плевать на безопасность детей, то могли бы сразу в роддоме их оставить.
Толя
Для Даниил: А почему садики работаю? Мали коронавирус касается только 11- классников?
Коментувати
Обережно! Аферисти!
ПРОСТА АФЕРА НА 54 МЛН ГРИВЕНЬ Як клоун Зеля зі своїми «слугами» технічно пограбували українців (на прикладі цьогорічного пробного ЗНО) Отже, давайте проведемо прості арифметичні розрахунки: а) вартість пробного тестування з одного предмету становить 150 грн; б) на пробне ЗНО-2020 зареєструвалося 218662 осіб, з них 143498 виявили бажання пройти пробне тестування з 2 предметів, а 75164 з одного предмету. в) сумарно всі ці люди заплатили за участь у пробному ЗНО-2020 143498 × 300 + 75164 × 150 = 43049400 + 11274600 = 54 324 000 г) тепер уряд Шмигаля скасував проведення пробного ЗНО, при цьому гроші людям ніхто повертати не буде Ось так, просто клацнувши пальцами клоун Зеля зі своїми «слугами» вкрали в українців більше 54 мільйонів гривень! А знаєте чим клоун Зеля мотивував цю крадіжку? Турботою за здоров’я! Мабуть сучасна наука вже довела, що коронавірус не розмножується в супермаркетах та «Епіцентрах», коронавірус розможується тільки в аудиторіях де мало проходити пробне ЗНО!
Даниил
Для Обережно! Аферисти!: то что вы научились пользоваться калькулятором это прогресс. А вот мозгами видиме не дано... Тот же "Эпицентр", как частная компания, может обеспечить более высокий уровень безопасности, чем любая ныне рабочая государственная структура. Я не хочу далее расписывать, почему вы идиот, почему Украина не может что-либо предпринять, почему вас нужно судить за неуважение к власти. Устал, знаете ли, отвечать подобным высерам и рогулям.
Репетитор
Данііл - це просто якийсь тупий підарас. І це все що можна про нього сказати.
Коментувати
Волинь
А святкувати весілля можна! Країна клоунів! Одні перекоси у всьому! До всього розлому треба. А він же не в усіх є.
Волинь
Волинь: я хотів сказати: до всього розуму треба!
Коментувати
Roman Veselovskyi
Сказали, що відміна основного ЗНО вирішуватиметься 20-22 червня з огляду на епідемфологічну ситуацію. Окей, тільки одне питання: що зробив Кабмін на чолі з Шмигалем, щоб ситуація змінилася? Вони жодних послаблень не скасували, розпорядження про контроль за дотриманням встановлених обмежень не видали, а ситуація якимось загадковим чином має змінитись. Може вони не знали, але щоб ситуація змінилась, потрібно для того щось зробити.
Даниил
Для Roman Veselovskyi: а что они могли сделать, Британия и США принимают все меры, на какие они способны, но тем не менее у них проблемы, так что может сделать Украина с ее уровнем???
Roman Veselovskyi
Для Даниил: Ну як мінімум ввести контроль за дотриманням маскового режиму на вулиці. В нас кідькість хворих збільшується, а Шмигаль що два дні скасовує все більше обмежень.
Коментувати
Олеся Луганська
ДПА ЗНО онлайн абсолютно безпечно. Результат одразу. Жодних вчителів для перевірки теж не треба залучати. Підтримую. Але все одно треба передбачити письмовий варіант. Інтернету не має у всіх. Можуть писати в зошитах , а у кінці на одному комп’ютері увести результати. Вже один комп’ютер мобільним інтернетом забезпечити можна. Тільки відповіді треба уводити при присутності учня. Зошит забирати і зберігати в УЦОЯО. Ще раз підтримую. Одна поправка. Тест вважається відправленим тільки тоді, коли учень своєю рукою натисне - Відправити. Бувають випадки, коли електрика на 2 хв. пропадає. Або інтернет пропаде. Це має бути враховано.
Zara
Просто наша дорога Зекоманда докерувалася до того, що немає коштів для оплати вчителям , які проводять ЗНО. Дожилися