Освітній омбудсмен заявляє про можливість скасування ЗНО

Сергій Горбачов заявив, що має інформацію про начебто підготовку до скасування ЗНО

Освітній омбудсмен заявляє про можливість скасування ЗНО

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявляє, що отримав інформацію про начебто підготовку рішення про скасування проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це освітній омбудсмен написав на своїй сторінці у Facebook.

«Протягом години я отримав інформацію відразу з трьох незалежних джерел, що у високих владних структурах готуються документи про скасування ЗНО взагалі. Інформація надійшла від людей, яких я давно знаю і яким довіряю, хоча поки що не підтверджена офіційно», - наголошує освітній омбудсмен.

Він також висловив сподівання, що інформація про скасування ЗНО є лише чутками і можливою спробою «перевірити реакцію суспільства».

За його словами, якщо це правда, то це означає що, скориставшися ситуацією з пандемією, деякі поки що невідомі персонажі планують повернути до української освіти хабарі та корупцію під час вступних іспитів до закладів вищої освіти.

«Це означає, що обдаровані діти з родин навіть середнього достатку втратять можливість лише за рахунок власного таланту і працездатності потрапити в омріяний університет, бо у них немає грошей на хабарі; це означає, що ми остаточно втрачаємо шанс на те, що українська вища освіта буде розвиватися і матиме шанс досягти світового рівня; це означає ще більшу «втечу розумних» до закордонних університетів. Все це - абсолютно неприйнятно!», - пише Сергій Горбачов.

Він також висловив переконання, що зовнішнє незалежне оцінювання є найбільш надійним гарантом права на рівний доступ до вищої освіти і його скасування не можна допустити.

«Лише громадянський спротив та ясно виражена позиція більшості суспільства: «Руки геть від ЗНО» зможе захистити право української молоді на справедливий доступ до вищої освіти. Закликаю всіх, хто за справедливість та неповернення корупції до вступних іспитів у заклади вищої освіти підтримати цей спротив», - написав освітній омбудсмен.

Освіта.ua
12.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Alexsandra
Все топят за то, что некоторые готовились, не поступят детки. А я два года учусь в колледже, плачу деньги, и если не сдам - выгон. Почему об этом никто не думает? Тоже судьба под угрозой, потому что ты никем станешь. Была что-ли должная подготовка? Я должна была ходить на курсы и к репетиторам, но из-за карантина все своими силами, и оно мне нужно? Тратить нервы, и деньги, и рисковать здоровьем? Кто хочет сдавать, поступать-идите, только не орите. Есть вторая сторона медали, и тоже рушенные судьбы.
Олексій
З приводу стану у світі, аби запобігти масового зараження данним коронавірусом найкращий варіант скасувати хоча б ЗНО у формі ДПА для тих хто не збирається поступати у вищі навчальні заклади. По перше у масках діти зможуть так надихатися своїм же вуглекислим газом у спеку, що може призвести до більшості випадків викликання швидких, по друге маски зовсім не допомагають для захисту від коронавіурусу і ось до прикладу, хтось з дітей може бути наявним носителем або хворим на данну інфекцію, і поболіють багато студентів та школярів.
Ирина
За отмену ЗНО. Мало того что с каждого утюга пугают короной и соблюдением дистанции, так еще в жару в маске. В школьных кабинетах жара и просидеть три часа в маске просто возмутительно. Мало того что дети напуганы так давайте угробим им здоровье , пусть три часа дышат углекислым газом.
Сергей
Для Ирина: вот люди не далекие? Если заботитесь о здоровье детей - то закройте сначала кафе, бары, пиццерии, пляжи, метро, Эпицентр и тд. Маски не помогают? Тогда чего Каб мин планирует ужесточить в жару масляный режим и штрафовать за не ношение масок? Чего это не комментируйте? Или вам только за дискредитацию ЗНО в интернете оплатили? Дети год готовились. Все на нервах сидят - кто поступает. А какие то недалекие люди панику специально нагнетают! Негодяи - одно слово!
Коментувати
Местный
Я так понимаю, то родители насобирали нужные суммы для поступления в ВУЗы, поэтому так топят за отмену ЗНО.
Liza
Для Местный: Почитай це: "расследование «Стоп коррупции» vlasti.net/news/310970 "Дело о фальсификации результатов ВНО затягивают: Семья Ликарчука потратила на суды как минимум $1,5 млн Семья экс-директора Украинского центра оценивания качества образования Игоря Ликарчука, подозреваемого в фальсификации результатов ВНО в 2014-2015 годах, потратила по меньшей мере $1,5 млн на затягивание рассмотрения уголовного дела в судах.". Зразумів? Де корупція й хаборництво? Так, воно тепер в МОН. То продовжуй волати за "чесні можливості".
Коментувати
Оксана
Скасуйте ЗНО!! Діти на нервах,переживають!!Де ділись ті роки які були раніше???Здавайте ЗНО ті,хто його придумали!Вони за наших дітей не хвилюються.
Оля
Согласна с коментариями про отмену. Хотябы В этом году. Уверяю вас, если вы в е же примете решение провести, проблем же больше будет ну явно. Пусть корона закончиться, и тогда уже учеба нормальная . ТК эти переносы, учеба на дистанции это полная фигня! И эта неопределенность очень давит! Не делайте этой ошибки.
Наталя
Вельмишановні працівники МОН, зовнішнє незалежне оцінювання є найбільш надійним гарантом права на рівний доступ до вищої освіти дітям, які вчилися в школі, тобто діти які мріють жити і працювати в Україні і його скасування не можна допустити. Пропозиція: 1)ЗНО здать учні, які будуть поступати ВНЗ і претенденти на нагородження Золотою або Срібною медалями (50%-60% буде таких учнів); 2)аудиторії з 15 робочими місцями змінити на 8; 3) дату ЗНО не змінювати, тому що саме гірше для учнів і їх батьків чекати; 4)залучити до проведення і перевірці ЗНО кваліфікованих вчителів. Стрес у дітей від невизначеності, тобто зміни дат проведення. Дай Боже, щоб учні вже здали ЗНО!!!
внемание!!
Корупція була завжди ,???? я вважаю , краще відмінити ЗНО , я теж випускниця цього року і потратила багато коштів на репетиторів та різні вебінари . Але вибачте , здоров’я набагато важливіше ... Всім добра
Сергей
Для внемание!!: ну явно проплаченный бот!
внемание!!
Пхпххп звичайно, тільки так
Сергей
Писать научись правильно сначала. А потом рот открывай!
Коментувати
Сергей
Боже! Смотрю как подняла голову проплаченная коррумпированными членами вузовских комиссий братия ботов! Отменим ЗНО, позаботимся о детях! Вирус в аудиториях! Как мерзко! А очереди в ночные клубы, а открытие аэропортов, рынков, плЖи? Это не риски? Жарко писать будет! Что за бред именно сейчас?? Ещё в Марте сказали что ЗНО будет в середине лета! Чего тогда не гавкали? У тех кто сейчас готовится сдавать ЗНО Мега стресс. Из за вот таких НЕГОДЯЕВ которые создают провокации и панику! Отменят ЗНО - выйду на майдан! Дайте детям сдать экзамены и поступить! Что вы творите нелюди!!!!
Stas
Для Сергей: Хіба тобі складати ЗНО? Чи може твоїм дітям? Ніхто не говорить про скосування ЗНО для вступу у Виші. Треба скосувати ДПА у формі ЗНО. То так! Бо тільки ТРИ оцігки за ДПА при тому, що а атестаті їх 28 або навіть 32, чого вони варті? За це нервувати, наражатися на хворобу? Не всі пляшуть по кабаках. Однак з такими "плясунами" потрібно сідати поруч, сдаючи ДПА у формі ЗНО.
Сергей
Слышь товарисч! ДА - мой ребёнок именно СЕЙЧАС готовится сдавать ЗНО и поступать. И вся на нервах из за таких вот мерзких людишек сидит, вместо того чтобы готовиться! Рты заткните и дайте детям нормально сдать ЗНО. Прекратите ныть про вирус - тогда сначала закройте парки, кафе, пиццерии, аэропорты , Эпицентры и тд. Мерзкие людишки!
Alexsandra
Мерзкий вы, что позволяете себе так общаться. Пусть ваш ребенок сдает, Бог с ним.
Коментувати
Украиночка
Отмените , пожалуйста, ЗНО для тех, кто хочет поступать на контракт, иначе мне придётся ехать поступать за границу. А хочется , чтобы денежки пошли на украинский ВУЗ.
Андрей
Я вважаю ЗНО потрібно залишити для тих хто збирається у вищі навчальні заклади, та не мучити тих які йдуть у технікуми
Кіра
Хто хоче писати ЗНО хай я думаю що багато хто хоче , щоб ЗНО відмінили воно нікому не потрібне втрачати свої сили і нерви????
Оксана
Вони за наших дітей не хвилюється,їм всеодно. ЗНО потрібно відмінити!!!! Діти напружені батьки також,ЗНО не показує точний рівень знань через хвилювання!! А цього року особливо тому що в маскі і в рукавичках не кожин зможе на сонці.
TY
Для Оксана: а діти зно мають писати на сонці?
WerFault
Спробуйте висидіти 2 години в рукавичках та в масці при 30+ градусах в душній кімнаті. В постійній напрузі, з декількома десятками таких-же страждальців. Сумніваюсь що вам це сподобається.
Виктория
Ну то не йдіть. Вас ніхто не змушує вступати. До чого тут інші?
Коментувати
Oleksii
Потрібно скасувати обов’язкове ДПА в формі ЗНО для коледжів та профтехучилищ. Під час іспитів по професії, ДПА в формі ЗНО дуже складно здати. Учням 2 курсів немає потреби здавати ЗНО, якщо вони не планують здобувати вищу освіту!
Sasha
Не паникуйте. Я думаю, что будет отмена ЗНО. Ситуация накаливается день днем. Что будет дальше никто не знает. Не будем гадать. :(
Софія
Да как вы не можете понять,что ваши постоянные переносы это стресс для выпускников!!!В нашей стране 80% поступают не контракт,и не потому что они глупые и не сдали ЗНО, а из-за малого количества бюджетных мест!А в этом году их ещё Сократили потому что КРИЗИС,дети провели 4 месяца на карантине,не получая те знания которые должны были проучит в школе,не у всех родителей есть возможность оплачивать репетиров.Сдавать ЗНО в период всплеска COVID-19 это не разумно!!!!
Ольга
Для Софія: Підтримую!!!!
Коментувати
Leo
Кто идёт на бюджет пусть сдаёт ЗНО,а на контракт пусть по аттестатам поступают.И не будет никаких конфликтов.
Аліна
Учні цього року, не зможуть скласти ЗНО, через багато пропусків у навчальному процесі, через епідемію викликану коронавірусом. Також ЗНО, дуже впливає на психологічний стан дітей, що не добре впливає на їх подальше життя. Тому, я закликаю Вас, скасувати ЗНО 2020 році, без подальшого його відновлення.
Александра
Для Аліна: Как вы вообще собираетесь быть студентом или ваш ребёнок если он не может овладеть знаниями из выбранных предметов на ВНО в 11 классе (!)? В большинстве университетов самообучение. Максимум где будут появляться преподаватели это на лекциях (которые зачастую просто вычитываются) и практических занятиях чтобы оценить САМОПОДГОТОВКУ вашего ребёнка. Жесть, какую вы отмазку конечно придумали. Между прочим есть ещё выпускники прошлых лет вроде меня, которым тоже нужно ВНО. Давайте вы за всех решать не будете? А то вы слишком заинтересованное лицо :)
Аліна
Для Александра: Вам потрібно ви і здавайте,дітям ЗНО приносить лише шкоду.Вони не підготовлені належним чином,в них забрали останній дзвоник,випускний,то і ЗНО потрібно відмінити!!!
TY
Непідготовлені? А що вони робили 10 років у школі? Що, штани протирали?
Коментувати
Ірина
Не допустимо скасувати ЗНО для дітей. Не потрібно його переносити. Минулого року діти здавали в травні- червні, було жарко. І все гаразд. Це знущання над батьками і дітьми. Діти уже не витримують такої напруги. Будьте мудрими.
Женя
ЗНО должны или ОТМЕНИТЬ или ПЕРЕНЕСТИ на более поздние даты! Сейчас ситуация в Украине ещё страшнее чем во время карантина, заражённых намного больше чем нам говорят в официальных сводках. Некоторые люди болеют без симптомов (значит их легко могут пустить на экзамен. Что будет после того, как другие участники будут находиться с заражённым в одной аудитории на протяжении 3х часов? Потом абитуриенты, после тестирования, спокойно понесут эту дрянь домой, а после и на вручение аттестатов. В итоге мы имеем едва ли не половину страны заражённых в течении полумесяца. Это немыслимо. Я не верю, что в данной ситуации можно хоть как-то обезопасить население, тем более с нашим то отношением к работе. В случае отмены ЗНО можно поступить и по аттестату, а, опять же, при поступлении пусть абитуриенты пишут вступительные экзамены. Те, кто учились, и так поступят, а тем, у кого вся надежда была на ЗНО, могу пожелать только удачи. Коррупция как была, так и останется, что совершенно не зависит от ЗНО
Аліна
Для Женя: Згодна з вами на 100%. Я не готова ризикувати життям своєї дитини.
Olena Chumakova
Підтримую
Коментувати