МОН не буде змінювати процедуру проведення ЗНО

Відомство готується до стандартного сценарію проведення зовнішнього оцінювання в 2020 році

МОН не буде змінювати процедуру проведення ЗНО

Міністерство освіти і науки готується до стандартного сценарію проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році.

Про це в інтерв'ю liga.net сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами Міносвіти і Міністерство охорони здоров'я обговорять питання безпеки тестування після карантину. Інших змін у процедуру зовнішнього оцінювання вноситись не буде.

«Поки що ми готуємось до стандартного сценарію проведення ЗНО. Але не виключаємо можливість змін, пов'язаних з вимогою щодо безпеки тестування. Тут потрібна взаємодія між МОЗ і МОН. Зміни у проведенні ЗНО можуть бути лише у термінах проведення. Інших змін до процедури тестування вносити не будемо», - зазначила Мандзій.

Вона також повідомила, що свої дії МОН буде узгоджувати з Міністерством охорони здоров'я і головним санітарним лікарем.

«Для нас важливо забезпечити безпечні умови проведення ЗНО. Найближчим часом проведемо таку консультаційну зустріч, щоб зрозуміти, якими елементами слід забезпечити проведення тестування», - наголосила в.о. міністра освіти і науки.

Освіта.ua
08.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анастасія
Потрібно було створити чітку програму дистанційного навчання, щоб ЗНО проводили в звичайні дати або хоча б лише на місяць пізніше. Міністерство просто забило на навчання в школах. Воно повинно було забезпечити школи з чітким аварійним планом дистанційного навчання й контролювати це все. Адже в країні вже були аварійні ситуації й ми в зоні ризику й без коронавірусу. В них завжди повинен бути готовий план дій.
Чернець
Колеги! Зрозуміло , що до осені не буде занять. Все буде дистанційно. Тому про Зно не треба говорити в цьому році. КРАПКА. Треба знайти спосіб прийому до вузів. Іншого немає. Про корупцію немає чого волати. Не до жиру, ліжби живу!! Вибору немає.
Ірина
Підтримую проведення ЗНО для вступу до Вишів. Але відмініть ДПА в 11 класах. Нехай випускники вчасно отримують документи про освіту. Їм стресів уже вистачило. А вчителі - вчасно підуть у щорічну відпускту.
Синевір
Для Ірина: яке , нахрен Зно, до осені з хати не вийдемо. Спрощений випуск, спрощений вступ. І не триндіть про корупцію, хіба на цвинтарі.
Olga
Для Ірина: А ну-ка, поподробнее о стрессах у выпускников. Насколько я наблюдаю выпускники в нашем селе живут в свое удовольствие, особо не утруждаясь учебой.Они уверены, что такие, как вы, помогут им избежать ЗНО. Плюс сельский коэффициент. Они уже видят себя на бюджете. А теперь о выпускниках прошлых лет. Они честно сдавали ЗНО, а теперь попадают в невыгодные условия. Нынешние выпускники хотят себе льгот. А за что? Прошлые годы тоже по месяцу на карантинах сидели. Мне кажется, что украинцы по любому случаю хотят льгот, это уже становится национальной чертой.
Олександр
Для Olga: а Ви уважно читали пост на який відповідали? Хіба там було про скасування ЗНО? НІ. Там про непотрібне ДПА. Чому непотрібне? Тому, що якщо б воно було потрібне, то його б не скасовували для випускників 4 та 9 класів і не проводили його аналог для випускників профтехосвіти у дистанційному режимі. Чому для одних учасників навчального процесу є пандемія COVID-19, а для 11-класників (і їх учителів, яким не дадуть піти у літню відпустку без видачі Свідоцтв) пандемії ніби і не має? Ну і стосовно "льгот по любому случаю". Останній схожий за масштабами поширення та смертей "случай" був десь сто років тому. І так, він мав "национальную черту" - іспанську. Але тоді за 2 роки пандемії іспанського грипу померли від 17-50 мільйонів по всьому світі. А китайський короновірус лише почав свій відлік по земній кулі і не зважає на жодні національні особливості. Нажаль.
Коментувати
Наталія
Нехай буде "стандартний сценарій", а зробіть виключення, виходячм з ситуації поточного року. Необхідно відмінити ЗНО для всіх. Училища вже випускають дітей онлайн. Здобувачі освіти коледжів завантажені загальноосвітніми та спеціальними дисциплінами. Навіщо їм обов’язково складати ЗНО? Зробіть ЗНО тільки для тих, хто бажає продовжувати навчання. Так, дійсно, це можливість для здібних або наполегливих дітей учитись у кращих університетах країни, це виключає (може й не на 100 відсотків) корупційну складову при вступі! Випускникі та майбутні випускники коледжів і училищ не повинні піддаватися додатковим стресам. Хто захоче продовжити навчання - підготується й складе ЗНО в нормальній спокійній ситуації.