Одне завдання ЗНО не має однозначної відповіді

Усі відповіді до завдання № 42 тесту з української мови і літератури вважатимуться вірними

Одне завдання ЗНО не має однозначної відповіді

Завдання № 42 тесту ЗНО з української мови і літератури не має однієї однозначно правильної відповіді. Про це йдеться у висновках предметних фахових комісій УЦОЯО за результатами розгляду завдань тесту.

Зокрема, в Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що у зв’язку з цим, усі варіанти відповідей вважатимуться правильними, а учасникам тестування за виконання цього завдання буде нараховано по 1 балу.

«Предметна фахова комісія ухвалила установити до завдання № 42 такі правильні відповіді: або А, або Б, або В, або Г, або Д, або відповіді на завдання не надано. Відповідно, усім учасникам, які в завданні № 42 позначили один з варіантів відповіді або не зробили жодної позначки, буде нараховано по 1 балу», - йдеться у повідомленні УЦОЯО.

Також у Центрі звертають увагу учасників тестування, що результат виконання завдань частини «Українська література», до якого відноситься зазначене завдання, не зараховують як результат державної підсумкової атестації.

ПРАВИЛЬНІ ВІДПОВІДІ НА ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
При такій складності завдань поріг склавне склав не може бути вищим ніж у 2016 році, сертифікати 2016 дійсні цього року, завдання минулорічні були значно легшими. Чому на пробному ЗНО 2017 поріг становив 25 балів ?
u-u
На пробном зно были вопросы прошлых годов и явно не того уровня, как в основном тесте. Кроме этого, порог зависит от того, как вся Украина написала. Задания были сложными, поэтому пороговый балл должны снизить. Не волнуйтесь, пожалуйста.
Коментувати
Іван
Вірна), вірна дівчина, а відповідь правильна. Пане адміністратор, відредагуйте, будьте ласкаві
Вear
Цілком згоден,Гриневич з посади!Вона не доживе до 2019 року...
Маргарита
Для Вear: привіт вам з 2019, Гриневич досі тут
Коментувати
Flower777
Взагалі вважаю,що цього року завдання із ЗНО складені дуже безвідповідально....Більшість із них мають по декілька варіантів відповідей...такі як 3,5,8,17, ще й деякі завдання з літератури...діти усі різні,думки різні(і саме у цих завданнях можна було вибрати по 2 а то і 3 відповіді,так як і діти зробили) пропоную переглянути ЗНО 2017 (завдання жахливо складені!!!!) чому діти із-за деяких ,,людей" які складали це ЗНО повинні собі гризти лікті і переживати за бали ЗНО і відповідно за вступ до ВНЗ
Оксана
Погоджуюсь з тими, хто вважає, що тести ЗНО-2017 складені непрофесійно. Де гуманний підхід до дітей? Як можна пам’ятати всі репліки другорядних персонажів? І що тепер робити дітям, які читали твори, готувалися, але допустили помилки, бо питання розраховані тільки на високий рівень.
Накипелов
Гриневич наголошувала, що запитання цьогорічного ЗНО будуть спрямовані, в першу чергу, на перевірку компетентностей. Але як перевірити компетентність учнів, якщо тести складають некомпетентні автори? Тай взагалі, запитаннями типу перерахувати ґудзики на одязі літературних героїв, літературну компетентність перевірити неможливо, хіба що математичну...
#Абітурієнт
Завдання ЗНО з української мови та літератури минулого року здалися мені набагато легшими! І пробне ЗНО 2017 було нескладним взагалі. Складнощі викликали завдання з літератури №42 ,34. =(((( Знаю, що багато моїх друзів неправильно відповіли на питання №2... Я думаю, що можна було зробити ЗНО не таким складним. Хто займається розробкою завдань? Чому одразу не можна було перевірти та замінити 42 питання і 20????? УСІ Ж НЕРВУЮТЬ! А ЦЕ ЛИШЕ ПЕРШИЙ ЕКЗАМЕН! ЩО ЧЕКАТИ ВІД ІНШИХ ЕКЗАМЕНІВ??? НА ЗНО З АНГЛІЙСЬКОЇ ЩО БУДЕ? РІВЕНЬ С1?
Рита
Для #Абітурієнт: вполне возможно. Use of English в пробном был больше похож на C1.
Коментувати
Абітурієнт 2017
При Табачнику і то завдання були більш людяними та зрозумілими. Зараз працюють не професіонали. Особливо гнітливе питання з наголосом. Чому завдання беруть не з шкільних підручників, як це було в 2008-2010 роках, а не зрозуміло де. Коли публікують правильні відповіді мають вказати з якого шкільного підручника взяте (7,8,9,10,11 завдання, за який клас, з якої вправи, номер сторінки). Тоді і нарікань не буде, що завдання взяті не з шкільного курсу. Чому раніше брали з підручників, а тепер беруть з голови. Коли я здавав тести раніше, років 6 назад, то вони були більш зрозумілими, Табачник не дозволяв вводити некоректні тести.Да і вони були більш адекватними, ніж зараз.
...
Це завдання дійсно дещо провокуюче, але я вважаю, що не правильно зрівнювати всіх , незважаючи на обраний варіант, адже чітко і ясно зрозуміло, що відповідь або Б, або Г ( решта або належить до зав’язки. або розвитку)
Марія
Для ...: Не можу погодитися з тим, що відповідь Г правильна. Зверніть увагу на текст твору, ця цитата у кінці п"єси: "Не треба, згоріло! Все згоріло, і мов стара моя душа на тім огні згоріла!.. Чую, як мені легко робиться, наче нова душа сюди ввійшла, а стара, дворянська, попелом стала. Візьми, Омельку, попіл і розвій по вітру!.." Безсумнівно, що це розв"язка.
Коментувати
Uber
Расстрелять тех кто создавал эти задания и ответы!
Тетяна Петрівна
До укладачів завдань у мене одне запитання. З якою метою такі запитання Ви ставите учнями 11 класу? Ну невже не можна із усього програмного матеріалу, вивченого учнями протягом 8-11 класів, сформулювати нормальних, чітких запитань? Для чого ця показуха і всі ці "компетентнісні підходи до навчання"? Чи учень має досконало, напам’ять вивчити усі винесені до ЗНО художні твори? Я думаю, що сам автор, царство йому небесне, напам’ять не знав тексту свого творіння. Для чого це все?
123
У завданні №8 ЗНО з української мови та літератури 2017 року слова втома та потуга мають схоже значення. Потуга - велике зусилля, напруження м’язів при якій-небудь роботі. Втома - послаблення сил, викликане напруженою фізичною або розумовою працею. Одна частина учні вибрала відповідь "втома", а інша - "потуга". Яка різниця між значеннями цих двох слів?
Людмила
Для 123: потуга =(прагнення, дії тощо, спрямовані на виконання, здійснення чого-небудь, НАМАГА́ННЯ, СТАРА́ННЯ, ЗУСИ́ЛЛЯ, СПРОБА, втома = ЗНЕМО́ГА, ЗНЕСИ́ЛЕННЯ, СТАН ОСЛАБЛЕННЯ,
Коментувати
Ярина
Поясніть мені, чому укладачі тестів для ЗНО вважають, що діти мають здогадатися, що цей куплет з родинно-побутової пісні? Пісня у школі не вивчається, тобто повний текст їм невідомий. З тих рядків розуміємо, що є якась дівчина і нема козаченька, що вона його полюбила. Тобто родини нема. І невідомо, чи буде, бо той козаченько може і загинути, і в чужому краї залишитися, і т. д. Як на мене, логічніше припустити, що ця пісня - суспільно-побутова? Чи не так, шановні філологи? ???? Рядки В кінці греблі шумлять верби, Що я насадила… Нема того козаченька, Що я полюбила… є в А. календарно-обрядовій пісні Б. суспільно-побутовій пісні В. родинно-побутовій пісні Г. історичній пісні Д. народній думі
Alex
Для Ярина: Якщо розглядати це запитання з точки зору філолога, то відповідь, звичайно ж, буде очевидною. У фольклорі все чітко розподілено за виконанням. Справа в тому, що в наведеному уривку вказано, що твір співається ліричною ГЕРОЇНЕЮ. А отже, ця пісня апріорі не може бути соціально-побутовою козацькою, бо козацькі пісні співали виключно козаки (а в козацькій спільноті жінка бути присутньою не могла). Але чи здатна дійти таких висновків дитина в одинадцятому класі? Це вже питання до укладачів тестів.
Сергій
Та ця пісня вивчається в 9 класі, здається, як весільна.
Коментувати
Мама
Я вважаю, що працівники УЦОЯО безвідповідально віднеслися до складання завдань ЗНО 2017. Як можна було давати завдання вибрати одну правильну відповідь, якщо "завдання № 42 тесту ЗНО з української мови і літератури не має однієї однозначно правильної відповіді". Завдання 29-33 взагалі є недоречними, бо не показують рівня знань української мови та даремно забирають багато часу в учня. До того ж у деяких з цих завдань будуть правильними декілька варіантів відповідей, а не один. P. S. Пропоную створити буккросингові полиці у Верховній Раді та інших державних установах, а особливо в МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ, щоб українські чиновники нарешті навчилися розмовляти УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ. УСПІХІВ У НАВЧАННІ. Сподіваюся, що завдання ЗНО 2018 будуть складені коректніше.
Наталя
Для Мама: Повністю згідна з вашим коментарем. Пропоную змінити більшість працівників МОН та УЦОЯО. "Міністерство освіти і науки за керівництва Лілії Гриневич змогло «вирватись» у трійку лідерів найефективніших міністерств України. Про це йдеться у рейтингу, представленому Vox Ukraine, за результатами року роботи Уряду Володимира Гройсмана." У чому це лідерство проявляється? Що ж тоді робили інші міністерства?
Катя
Для Мама: Поширюйте https://www.facebook.com/dmitry.zayets/posts/1467573916627830
Коментувати
Andrey
Я все розумію,але за Квіта такого не було,всі надіялись як Гриневич стане міністром все зміниться,але тільки нічо не помінялось...ше й діти почались дякуючи їй і І.Совсун здавати лишні 4 екзамен(історію або математику)...
Світлана
Скажіть,будь ласка,завдання 32-мені,здається,сумнівною відповідь"просто обмін....",більше підходить"з украінським буккросингом......до рук двірника чи поліціі...",тому що в рядках 11-15 пояснено суть цього руху.Дякую за відповідь!
Олексій
Для Світлана: якраз навпаки) про полички для буккросингу було згадано в тексті, а от про те, що буккросинг без сайту-не буккросинг - не було)
Людмила
Тільки у мене склалось враження, що завдання ЗНО складені для випускників ВУЗів? Якщо дитина може набрати 200 балів на цьому тестуванні, то одразу давайте диплом про вищу освіту. У мене 12 питання забрало хвилин 10 часу... А цІнник і ціннИк вживаються паралельно (у різних джерелах різні наголоси), тож 2 завдання теж не однозначне...
мама Лєна
Повністю погоджуюсь із Людмилою. І взагалі, в МОН хтось відслідковує відповідність шкільної програми і ЗНО? А зміст предметних програм віковому розвитку учнів (не "тупо" зазубрювати, а розуміти зміст!). Поясніть у чому логіка завдань, де діти мають знати цілі цитати з прозових творів? У мене пропозиція: нехай міністр або її зам проведе у школі хоча б тиждень, відвідуючи уроки і виконуючи домашні завдання (повністю!!). Ось тоді б шкільна програми зазнала би значних змін!
Коментувати