Опубліковані відповіді на тест ЗНО з української мови

Опубліковані правильні відповіді на завдання тесту ЗНО з української мови та літератури, що був проведений 23 травня

Опубліковані відповіді на тест ЗНО з української мови

24 травня опубліковані правильні відповіді на завдання тесту ЗНО з української мови та літератури, що був проведений напередодні.

Правильні відповіді на ЗНО з української мови

Використовуючи правильні відповіді на завдання тесту, учасники тестування мають можливість визначити власний тестовий бал за всіма завданнями тесту, окрім завдань відкритої форми.

Максимальна кількість тестових балів, що зможуть отримати учасники ЗНО за виконання усіх завдань тесту складає 104 бали.

Офіційне оголошення результатів тестування відбудеться не пізніше 15 червня.

Згодом, при оголошенні офіційних результатів ЗНО з української мови і літератури будуть оприлюднені дві таблиці: за шкалою від 100 до 200 балів і таблиця за шкалою від 1 до 12 балів.

Результати за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів використовуватимуться абітурієнтами під час вступу до вищих навчальних закладів.

Результати за шкалою від 1 до 12 балів будуть надіслані школам для визначення оцінки випускників за державну підсумкову атестацію з української мови.

Учасники ЗНО, які не подолають пороговий бал, визначений експертною комісією з питань результатів ЗНО з української мови і літератури, вважатимуться такими, хто тест не склав і не зможуть брати участь у вступній кампанії.

Схема оцінювання завдань сертифікаційної роботи з відкритою відповіддю буде оголошена за кілька днів.

ЯК РОЗРАХУВАТИ БАЛ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт або Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
фейсом об тейбл
Ірина Фаріон Вчера в 0:07 · УВАГА!!!! Рятуймося! АНГЛІЙСЬКО-МОСКОВСЬКИЙ СУРЖИК У ТЕСТІ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ на ЗНО !!!!!УКРСУРЖ чи УКРІНГЛІШ???? Маємо найдорожче – наших дітей. І оті наші святі діти позавчора пішли писати тест із української мови та літератури на ЗНО. Ті, що уклали мову того тесту, мабуть, хіба в минулих життях українською мовою говорили. Такого вимученого стилю мови умов та самих прикладів давно не читала! Де їх взяли, тих суконних горе-філологів, що таке понаписували?! Тест писаний московсько-англійським суржиком. Отже, у тесті з української недомови з десяток помилок у самих умовах та прикладах умов! Помилуйтеся: «приділила увагу» замість некалькованого «надала увагу» (завдання 20), «високі споживчі властивості» замість «поживні», бо йдеться про молоко (завдання 22) (див. СУМ т. IХ, с. 559; т. VI, с. 774 - це пароніми з різним значенням: споживний «який служить для задоволення потреб споживання», поживний «який містить необхідні для живлення організму речовини; призначений для харчування,...
фейсом об тейбл
Для фейсом об тейбл: Нехай Фаріон проаналізує лексикон землячки - пані Міністерки - оті всі едукемпи, локації, модератори, спікери та інші запозичення, якими рясніє її сленг.
Коментувати
фейсом об тейбл
Я нарахувала 17 уживань слова буккросинг та його похідників на зразок буккросер! Чи на такому англійському передозі маємо навчати української МОВИ? Нешановні укладачі! Чи вам відоме поняття класичного тексту, настояного на ідеї та українській формі? Це в час війни треба розповідати про якогось американця, що вигадав, пробачте, за лайку, буккросинг? Може б, про наших Героїв варто було дітям твір для аналізу дати? Але чи можуть це робити ті, для яких вершина розвитку укрмови – це її занечищення мотлохом англізмів, а перед тим московізмів! То наступного року, аби ваш регрес викликав відразу, пропоную дати бідним дітям ось таке малоросійсько-англійське потворисько: "Гадаєш, піпл буде без бонусу й пресингу толерувати інвазію офшорних брендів у прайс-листах наших маркетів і на бігбордах? – зі смайлом на фейсі проартикулював бой-френд іміджмейкер офіс-менеджерці за бізнес-ланчем з бренді й чикен-київ у снекбарі фітнес-центру, коли диск-жокей міняв рімейк синглу модерної хедлайнерки-суперстар на...
Максим
Для фейсом об тейбл: дуже суб’єктивно,перепрошую.
Коментувати
Мирослава
Якщо є 10 помилок,з мови,плюс твір норм,яка оцінка ДПА,приблизно????
Денис
єсссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссс,я склавввв,а ше плюс бали за твір
Денис
а якщо в мене з мови і літератури 46 правильних відповідей,то я склав?
Абітурієнт 2017
Для Денис: Cклав.
Денис
Для Абітурієнт 2017: а мінімум скільки має бути правильних відповідей?
Коментувати
Персик
Куди скаржитися на відсутність годинника або його поломку під час проведення ЗНО в школі?
Абітурієнт
Для Персик: testportal.gov.ua, кабінeт учасника зно, задати запитання.
Денис
Для Абітурієнт: а якщо в мене з мови і літератури 46 правильних відповідей,то я склав?
Коментувати
Максим
Мій особистий коментар:не варто скаржитись на складність,нелогічність завдань.Для тих учнів,що поставили перед собою мету-підготуватись сумлінно до ЗНО,аби добре його скласти-екзамен був неважким(та й навіть для тих,хто читав усе скорочено теж леко,бо переважно завдання містили лише щось загальне з творів),адже не було каверзних відповідностей діалектизмів чи архаїзмів,маловідомих псевдонімів чи перифразів письменників,цитатних характеристик персонажів,під які б підпадало безліч героїв різноманітних творів,якихось питань по біографії письменників,учасниках угрупувань або спілок.Тема твору доволі легка,адже з літератури можна було би навести мінімум 6 прикладів,а з життя придумати не важко,бо це доволі сучасна і поширена проблема.Тож некомпетентність УЦОЯО ні до чого,всі були в рівних умовах,і чомусь хтось же зумів вирішити всі завдання тесту,добре приклавши зусиль при підготовці.
Абітурієнт
Для Максим: Ага, нe варто оскаржувати. В наступному році будe щe більшe таких завдань. Обовязково потрібно оскаржувати.
Максим
Я не заперечую і не маю жодного наміру сперечатись,кожна думка має право на існування,ваша,як і моя теж.Але якщо раптом наступного року попадуться завдання,на-кшталт,"Хто народився в родині муляра?","Хто обрав собі псевдонім Ташанський,а хто Ганна Красольна?" чи буде дане зображення Байкового кладовища і спитають "Хто там похований?",тоді вже значно важче.
Максим
Ганна Красолька*
Коментувати
Максим
Питання 42: кульмінація-це найбільш напружений момент,після якого читач вдається в роздуми,що буде далі.У п’єсі "Мартин Боруля" прослідковуються дві сюжетні лінії:головна-намагання Борулі відсудити землю та отримати дворянство,другорядна-любов дочки Мартина та Василя.Відповідно до визначення кульмінацій у творі буде дві,як і сюжетних ліній,а саме:"Знову получили бумагу"(читач замислюється,чи Мартин продовжуватиме отримати дворянство,чи ні) та "Та жених такий" (читач в напруженні,бо не знає,хто ж врешті-решт стане чоловіком Марисі).А "Ти осліп од..."-це розвиток подій,як і " Це так!",в той самий час,як "Все згоріло" є розв’язкою/експозицією.Тому скажіть краще "дякую" комісії,що дала всім по балу за це завдання,а не визначила лише ці два варіанта правильними.
Максим
Питання 34: так,так,так таких пісень в програмі ніколи не було і буде,але в прогоамі,як шкільній,так і ЗНО,чітко вказано,що учень повинен розрізняти ознаки суспільно-побутових,календарно-обрядових і родинно-побутових пісень та знати їх види.В дійсності,тут знову постає проблема підготовки.Якби учень заради цікавості прочитав в інтернеті чи в книзі принаймі одну козацьку пісню,він би не вагався з вибором правильного варіанту,адже головною темою родинно-побутових пісень є кохання та сімейне щастя,а в козацьких піснях любов ніколи не оспівувалась,там тематика значно інша. Питання 40:ще раз повторюю,питання підготовки.Якби учень поставив собі ціль і не полінився прочитати повністю(хоча і в скорочених версіях творів всі події згадуються принаймі одним реченням),то одразу би обрав "громада обирає десяцького",тобто Карпа.А у повісті " Земля" дійсно Марічка Федорчук відмовляється спершу від свої онуків-близнят Анни,які швидко й помирають,і лише тоді у Анни народжується ще син.
Абітурієнт
Для Максим: так, розрізняти, алe у мeжах тих творів, які є в програмі зно, а нe тих, яких нeма.
Максим
Я,можливо,не сильно поглиблювався,але здається у програмі лише історичні пісні,дума та балада,а родинно-побутових чи суспільно-побутових,а тим більше календарно-обрядових пісень взагалі жодної нема.
Коментувати
Максим
А от якраз,якщо звернутись до підручника за 9 клас,то можна знайти гарне правило для якісних прикметників,де чітко сказано:"Ступені порівняння для прикметників з префіксом "пре" не утворюються".Самі поміркуйте,"пречудовий","прекрасний","превеликий" вже самі по собі означають щось значющіше. Питання 32: спершу звернемось до заголовку завдання,де говориться,що "наведені КОМЕНТАРІ ентузіаста". Тепер подивимось на дві,здавалось би правильні, відповіді,перша-про обмін книг без реєстрації на сайті(про сайт і про втрату ланки зв’язку для книг ані слова в даному тексті,збіг зі статтею-0%),друга-про співпрацю з буккросингом різних закладів(власне," полиці" в тексті є,і про магазини теж згадка була,дійсно, про клуби,кафе,двірників прямого натяку нема,але це КОМЕНТАР,тобто додатковий матеріал,який прямого відношення до тексту не має,а певний збіг із інформацією з тексту справді прослідковується,а отже ця відповідь,хоть і частково,аде неправильна).
Максим
Невеличке пояснення щодо "найгарячіших питань". Питання 2: так,дійсно,мало де можна почути слово "цінник" з наголосом на другий склад,але в кількох підручниках(Авраменка я не вважаю еталоннии для підготовки) найпоширенішими прикладами якраз є "русло","течія" і "випадок" з відповідними наголосами для кожного.Відповідно,знаючи той факт,що відповідь повинна бути одна,а у слові "випадок" наголос на перший склад,варто було просто логічно відкинути інші варіанти. Питання 17: у даному реченні слово "заповітний" несе значення "бажаний", а отже ступінь порівняння для цього прикметника має місце,адже можна бажати чогось більше,ніж іншого :).Щодо правильної відповіді,то популярною,як бачу,є думка,що від " екстраординарний" не утворюється вищий ступінь порівняння.Звернемось до етимології слова.Можливо,справді звучить незвично "найекстраординарніший", але з кожним днем з’являється безліч запозичень з інших мов у нашій українській,і тут префікс " екстра"...
***
Для Максим: Звичайно,якщо вдома та в побуті розмовляти російською мовою то там справді "цЕнник",а якщо розмовляєш ,читаєш українською -то завжди говориши з наголосом на ціннИк.
Максим
Я особисто живу у Львові,де з українською мовою все не так і погано,за своє життя не мав змоги почути "ціннИк" принаймі раз.
Коментувати
VL
Потрібно добиватись скасування завдання №34.
Абітурієнт 2017
Для VL: згодeн.
Коментувати
Рита
Я , будучи сейчас в 10 классе, сделала 4 ошибки по украинскому языку. Вложилась в полчаса. Литературу не делала, т. к. ещё не все прочитала. Вопросы были каверзные в плане построения, но вполне решаемые.
Лилія
Для Рита: моя дочка дома проходила все задания 2016 , 2015 года тоже за мин 18-25 и что? Там писала три часа и 6 ошибок, одна из это 2 задание, вторая 32 задание.
Рита
Понятно, что та ситуация создаёт определенное давление, но ведь речь не о том. Тест совершенно нормальный, всегда будет что-то незнакомое, но ведь это и не простая контрольная, все-таки ЗНО. Мой брат в прошлом году писал ЗНО. При подготовке делал по две ошибки максимум. Реальное ЗНО сдал на 190. Как для парня, который поступал на техническую специальность,я считаю шикарный результат. Но он готовился, начиная с 9-го класса, последние месяцы 11-го класса сидел по 10 часов каждый день и сдал. Просто нужно потрудиться, само собой ничего не сложится. Честно, меня удивляют комментарии , что это один из самых сложных тестов за последние года.
Рита
Лилия, 6 ошибок - это разве много? Очень пристойный результат! Если хорошее сочинение, то будет в районе 18 с + баллов.
Коментувати
Абітурієнт 2017
Допис до нижнього: тобто, маю на увазі, якщо будуть братися завдання зі шкільних підручників, то не буде нарікань, що питання не виходили за шкільну программу.
Максим
Для Абітурієнт 2017: Назвіть принаймі одне завдання,яке б не входило до програми.
Абітурієнт 2017
Для Максим. Хоча б 34.
Абітурієнт 2017
Для Максим. Як можна давати пісню, яку школярі нe вчили. Чому нe приписали до зовнішнього тeстування. Гнітливe питання з наголосом слів. Такі слова в школі нe розбирали. Багато вимовляють рУсло, вИпадок, цІнник. Для чого такі завдання дають на ЗНО? І чому завдання дають нe з шкільних підручників, а з голови?
Коментувати
Абітурієнт 2017
Чому завдання не беруться з шкільних підручників 7-11 класів, як це було в перші роки ЗНО. І коли правильні відповіді публікуються разом з цим вказувати підручник, автор, сторінка, звідки взято завдання. Так було в 2008-2010 роках. Тобто тільки брати завдання зі шкільних підручників, а не з голови Наприклад (умовно): Завдання 1 (7 клас автор, рік випуску підручника, сторінка, вправа №), Завдання 2 (10 клас автор, рік випуску підручника, сторінка, вправа №), Завдання 3 (9 клас автор, рік випуску підручника, сторінка, вправа №), Завдання 4 (8 клас автор, рік випуску підручника, сторінка, вправа №), Завдання 5 (11 клас автор, рік випуску підручника, сторінка, вправа №), Завдання 6 (7 клас автор, рік випуску підручника, сторінка, вправа №), і так далі. Тоді і нарікань не буде, а якщо і буде- то мінімум.
Olena Masovets
Загалом цього року зно було адекватним, крім ціннИка. А питання 29-33 оцінюють вміння учнів аналізувати прочитане і дочитувати питання до кінця.
Valeria Lazorenko
Шановні автори сертифікаційної роботи з української мови і літератури! Поясніть, будь ласка, чому у тесті 32 відповідь "Просто обмін книгами з рук у руки..." є правильною, а не відповідь "З українським буккросингом..". Вважаю, що відповідь, "Просто обмін книгами з рук в руки..." підтверджують рядки 11-15.
Аліна
Для Valeria Lazorenko: в тексті не було сказано про реєстрацію на спеціальному сайті
Я знаю що я людина
Ваше щастя, що ви не складали зно у 2015 році, от там був жах з текстом, тоді всім зарахували всі відповіді як правильні
Лилія
Это задание вообще ужасное!
Коментувати
моє ім'я
Я вважаю, що працівники УЦОЯО безвідповідально віднеслися до складання завдань ЗНО 2017. Як можна було давати завдання вибрати одну правильну відповідь, якщо "завдання № 42 тесту ЗНО з української мови і літератури не має однієї однозначно правильної відповіді". Завдання 29-33 взагалі є недоречними, бо не показують рівня знань української мови та даремно забирають багато часу в учня. До того ж у деяких з цих завдань будуть правильними декілька варіантів відповідей, а не один
спасибо за возможность работать тех
Почему 42 задание имеет все правильные ответы, что за путаница??? цитирую "Завдання 34-53 мають по п’ять варіантів відповіді, серед яких лише один правильний." алло нельзя было подготовить действительно ОДИН нормальный тест на всю Украину!??!?
Ольга
дуже багато помилок в завданнях, не розумію, чому не можна було зробити тести, в яких було б ні до чого причепитися
Абітурієнт 2017
Для Ольга: нeобхідно брати завдання з шкільних підручників, а нe з голови.
Марія Музика
Який прохідний бал з мови
Коментувати