Президент підписав закон про можливість створення ліцеїв

Президент підписав закон, який дозволяє громадам усіх рівнів створювати ліцеї

Президент підписав закон про можливість створення ліцеїв

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє територіальним громадам усіх рівнів створювати ліцеї.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, норми закону є важливими для розбудови якісної та доступної середньої освіти, оскільки він вдосконалює правове регулювання функціонування ліцеїв та оптимізує перехідний період для трансформації мережі закладів освіти.

«Таким чином він допоможе ефективно впроваджувати реформу «Нова українська школа» на етапі розбудови трирічної профільної середньої освіти», – зазначив міністр.

Зокрема, відтепер знято обмеження щодо можливості міських рад створювати ліцеї в містах з населенням менше 50 тисяч осіб.

Також представницькі органи територіальних громад усіх рівнів можуть виконувати функції засновників ліцеїв.

Крім того, опорні заклади освіти можуть забезпечувати здобуття не лише початкової та базової середньої освіти, а й профільної середньої.

Зміни також передбачають, що органи місцевого самоврядування мають до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв.

Освіта.ua
06.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Салтановка
Аналіз проведений мною, як депутатом Харківської облради трьох скликань, свідчить , що найслабший тепер комітет з освіти в парламенті. Просто чудаки!!! Непрофесійні понтарі і самозакохані люди. Це горе...
Костриця
Правильний закон, але треба судити тих придурків, хто проштовхнув попередній- школа , де50 тисяч народу і 120 дітей в паралелі?!!! Чортові фашисти!! А голосували ж — Бабаківський комітет , всіЗе, Пороха братія, Голос паскудний... На палю!!
Іван
Тепер будуть всі ліцеями,як інститути стали університетами. Треба ще ввести поняття суперліцеїв,надліцеїв,мегаліцеїв!
Коліївщина
Для Іван: цить, соросошкідник!!!
Кума
І хай будуть, кому шкода!!! Слава Україні !!!
Коментувати
3301
Спустили на гальмах. Вихолостили суть, зберігши форму. Прогнулися під лобістів старої системи.
Ж
Для 3301: Мабуть ви в ту "суть" вникали з слів тих "реформаторів". А суть звелася до того, щоб ліквідувати третій ступінь в селах , бо вчити 10-15 дітей-це, за словами ех-міністерки.-відсутність доступу до якісної освіти; вчити треба в класах, де 25-30 учнів-там того доступу вдвічі більше. А також -це економія коштів, яку зразу ж організатори цього процесу використали на роздування бюрократичного прошарку, який існує над школою (управління, служба якості, центри розвитку, аналітичні центри і тд і тд..) і, як наслідок- збільшення в декілька десятків разів запитів від усіх оцих структур на подання інформації. Починаючи з того скільки сковорідок в їдальні///Зараз основна мета-"ОПТИМІЗАЦІЯ"! Не бюрократів, а класів у школах і вчителів
Соломон
Для Ж: У нас в ОТГ в одній сільській школі 14 дітей. Школа 9-річка. У 1, 2, 3 класах діти відсутні. У 4-у класі 2 учні. У 1-й клас піде одна дитина через 2 роки. Батьки категорично проти закриття школи. Ваші дії?
Вчитель і репетитор
Для Соломон: Спитайте у фінів. Дитина захотіла займатися грою на флейті, тож до неї одної приїжджає ДВІЧІ на тиждень вчитель за 30 км
Коментувати
399
При таких гойдалках Закону про освіту реформа "Нової української школи" накрилася не розпочавшись.
Нещерет
Для 399: нахрен ваша Нуша!!!
399
Для Нещерет: на 1000 відсотків з Вами погоджуюся. Придумали якусь херню і радіють.
Коментувати