В Україні відкриються центри професійного розвитку вчителів

Центри розвитку консультуватимуть вчителів, надаватимуть психологічну підтримку

В Україні відкриються центри професійного розвитку вчителів

Кабінет Міністрів затвердив Положення про Центри професійного розвитку педагогів.

Планується, що Центри консультуватимуть вчителів, надаватимуть психологічну підтримку та поширюватимуть інформацію про можливості підвищення кваліфікації.

Центри будуть узагальнювати та поширювати інформацію про можливості професійного розвитку освітян: програми підвищення кваліфікації, вебресурси та інші інструменти, які зможуть стати у нагоді для їхнього професійного зростання.

Вони також координуватимуть діяльність професійних спільнот педагогів і надаватимуть психологічну підтримку педпрацівникам.

Утворювати Центр професійного розвитку педагогічних працівників може орган місцевого самоврядування, врахувавши потреби територіальної громади.

Як відомо, система центрів професійного розвитку має прийти на зміну існуючим методичним кабінетам.

Освіта.ua
29.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій Панасюк
Центри не будуть підпорядковані відділу----де-юре.А де-факто там же будуть працювати тіж зазнайки-кровососи, вірніше нервососи,які працювали у відділах.Погребищенський р-н,Вінницька обл.-на протязі 15років керівна ланка майже не змінилась.Ну "випхнули" типу одну перезаслужену язиком бабцю Галю чи хтось попав в рай, більш за все в пекло.Все-ротація закінчилась.Центр профосвіти буде в райцентрах(бувших) і за Булгаковим насущий та значимий "квартирный вопрос" зіграє не "на руку" освітянам. А "родство денег" та кумівство залишить власть имущих у корита.Старіі схеми ламати важко, а заляканим учителям, особливо в сільській місцині, і поготів. Навчає дітей типу доброго та вічного, а постояти за колегу чи неблатного учня кишка тонка.І не кажіть що це не є так.Одні учителі з совістю там працювати не погодяться,другим не нададуть можливість,третім (сільська місцина) -відсутьність житла.
128
Дуже важливо, щоб ці центри знову не підпорядкували відділам освіти. Інакше центри чекає така ж доля. Тобто знову методисти робитимуть те, що мають робити держслужбовці (головні спеціалісти)
23
Для 128: Підтримую. Це дійсно так.
Ірина
На хвилинку, а чим останнім часом займалися методисти?Методична робота зведена в 0. Напланували і все. Ні методичок ніяких корисних для вчителів матеріалів не розробляється, відсиджують . Хіба на школи розіслали методичні рекомендації МОНУ. Тому, й покладали частину обов’язків держслужби,бо реально користі з тих методистів?
Коментувати
Людмила
Що за маразм? Навіщо? Коштів у бюджеті багато? Нещасні вчителі. Усі на агаються нам допомогти...
111
І який хрен буде професійно розвивати вчителя? Той, який жодного дня в школі не працював?
Анна Сірак
Я працюю в методкабінеті. Зарплата вдвічі менша, ніж у вчителів. Роботи дуже багато. Тому що, крім обов’язків методиста ще потрібно виконувати роботу відділу освіти. Паперів море!!! Я працюю 8 годин на роботі, а потім і весь вечір вдома. В мене недоглянута дитина, постійно незадоволений чоловік. Зараз всі вчителі у відпустках, а я на роботі. Про які кошти пише автор(соромно навіть написати його ім’я)? Хто ж це "пилить бабло"?
читач
Для Анна Сірак: Біжіть шановна, біжіть. Раз усе так погано,чому Ви ще у методичному кабінеті. 90% осіб, які там працюють це ті, які самі не можуть працювати у школі, а тільки дай їм керувати. Дайте самій собі відповідь, що корисне Ви зробили на посаді?
3,14здец
Для Анна Сірак: Всегда хотел спросить, какая от вас польза? Что за бумаги и кому они нужны? Без обид.
гость
Пані Анно біжіть неоглядуючись. на№ера така робота де за неї платять копійки? повірте вам же буде легше бо ми вчителі ЩИРО НЕНАВИДИМО ВСІХ МЕТОДИСТІВ!!!! І вважаємо що ви на№рін нам не потрібні. І не потрібно писати яка я тут не вихована, але ви реально методисти нас задрали своїми бумажками і ми вам аж нітрохи ні за що не вдячні. вся ваша марність і непотрбність була явною при дистанційному навчанні, коли ВИ НІЧИМ НАМ НЕ ДОПОМОГЛИ. Але ви тва№ини щонеділі вимагали від нас звітів. ви в старості мабуть вже юудеие ними ср№ти!!!!
Коментувати
3.14здец
В полку дармоедов прибыло. На эту психпомощь будут списывать охулиард денег которые можно было бы потратить на новое оборудование в школы. Но нет, хочется пилить бабло.
Вчитель і репетитор
Невже я сама не зможу підібрати собі курси за власною потребою. Щось тухлим відгонить від " будуть узагальнювати та поширювати інформацію про можливості професійного розвитку освітян: програми підвищення кваліфікації, вебресурси та інші інструменти, які зможуть стати у нагоді для їхнього професійного зростання". Вам ще не смердить нічим? проплачені, прихвачені шляхи підвищення, а не там, де тобі подобається, чи що тобі потрібно. Кожні курси при ІППО чуєш одне і теж, зараз буде таке саме. ДРУГЕ ПИТАННЯ: "Вони також координуватимуть діяльність професійних спільнот педагогів". ЯК? Навіщо?А ніби школи мали б мати достатньо самостійності. Чи я не з тої планети!
Ольга
А яка доля ІППО? Синергетично вони існувати можуть, багато вчителів вибирають дистанційні курси, тобто навчання онлайн, а не офлайн. Але ж інститути післядипломної педагогічної освіти виконують іншу функції, вони незамінимі на цьому етапі.