В Україні затвердять новий професійний стандарт вчителя

Стандарт встановлює єдині вимоги до вчителів закладів загальної середньої освіти всіх рівнів

В Україні затвердять новий професійний стандарт вчителя

Міністерство освіти і науки запропонувало для громадського обговорення проєкт Професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти».

Після затвердження, документом будуть встановлені єдині вимоги до вчителів закладів загальної середньої освіти всіх рівнів відповідно до кваліфікаційної категорії.

Професійний стандарт вчителя містить опис основних педагогічних функцій, встановлює єдині вимоги до загальних та фахових компетентностей вчителів закладів загальної середньої освіти, допуску вчителів до роботи та умов праці.

Особливістю професійного стандарту є опис професійних компетентностей педагогічних працівників відповідно до кваліфікаційних категорій: спеціаліст, ІІ категорія, І категорія, вища категорія. Це дозволить вчителям визначати критерії самооцінювання, а також оцінити готовність вчителя до професійної діяльності у рамках певної кваліфікаційної категорії, проходження атестації та сертифікації.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що під час розроблення документа було здійснено дослідження міжнародного досвіду створення професійних стандартів, проведено он-лайн обговорення документа у фокус-групах учителів початкової та середньої школи.

«Професійний стандарт створювався за участі вчителів та керівників закладів загальної середньої освіти, науково-педагогічних працівників, науковців, громадських організацій, за підтримки міжнародних експертів. Запрошуємо всіх освітян до обговорення документа», - зазначають у Міносвіти.

Громадське обговорення проекту Професійного стандарту вчителя та зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 20.05.2020 в письмовому вигляді або електронною поштою за адресами:

  • Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135,
  • e-mail: profstandart2020@gmail.com

Проект Професійного стандарту вчителя

Освіта.ua
05.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Микола Аверін
Головним у фаховій підготовці учителя має бути опанування ним до найглибших деталей подробиць та нюансів людина як біосоціальна. інформаційно відкрита. вірогіднісна, інтелектуально споряджена самоорганізуюча і самоорганізована система. У суспільстві над усе має бути поставлена проблема людинознавства як запорука збереження і примноження педагогічно керованого ресурсу особистісного самотворення. На фронтоні кожного навчального закладу. починаючи з дитячого дошкільного закладу і закінчуючи університетом, повинне бути гасло: "ХТО НЕ ЗНАЄ ЛЮДИНИ, ВХОДИТИ ЗАБОРОНЕНО!"
Микола Аверін
Проект позбавлений визначення та озмістовлення головної професійної компетенції учителя - людинознавської. Багатокількісність термінів з часткою "само", як-то: самореалізація, самовираження, самооцінка тощо зовсім не означає введення учителя у компетенцію парадигми САМООРГАНІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ. Словесна пальба "само" навколо провідної ідеї САМООРГАНІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ означає те, що знову учень залишиться бути об’єктом розвитку, але не суб’єктом САМОРОЗВИТКУ. Жахливим видається факт чи то наукової некомпетентності авторів Проекту у синергетичному принципі самоорганізації Всесвіту і Особистості в людині, чи то принципового ігнорування явища САМООРГАНІЗАЦІЇ, на яке звернула їх увагу ними звана освітня "периферія". Впевнений як професіонал: даний Проект, на жаль, є не соціально-педагогічним документом, а бравадою псевдонауковості саморобних вчених педагогів та вчених психологів корумпованої країни.
Alia Leonidovna
Очередной метод одебиливания детей и подростков! Шаги создания кибер общества: шаг 1 - НУШ; шаг 2 - дистанційне навчання.... А знаете что будет следующим шагом? Уничтожение традиционного обучения и полный переход на он-лайн обучение! МОУ - работает в связке с проектом 2020060606 с Б. Гейтсом!!!
Сергієнко Антоніна
Думаю, якщо і розробляти, то не стандарт учителя, а вимоги до професійного рівня учителя. А ми вже маємо вимоги до рівнів "спеціаліст ІІ, І, вищої категорій". Не потрібно нічого придумувати, оновити те, що вже напрацьовано, з урахуванням компетентнісного підходу. Стандарт на 40 сторінках? Може замало?! А чому розробник МОН, а затверджує Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства? Це міністерство у своїх галузях уже досягло усіх стандартів?
людина
Виходячи з останніх дописів і повідомлень на цьому сайті, розумію, що українська освіта - в небезпеці. І що робити, щоб не втратити те, що від неї залишилося?
Вчитель-КА
Коли коту нічого робити - він що робить. Всяка хрєнь по стандартам з цієї опери - імітація бурной дєятєльності.
Олена
Молодь не хоче взагалі йти працювати в школу-зарплати малі,вимог багато,навчаються у пед вишах лише за для диплома, так ви ще й тих що залишились у школі розженете,ну,що ж, вперед, самі потім підете працювати у школи!?
989
Для Олена: а в нас молодь розповідає, що аби потрапити на роботу в школу, потрібно дати хабар у розмірі 100 дол.
Вчитель-КА
Для 989: 100 баксів це хабар?))) поїсти в нормальному ресторані раз не вистачить.
Петро Дмитрович
100 баксів на "поїсти в ресторані"? У Вас висока "компетентність потреб". Мабуть Ви не вчителька...
Коментувати
Как то так
Кстати,стандарт на стандарте,а где мой сертификат НУШ за осень? Вы отобрали у меня 3 полных дня.
Ярема Владимир
Болтовня, чтоб уйти от реформ. Всех перевести на контрактную основу (максимум 3 года). Платити зарплату не за категории, а по результатам ЗНО и ДПА. Плюс самих посадить на ЗНО перед заключением контракта.
Для противників української системи
А цікаво вам то за що платять і ХТО?
Вчитель-КА
Для Ярема Владимир: какое ЗНО - по школьной программе?))
Коментувати
1
ОТ ЯКБИ ЗАТВЕРДИЛИ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ МІНІСТРА. Зробили б велику справу для всіх освітян...
Вчитель
Скільки можна знущатися над нами? Кожен день,щось нове видумують нам.Курси придумали проходити кожен рік. Набирати там обов’язкову кількість годин.Якась бредятіна! Як це ми зараз зможемо їздити в ту толпу людей з різних районів? Хочуть ,взагалі ,нас кончити? Вірус кого не конче, то МОН допоможе.Чому вони не відміняють і не думають про це? А видумують всякий непотріб. Вони дограються, що реально, дітей не буде кому вчити. Багато вимог,які фізично вчителі не можуть виконати.Батьки постійно бруд на нас льйють, що ми їм поганого зробили? Їхні діти посилають нас матом,хамлять нам на кожному кроці. Маю середній вік, 21років роботи в школі.Але зараз багато думаю над тим, щоб змінити місце роботи. Та при першій же нагоді я планую перейти на нову роботу
Ярема Владимир
Для Вчитель: У нас в частном бизнесе 21 год каждый день, что то новенькое, а с 2008 еще и не кислая конкуренция. Якщо і справді зібралися перейти на іншу роботи, то нагоди чекати не треба: заява, і уперед (відірвіться від державної цицьки).
Eugen Zimmermann
Зараз почуємо плач комерсанта, самого нещасного бідака в Україні.
Коментувати
Ольга
А давайте, щоб діти в школу не ходили і не заважали вчителям створювати портфоліо, обов’ язково сайти, описувати інноваційний досвід, готувати доповіді на педради і педчитання, подавати друк, обов’язово брати участь в інтернетзаходах, колекціонувати сертифікати платних навколо освітніх шарашок, подавати звіти про виконану роботу, а потім ще звіт про здані звіти. А то попри ходять учні у школу і ждуть, щоб їх чогось навчили. Тільки відволікають.
Вчитель
Для Ольга: :)
Олена
100%
Коментувати
Andrew Brown
А при підготовці нового професійного стандарту враховано основні положення "Морального кодексу будівника комунізму"? Бо складається враження, що ці "стандарти" розробляють колишні комсорги та колгоспні ланкові, звідси й совдепівські назви (та й зміст). Воістину правда: комсомолу вже немає, але комсомольці й далі рулять, просто адаптувалися до нових умов виживання!
Olga
Для Andrew Brown: Нашу Мандзій комсомолкою важко назвати. Це скоріше патріоти, які тільки лозунги гарні кидають, але нічогісінько не роблять.
Коментувати
Дмитро
МОН, аи колись замлвкнете? А то кожний день по кілька разів на добу читаю бредятину. Я би в освіті навів порядок швидко.
Я
Таке враження, що всі недобиті гієни різних порід зібралися навколо освіти. Вам що не аж що реформувати? Досить знущатися з освіти! Вже покоління неуків виростили.
almira
ха ЗАТВЕРДЖЕНО наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України _№_ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти» ха
Лера
А навіщо знов "изобретать велосипед"? Від цього щось зміниться в освіті, крім того, що потрібно буде , в зв’язку з цим , коригувати купу паперів?
Марія
Почніть хоч раз експеримент із себе,тобто зверху.Досить уже ,,дослідників" у сфері рсвіти.Хай,наприклад,буде високий професійний стансдарт до депутатів ВР,міністрів,інших високопосадовців...А вчителям,які себе поважають,не потрібен ще один папірець...
Олена
Для Марія: 100%
Коментувати
Громовий
http://osvita.ua/blogs/73433/
Наталя
Поясніть, яким боком до прийняття цього документу стоїть "ЗАТВЕРДЖЕНО наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України "?
Alia Leonidovna
Для Наталя: вот как не нравится коммент Наталии... отключили
Коментувати