Академічна доброчесність у школах стане обов'язковою

Новим законом встановлені види відповідальності за виявлені факти порушення академічної доброчесності

Академічна доброчесність у школах стане обов'язковою

Новий закон «Про повну загальну середню освіту», що ухвалений українським парламентом 16 січня, містить норму щодо забезпечення академічної доброчесності у сфері загальної середньої освіти.

Зокрема, законом встановлений обов'язок учнів та вчителів дотримуватись академічної доброчесності та види відповідальності за виявлені факти її порушення.

Забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності у школі покладено на керівників та інших педагогічних працівників закладу освіти.

Види порушення академічної доброчесності у школі

Законом визначено, що порушеннями академічної доброчесності у системі загальної середньої освіти є: академічний плагіат, фабрикація; фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання.

Також порушеннями академічної доброчесності є такі форми обману, як:

 • надання педагогічними працівниками та іншими особами допомоги учням під час проходження ними підсумкового оцінювання (семестрового та річного), державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, не передбаченої умовами та/або процедурами їх проходження;
 • використання учнем під час контрольних заходів непередбачених допоміжних матеріалів та/або технічних засобів;
 • проходження процедури оцінювання результатів навчання замість інших осіб;
 • необ’єктивне оцінювання компетентностей педагогічних працівників під час атестації чи сертифікації.

Педпрацівники, стосовно яких встановлено факт порушення академічної доброчесності

 • не можуть бути залучені до проведення процедур та заходів забезпечення і підвищення якості освіти, учнівських олімпіад та інших змагань;
 • не можуть бути допущені до позачергової атестації, що має на меті підвищення кваліфікаційної категорії або присвоєння педагогічного звання;
 • не можуть отримувати будь-які види заохочення (премії, інші заохочувальні виплати, нагороди тощо) протягом одного року;
 • можуть бути позбавлені педагогічного звання.

Факт порушення академічної доброчесності враховується під час

 • вирішення питання про притягнення педагогічного працівника до дисциплінарної відповідальності;
 • конкурсного відбору на посаду керівника закладу освіти.

Відповідальність учнів за порушення академічної доброчесності

 • зауваження;
 • повторне проходження підсумкового оцінювання;
 • повторне проходження державної підсумкової атестації;
 • повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми;
 • позбавлення отриманих із порушеннями академічної доброчесності академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах.

Рішення щодо факту порушення академічної доброчесності

Рішення про встановлення факту порушення педагогічним працівником академічної доброчесності та визначення виду академічної відповідальності приймає педагогічна рада за участю працівника та/або його законного представника.

Рішення про академічну відповідальність учнів приймає педагогічний працівник, який виявив порушення академічної доброчесності, або педагогічна рада закладу освіти відповідно до положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

Рішення про позбавлення учня академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах, отриманих із порушеннями академічної доброчесності, приймає орган (посадова особа), який їх надав (присвоїв) у порядку, визначеному законодавством.

Складено на підставі статті 43 Закону України «Про повну загальну середню освіту», що ухвалений Верховною Радою України 16 січня 2020 року.

Освіта.ua
16.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЮрійПанасюк
Я учитель, бувший-виперли зі школи самі що не є " доброчесні повії освіти". Вибачайте мої бувші учні та колеги за слідуючі "малопечатні словеса" . Це що є в новому законі про доброчесність -чергова липова ХИРНЯ розрахована на читання західними європейцями. У нас не виконувався попередній ЗУ" Про освіту"- не буде виконуватись і новий. Павлівська школа Погребищенського р-ну Вінницької обл. славиться своїм дирехтотараторкою Синюченко Н.І. разом з її чоловіком-педофілом. Уже те що педофіл допрацювався до пенсії (отримує майже 20тис.грг. пенсія+зарплата) та про його "пахажденія з пальпаторним облапуванням" учениць вплоть до аборту знала верхівка району а це: "повії освіти" -нач.від.освіти РДА Бутенко З.М. та зав РМК Сидорук Т.П., "богиня" профспілки Боднарчук Н.В., голова РДА Вінник, головлікар ЦРБ Павліченко, "поганий мент" він же нач. ВП майор поліції Гавриш В.В., та навіть прокурор. І те що віз не тільки ТАМ, він ще й котиться як коток закатуючи в землю усі закони та тих хто на його шляху трапиться. Так що не радійте дочасно доброчесності,( прокурори її давно підписали, підпишуть і освітяни, бумага всьо стерпіт), доки такі виродки українського народу будуть займати відповідальні посади, не будуть покарані, доки кожен громадянин буде мати "хату скраю"-доти ми будем цвітом по всьому світу.І не до нас на землю Ольги, Святослава, Володимира, Шевченка і усіх живих, і ненароджених будуть їздити на заробітки, а ми до всіх-за шматком хліба з простягнутою рукою. І це не хтось винуватий у наших бідах, а ми самі. Звідкіля закрався у наш генетичний код рабський послух?Хто як не ми зобовязані викорінити ції лакейські звички?До якого часу будем відчувати себе малоросами а не УКРАЇНЦЯМИ?
Вчитель
У нашому райво це великий недолік. "Гарний" вчитель обов’язково повинен допомогати учням в цей час. Оцінюють роботу вчителів інспектори райво. Якщо інспектор вважає, що мімобіжні прямі не можуть бути перпендикулярними, тому що, за її думкою термін "перпендикуляр" існує тільки в планеметрії, то....
Cvv
ЗАРЕЄСТРОВАНО ПЕТИЦІЮ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ міністра освіти https://projektor.com.ua/2020/01/23/zareiestrovano-petytsiiu-shchodo-zvilnennia-ministerky-osvity-novosad/
unforgiven 2
А де закон про академічну доброчесність народних депутатів, міністрів, суддів, прокурорів, працівників податкової служби, мерів, губернаторів, президентів?
Vita
Для unforgiven 2: Доброчесність формується змалечку. Нинішніх депутатів, міністрів та ін. уже пізно виховувати, їх треба призводити до відповідальності за порушення ними законів.
Коментувати
LPT
А как же девятиклассники сдавать ДПА без списывания и без помощи учителей будут? Вот прямо сегодня закон приняли - и с завтрашнего дня все живут по-честному. Сказочники!
олень
Для LPT: но ХОРОШЕЕ - надо с чего -то начинать?
Коментувати
Дед Мазай
"Педагогічна рада" напринимает....А где родительский контроль? Огласите весь прейскурантик.
Учителька
Вибачте?! А до сьогоднішнього дня можна було списувати, підказувати і брати хабарі?
Пенсіонер
Для Учителька: Ні,але це робилося
Вчителька
І робиться зараз, і буде робитися! Ворон ворону око не виколе! Проти системи не попреш. Діти знають, що оцінка - це не лише характеристика учня, а й вчителя, що так навчив, і школи у якій так оцінюють. Всі прагнуть мати гарну обгортку, а всередині зазвичай - .?
директор
А ХТО має за тим усім слідкувати, тай взагалі кому воно потрібно
Коментувати