Деяких освітян переведуть на строкові контракти

Безстрокові договори з усіма керівниками шкіл та вчителями-пенсіонерами будуть припинені

Деяких освітян переведуть на строкові контракти

Український парламент ухвалив новий Закон України «Про повну загальну середню освіту». Документ містить низку новацій, однією з яких є необхідність припинення безстрокових трудових договорів з усіма керівниками закладів загальної середньої освіти та педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком та укладення з ними строкових контрактів.

Зокрема, закон містить норму, згідно з якою засновники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти до 1 липня 2020 року мають припинити дію безстрокових трудових договорів з керівниками закладів освіти та одночасно укласти з ними трудові договори строком на шість років без проведення конкурсу.

З керівниками, які отримують пенсію за віком, трудові договори мають бути укладені строком на один рік.

Після завершення строку трудового договору керівники шкіл зможуть обиратись на посаду керівника того самого закладу освіти ще на один строк.

Окрім цього, до 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти будуть зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік.

Після закінчення строку трудового договору з учителями-пенсіонерами можуть укладатись нові трудові договори на строк від одного до трьох років.

У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору, керівники шкіл та учителі-пенсіонери мають бути звільнені.

Освіта.ua
16.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ніна Гук
Чи є порядок розподілу годин серед педагогів однієї кафедри, якщо серед них є декілька пенсіонерів, а годин не вистачає?
Галина
Данный закон нарушение прав конституции. Уволить по статье 36. КЗОТ это по согласию сторон, но если учитель не согласен, согласно какой статьи его будут увольнять. Второе какая защита этих учителе от самих директоров???
Марія
То це означає, що директор школи ,який працює в школі 5 років ,далі продовжує контракт на 6 років ? І що виходить, що далі директор школи ’ вічний до пенсії.
Таня
Чи підпадають під дію норми педагогічні працівники птнз? Адже закон зобов’язує укласти строкові договори керівників закладів загальної освіти, а птнз є просто заклад освіти?
Ольга
Чому до 1 липня, а не до 15 серпня? Чи отримають люди, що працювали цілий рік нарахування за відпустку та оздоровчі ? На якій підставі буде звільнено пенсіонера: за згодою сторін чи за наказом директора?
Людмила Афанасьева
Зараз у школах дуже багато вакансій, ніхто не хоче йти на таку зарплатню працювати. А пізніше буде взагалі колапс в освіті.
Василина
Повинен бути термін віковий 2-5 років після отримання пенсії, а не до 90 років сидіти в школі
Людмила Афанасьева
Для Василина: Справа у тому, що немає бажаючий молодих вчителів йти до школи на роботу, тому і школа тримається на пенсіонерах. Дуже малі зарплати для молоді. Отака правда. А від пенсії нікому не сховатися, вона нікого не обмине.
Коментувати
Галина
Галина. Я думаю, що потрібно було встановити відповідний вік для роботи в школі. А на сьогодні... що ми маємо? Проробиш рік ... тебе звільнили без оздоровчих. хіба це не порушення "Закону про відпустки"? Я не проти молоді. Нехай приходять і навчають дітей. Але сьогодні життя показує, що молоді вчителі прийшли, відчитали свої уроки і... пішли. А якщо дитина просить пояснити додатково, то шановні ПЛАТІТЬ, чого не роблять вчителі із досвідом, бо не тільки заробляємо, ми ще і любимо дітей, якими б вони не були.
Олена
Для Галина: А ви проводили якесь особисте дослідження, що пенсія любить дітей, а молодь ні. Незабувайте, ви теж колись були молоді!!
Коментувати
Наталія
Наталія Цікаво, а де та черга з молодих учителів, які прагнуть прийти працювати в сільську школу на місця нинішніх пенсіонерів? Їх немає!!! Так навіщо пстійно ображати та принижувати людей, які все своє життя віддали школі, дітям? Вклоніться та подякуйте їм за цей подвиг і дайте можливість гідно жити. Вони й так принижені мізерними пенсіями, то не принижуйте їх ще й ганебним вимітанням зі школи. Бо це не личить цивілізованому суспільству.
anna
Це правда,що наша міністерка не має пед освіти? Значить вона не може нами керувати. Чи може?
Любов
про що ви говорите навіть на курси нуш пенсіонерів не пустили !Ми не роботу просили ; не зарплату підвищити; ПРОСТО Я ЛЮБЛЮ СВОЮ РОБОТУ ЧОМУ НЕ ДАТИ МОЖЛИВІСТЬ ПІДВИЩИТИ МАЙСТЕРНІСТЬ ; ЛИШЕ ТОМУ ЩО Я ПЕНСІОНЕР;як наше міністерство може говорити про нуш ;компетентність вчитися все життя!Шановні міністри ви лицеміри; у вас подвійна мораль!Де повага до вчителя?
Роман
І чужого научайтесь,й свого не цурайтесь.Чужого варто вчитися,якщо від того є користь.А від чужої "реформи освіти"лише одне горе:армія безробітніх,неосвічені діти,голову яким забивають дурницями,скривджені освітяни,самовпевнені краяни.Реформу школи слід починати із зменшення обсягу предметних тем,адже більшість того,що вивчають діти в школі,технікумах,вищих учбових закладах ніколи не пригодиться їм у житті.А міністерство освіти навіть не подумало,що слід позбуватись заучування зайвого непотребу,а не людей,які частину свого життя віддали освіті.А варто було зосередитись і подумати,кажуть думати корисно.
Михайло
Якщо президент підпише закон, то лишається освітянам подавати до конституційного суду про дискримінацію вчителів пенсіонерів. Якому розумнику прийшла в голову така думка? Решта працюючих пенсіонерів живуть не в Україні?
Люба
неправильно коли людина в 70 працює і отримує і зарплату і пенсію, а молода людина маючи сімю не може знайти роботу бо багато пенсіонерів Працюючих
бабуся
Для Люба: Мусить працювати, бо за 50 років роботи отримує пенсію в 2000 гривень. А на неї навіть ліків не купиш, не хватить, говорячи про дрова і вугілля То що ж. пенсіонерам йти на кладовище живцем, чи вкорочувати собі віку?
Випусник
Для бабуся: нет забирать кусок хлеба у молодых, их семей и детей, пусть побираются, школьникам в разы интереснее работать с молодыми, а не стариками.
Софія
Є різні пенсіонери, наприклад знаю таких вчителів-пенсінерів, які по методикам викладання ідуть в ногу з часом, а молоді, які мають по 6-8 років стажу є пасивними в роботі,а це і низький рівень знань у їх вихованців і ні в яких конукрсах не беруть участь ні вони, ні їх учні, але керувати хочуть.
Коментувати
Орест
А хіба вже підписали закон? Може рука не підніметься в Президента, наплювати на людей?
Люба
Для Орест: Для Юрій:неправильно коли людина в 70 працює і отримує і зарплату і пенсію, а молода людина маючи сімю не може знайти роботу бо багато пенсіонерів Працюючих
Мирослава
Для Люба: Тільки й читаєш,що потрібні вчителі. В кожному місті вакансії,особливо на окраїнах,про села,взагалі,мовчу!!! НІ!!! Винні вчителі- пенсіонери!!!
Коментувати
unforgiven 2
А деяких міністрів будуть переводити на контракт? І бажано, щоб їм зарплату призначали "вдячні" учителі.
Валентина
Трудові відносини регулюються поки що чинним Кодексом законів про працю України, і жоден керівник освітнього закладу (навіть посилаючиюсь на новоприйнятий Закон) не зможе у законний спосіб в односторонньому порядку суттєво змінювати умови трудового договору, тобто "припинити" дію безстрокового трудового договору без згоди на те самого працівника. Крім того чинним Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" гарантується ветеранам праці та громадянам похилого віку рівні з іншими громадянами можливості в економічній, соціальній, політчній сферах, сприятливі умови для повноцінного способу життя. Тобто вчителі-пенсионери мають такі ж права як і інші педагогічні працівники. А з яких причин керівник закладу може не укласти договір з пенсіонером? Чи має він на це право?
Ганна
Цікава думка юристів про переведення окремих категорій працівників на контракт. Якщо це стосується тільки освіти, то спостерігається явна дискримінація за віком та професією. Виходить, що в інших галузях можна працювати не укладаючи додаткових угод? Чи пенсіонерів будуть тепер кругом брати за контрактом?
Павло
Шановні колеги - педагоги! Ми сплачуємо щомісяця профспілкові внески, ніби діє профспілка...Але де її реакція на Трудовий кодекс, на окремі пункти Закону ,,Про загальну середню освіту’’? Де акції протесту? Профспілка має стати організатором таких акцій, а вчителі відсотків 90% підтримали б їх. Справа за вами, профспілки!!!
Людмила
Для Павло: Пане Павле , я відповім Вам. Написані звернення до всіх гілок влади проти " трудового рабства". 16 січня у Києві відбулось Профспілкове віче всіх профспілок Украни. Був запрошений Президент і всі причетні до Закону " Про працю". Нас просто проігнорували. Не буду писати про Резолюцію, яку прийняли. Але вимоги серйозні, повірте.У разі невідкликання цього ганебного Закону провести 30 січня Всеукраїнську акцію протесту, ініціювати притягнення до відповідальності Міністра економіки Милованова,, про збір підписів за відставку Кабінету Міністрів у повному складі. Наші права ми повині захищати разом!
Василь
Шановний Павло! Вступіть до профспілки і тоді все знатимете! Бо вона всіх інформує про свої дії і запрошує до участі в акціях та все це обговорюється у трудових колективах!
Коментувати
Юрій
Що ви робити супостати ?Не згоразду пенсіонери працюють в школі.Розгромивши, знищивши медицину.тепер хочете освіту?Вигнавши вчителів- пенсіонерів, ви поповнете країни ЄС кріпаками з вищою педагогічною освітою,або залишите на голодне вмирання пенсіонерів- вчителів.Дайте їм пенсію з розрахунку зарплати міністра освіти 110 тис.грн, тоді всі без винятку пенсіонери підуть на заслужений відпочинок,а ви будете завозити вчителів- варягів звідусіль. Правда вам не грозить, ваші діти вчаться в престижних зарубіжних закладах.З неповагою до вас Юрій.