Osvita.ua Середня освіта Реформа середньої освіти Деяких освітян переведуть на строкові контракти
Деяких освітян переведуть на строкові контракти

Безстрокові договори з усіма керівниками шкіл та вчителями-пенсіонерами будуть припинені

Деяких освітян переведуть на строкові контракти

Український парламент ухвалив новий Закон України «Про повну загальну середню освіту». Документ містить низку новацій, однією з яких є необхідність припинення безстрокових трудових договорів з усіма керівниками закладів загальної середньої освіти та педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком та укладення з ними строкових контрактів.

Зокрема, закон містить норму, згідно з якою засновники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти до 1 липня 2020 року мають припинити дію безстрокових трудових договорів з керівниками закладів освіти та одночасно укласти з ними трудові договори строком на шість років без проведення конкурсу.

З керівниками, які отримують пенсію за віком, трудові договори мають бути укладені строком на один рік.

Після завершення строку трудового договору керівники шкіл зможуть обиратись на посаду керівника того самого закладу освіти ще на один строк.

Окрім цього, до 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти будуть зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік.

Після закінчення строку трудового договору з учителями-пенсіонерами можуть укладатись нові трудові договори на строк від одного до трьох років.

У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору, керівники шкіл та учителі-пенсіонери мають бути звільнені.

Освіта.ua
16.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ганна
Цікава думка юристів про переведення окремих категорій працівників на контракт. Якщо це стосується тільки освіти, то спостерігається явна дискримінація за віком та професією. Виходить, що в інших галузях можна працювати не укладаючи додаткових угод? Чи пенсіонерів будуть тепер кругом брати за контрактом?
Павло
Шановні колеги - педагоги! Ми сплачуємо щомісяця профспілкові внески, ніби діє профспілка...Але де її реакція на Трудовий кодекс, на окремі пункти Закону ,,Про загальну середню освіту’’? Де акції протесту? Профспілка має стати організатором таких акцій, а вчителі відсотків 90% підтримали б їх. Справа за вами, профспілки!!!
Юрій
Що ви робити супостати ?Не згоразду пенсіонери працюють в школі.Розгромивши, знищивши медицину.тепер хочете освіту?Вигнавши вчителів- пенсіонерів, ви поповнете країни ЄС кріпаками з вищою педагогічною освітою,або залишите на голодне вмирання пенсіонерів- вчителів.Дайте їм пенсію з розрахунку зарплати міністра освіти 110 тис.грн, тоді всі без винятку пенсіонери підуть на заслужений відпочинок,а ви будете завозити вчителів- варягів звідусіль. Правда вам не грозить, ваші діти вчаться в престижних зарубіжних закладах.З неповагою до вас Юрій.
Саньок
Дуже прикро, що мова йде про хто кому і як насолив: молоді чи старі. А чого всі мовчать, що вкотре нам усім цинічно збрехали про 30% надбавку. У нас престижність - 5%. А що у всіх інших - по 30%? Молодих простіше тримати в рамках. А для влади є не лише божий суд, а і міжнародні. Геноцид проти свого народу ще нікого не доводив до добра. Дайте пенсіонерам гідну пенсію - і вони з великою радістю підуть на відпочинок. Не личить молодим учителям збиткуватися над старістю. Вона і увас не за горами.
Отямтесь
Колєги!! Дискусія між молодими і пенсіонерами дурна. Одні і інші не праві. Ніхто тут не винуватий. Просто нас зіштовхують лобами. Школа владі не потрібна, а вузи взагалі заважають. Тому і підкидають тему за темою для роздраю. Це як в тюрмі- ми погано живемо , бо баланду з‘іли в сусідньому бараці. Війна! ОТЯМТЕСЬ!! З Водохрещею. Не сваріться.
Юрій
От і пересварилась молодість зі старістю. І ділять шкуру не вбитого... Читайте учні про старше та молодше покоління учителів. "Учітеся, читайте і чужому научайтесь." Робіть панове учителі, собі ведмежу послугу. Учні вас (нас) зауважають. Якою мірою міряєте-такою і вам відміряють. А КОНСТИТУЦІЯ говорить, що ми всі перед законом рівні. Ан нетушкі. ВИХОВУЄМ молодь в найкращих традиціях СиРиСиРу.
Makgregor
Для Юрій: при чому тут СРСР-,там такого бардака не було....
Ігор
Там пенсіонери відразу йшли на пенсію. А молодь їх міняла. І так було десятиліттями. І так повинно бути
Коментувати
Микита Вільховий
Щодо пенсіонерів у школі - якийсь перекіс у свідомості. Це нагадує один міф минулого століття: жовтнева революція дала землю селянам. А з’ясовується, що в селян і так було 90 % посівної землі. Тепер пенсіонери в школі, виявляється, всім перекрили кисень. Але ж офіційна статистика свідчить, що їх в школі лише 15 %...
Linda
Для Микита Вільховий: Після оптимізації шкіл робочих місць поменшає, та й Новосад відверто заявила, що вчителів дуже багато, отож починають скорочення з пенсіонерів. Але і іншим вчителям буде не мед - куди йти після закриття школи?
Коментувати
працюючий пенсіонер
Нарешті прийшла і наша пора йти на відпочинок. Я вже бачу десятки тисяч випускників педвузів, які дружніми колонами прямують в школи на зміну підлим і підступним пенсам. Ви в це вірите, я ні. Скоріше ці десятки тисяч дружно рвануть в напрямі ЄС. А зе-начальство чухатиме місце, яке породило нову проблему. Адже і коню ясно, що тимчасовий працівник - це поганий працівник, але інших просто не буде. Після "оптимізації" шкільної мережі педзаробітчанство набирає жахливих розмірів. Один вчитель працює в трьох школах і скрізь абияк, бо інакше просто не встигає.
Ігор
а який у тому сенс? директори залишаються ті ж самі + мають можливість продовжити договір ще на 6 років? теж саме стосується і вчителів... таким чином додається зайва паперова робота
stop_ze
Для Ігор: Засновник може скористатися та розробити такий контракт (до того ж до липня, скоріш за все приймуть "осучаснений" трудовий кодекс), який просто не вигідно буде підписувати, а відмова від контракту - крок на біржу. Ті, які заважають засновнику будуть відсторонюватись від роботи.
Юрій
Ті які заажають засновнику, але справно платять мзду- хто ж відсторонить?
Коментувати
stop_ze
"Оновлений" трудовий кодекс - остаточний цвях в труну соціальної держави. Закон про освіту - перші спроби. Тепер z-влада буде чекати реакції освітянської спільноти. Не буде реакції - профіт для влади. Неозакріпачення на марші. Плюс - зачистка всіх неугодних місцевими очильниками ОТГ (адже контракт можна написати, що людина сама не захоче його підписувати, а не підписал : "У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору, керівники шкіл та учителі-пенсіонери мають бути звільнені". P.S. "«Людина – понад усе. Не людина для держави, а держава для людини» ("Зе" 3.07.2019)
К ответу реформаторов
Для stop_ze: ОТГ на местах давно геноцидят,закрывая все маленькие школы, причём самыми подлыми методами. Таких руководителей как в ОТГ(думаю,что многих) нужно привлекать к уголовной ответственности за их деяния " для людей" за время этой проклятой децентрализации.
новатор
Децентралізація потрібна реформа, ви ж блять всі вили шо при Порошенку реформи не робились, майте новації
Коментувати
Тетяна
Дискримінація за віком. Або усіх переводити на контракт, або - нікого. Я так вважаю. Хоча завжди працювала так, щоб лякалися, що звільнюся. Сама звільнення не боюся - роботу знайду.
Геннадий Плешаков
Для Тетяна: Звільняйтеся, не треба лякати! Будете весь час рабами! Штейкбрехери хренові!
Коментувати
Арні
Гарні положення Закону. Хоч трішки і жорстокі, але іншим чином відправити пенсіонера на пенсію -НЕМАЄ.
Олекса Позняк
Для Арні: Та будь-кого директор може виперти зі школи. Не будуть виганяти, бо пенсіонери це надійні профессіонали, а візьми пацанчика так він такого може накрутить що і 3 директори не розгребуть
Максим
Чому немає? Є - пенсія хоча б 7 тисяч і пенсіонери з радістю підуть зі школи, цього "солодкого" місця праці.
Вернуть 25- летний стаж
Тигипко подлец накрутил с пенсионной реформой так,что по выслуге- 25- летней не выйдешь даже на маленькую пенсию. Теперь педстаж надо 30 лет! И что из этой реформы вышло?- Очередной пшик. А где Тигипко? Продолжает жировать. Уже не страйк надо,а что- нибудь посерьёзнее,раз не понимают эти алчные министры и др.( У кого зарплата исчисляется миллионами).
Коментувати
stop_ze
Закон "паперєдніков" проголосован зеленими кнопочками. Ха,ха. Особливо рад за тих пенсінерів, які кричали, що ось "зе зі своєю молодою командою" прийде та порядок наведе, а їм контракт на рік та потім на кладовище. Всіх директорів - гарних та ні, на контракт. Правильно: "Бидлло повинно працювати на клубніці", а пани отримувати мільйонні премії. Ну що йде весна і... йде масове закриття шкіл, а вчителів по безвізу - підтирати зади еуропейскім сахібам ( хай наповнюють бюджет своїми переказами). Й да "Зе" знизив призовний вік до 18 років. Нераби після 12 класу одразу ж замість омріяної вищої освіти - на захист Гончаруків, Новосад та інших ефективних менеджерів. Ще залишолось під шумок прийняти трудовий кодекс й "Добрий день кріпацтво" та неофеодалізм. P.S. Чомусь профспілки мовчать, але ж да ми - не Франція :)
Реформа середньої освіти
Трудові відносини регулюються поки що чинним Кодексом законів про працю України, і жоден керівник освітнього закладу (навіть посилаючиюсь на новоприйнятий Закон) не зможе у законний спосіб в односторонньому порядку суттєво змінювати умови трудового договору, тобто "припинити" дію безстрокового трудового договору без згоди на те самого працівника. Крім того чинним Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" гарантується ветеранам праці та громадянам похилого віку рівні з іншими громадянами можливості в економічній, соціальній, політичній сферах, сприятливі умови для повноцінного способу життя. Тобто вчителі-пенсионери мають такі ж права як і інші педагогічні працівники.
Олександр
Для Реформа середньої освіти: Те ж саме стосується і директорів шкіл?
Реформа середньої освітиРеформа сер
Для Олександр: дія КЗпП України розповсюджується на всіх прцівників без винятку.
Лідія
Для Реформа. Поки будеш судитися, вони тебе звільнять. Вони ж пишкуть" у разі незгоди "учителі - пенсіонери мають бути звільнені". Це повна дискримінація, ганебне приниження.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!