Необхідно синхронізувати шкільні предмети, - Новосад

Міністр наголошує на необхідності синхронізації програм з математики, фізики, хімії та біології

Необхідно синхронізувати шкільні предмети, - Новосад

Міністр освіти Ганна Новосад висловила переконання у необхідності синхронізації навчальних програм з математики, фізики, хімії та біології між собою. Про це вона сказала в інтерв'ю РБК-Україна, відповідаючи на запитання щодо планів МОН зі зміни державного стандарту базової освіти.

«Треба зробити так, щоб програми математики, фізики, хімії, біології між собою синхронізувалися за темами. Тому що фізику неможливо вивчати без математики. Біологію складно зрозуміти без хімії. Але якщо подивитися на освітні програми, зараз вони дуже часто відірвані одна від одної. І якщо у вересні дитина щось вивчила, а потім те саме явище треба вивчати у травні, то не дивно, що все вже забуте. Це дуже розірване сприйняття. Немає цілісної картинки явищ, які є у реальному житті. Адже у природі рідко побачиш біологію, відокремлену від хімії», - зазначила міністр.

За її словами, Міністерство освіти обговорювало цю проблему з експертами, які займаються сучасними освітніми методиками.

«Є можливість інтегрувати предмети не шляхом їх об’єднання, а шляхом запровадження вивчення окремих явищ або тем на усіх курсах. Наприклад, вивчаємо океан. Цей об’єкт можна вивчати у кінці місяця на кожному з предметів, як цілісне явище. Таким чином можна інтегрувати розуміння учнів з різних предметів, як вони відкриваються у тому чи іншому явищі», - сказала Ганна Новосад.

Міністр також повідомила, що для того щоб запровадити цей підхід необхідно покращити інфраструктуру самої школи, особливо щодо природничих предметів.

«Тому що для закріплення знань з хімії чи фізики у вчителя повинно бути достатньо обладнання та матеріалів. Адже школярі повинні реально вивчати ці предмети, а не уявляти природні явища зі слів вчителя», - підкреслила міністр освіти Ганна Новосад.

Освіта.ua
11.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Пані Новосад! У часи, які Ви називаєте "совок", це були міжпредметні зв’язки. Про які знав кожен студент педагогічного вузу, а не те що вчитель
Учитель
Матеріал біології у 9 класі "притягнутий за вуха". Як його можна вивчити, якщо ще не вивчав органічної хімії!!!
Eugen Zimmermann
Для Учитель: ось тільки хотів написати. Коли загальна біологія була з 10-го класу, а органічну хімію вивчали у 9 класі - бувс якийсь сенс.
Коментувати
George George
"Міністерство освіти обговорювало цю проблему ..." "Міністр ... повідомила, що ... необхідно покращити інфраструктуру самої школи" "... у вчителя повинно бути достатньо обладнання та матеріалів ..." - золоті слова.
Микола
Підручники писати авторським колективом, до прикладу, з хімії – пишуть не менше 45 учителів-практиків (11 чол хіміків -практиків + науковці за профілем захисту дисертацій та інститутів вищої школи) + 4 фахівця з методики навчання хімії + 4 фізика +4 математика + 4 біолога+4 географа + 2 психолога +2 методолога + 1 філолог +1історик + 1інформатик + 1фахівець з англійської мови + 6 фахівців з порівняльної педагогіки, які обізнані з програмами і підручниками хімії країн-лідерів якості освіти. Так само з інших природничо-математичних дисциплін з метою узгодженості і міжпредметності; апробацією не менше 1 року у школах областей з наступним обговоренням результатів апробації.
маємотещомаємо
Треба.
ВЧИТЕЛЬ
" переконання у необхідності синхронізації навчальних програм" Раніше це називалось наступність та міжпредметні зв’язки. Відкрили Америку! ;) Нарешті до них доходить, що все що було - розвалили...
Jezy
За моєї памяті більше 50 років синхронізували. Це особливо стосувалось математики та хімії - відсоткові відношення, концентрація розчинів.
serj
"Це дуже розірване сприйняття. Немає цілісної картинки...". Наче про себе
98
Для serj: ТОЧНО.
Коментувати