Україна використає фінські методики у шкільній реформі

У МОН мають намір примножити український позитивний досвід фінськими методиками та практиками

Україна використає фінські методики у шкільній реформі

Міністр освіти і науки Ганна Новосад наголошує, що у реформуванні шкільної освіти Україна примножить власний позитивний досвід фінськими методиками та практиками. Про це вона сказала в інтерв'ю Цензор.нет, відповідаючи на запитання щодо залучення фінського досвіду в реформу української середньої освіти.

За її словами, система середньої освіти завжди має глибокі національні особливості. Однак, зараз в усьому світі триває дискусія про те, якою має бути освіта, щоб відповідати на виклики ХХІ століття.

«За результатами дослідження PISA Фінляндія вважається однією з тих країн, яка змогла побудувати систему найбільш правильно. Тут діти не просто зазубрюють інформацію, а можуть використати її для вирішення реальних життєвих завдань і це надзвичайно важливо. Наша справа не перейняти фінську систему – це просто неможливо, а примножити наш позитивний досвід їхніми методиками та практиками, щоб наші діти були конкурентоспроможними у сучасному світі. На жаль, сьогоднішня шкільна освіта в Україні не дає максимум результату для наших дітей», - зазначила Ганна Новосад.

Також вона наголосила, що перед українськими дітьми постали нові цілі і нові завдання, пов’язані з глобалізацією, роботизацією й іншими складнощами сучасного світу.

«Це не означає, що наші методичні напрацювання потрібно відкинути. Наприклад, праці Василя Сухомлинського надзвичайно суголосні ідеології Нової української школи, багато в чому в реформі ми опираємось саме на них. Тому, безумовно, ми маємо творити свій підхід до освіти, але сьогодні в сучасному світі жодне нове наукове знання не твориться в ізоляції – обмін досвідом примножує можливості, і ми маємо використати це, зокрема, для розвитку наших шкіл», - сказала міністр освіти.

Освіта.ua
21.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роботодавець
Теорія. Теорія. Теорія. Немає прикладного застосування. Немає розуміння для чого вивчають ті чи інші предмети. Найпоширеніша відповідь - для ЗНО. Сотні ВУЗів, які готують в більшості нікого.
Віктор
Чудово, що наші діти виграють олімпіади. А коли ставиш питання визначити площу стелі у приміщенні класу, то кажуть, що потрібна драбина для того щоб виміряти сторони на стелі. (Підлоги мало)
Роман Ромадін
Для Віктор: То Ваші учні - практики, а не теоретики, на відміну від Вас! Враховуючи, що наші школи будували НАШІ будівельники, приміщення класу може не бути паралелепіпедом, відповідно, площа стелі може не співпадати з площею підлоги.
Коментувати
ми
Дибілізація держави в дії. А через кого це робити знайшли. Одна була, друга прийшла в МОН, аналогічно в МОЗ
Сарказм
"На жаль, сьогоднішня шкільна освіта в Україні не дає максимум результату для наших дітей. Наші дівчата черговий раз виграли Європейську олімпіаду з математики для дівчат. А ось дівчата з Фінляндії зайняли на ній почесне третє місце (знизу). Так що нам є ще куди до них тягнутися», - зазначила Ганна Новосад.
VL
Для Сарказм: Україна дійсна отримала перемогу на олімпіалі. Але кращий результат продемонстрували дівчата із США.
Для VL:
які виступали в неофіційному заліку. Такий самий результат українок в 2017 році, а у 2014 та 2015 роках вони випередили всіх. Але на яких місцях в ці роки були фінки? Не підкажете? У тих же славнозвісних трійках знизу. Одного року вони набрали аж 3 (три) бали зі 168 можливих. Чим не взірець для "наслідування"?
VL
Для ДляVL: Я ж не заперечую, що результати фінів вкрай низькі. Я лише звертаю увагу на те, що варто подивитися й на освіту поза межами Європи.
Коментувати
фины
А еще, в Финляндии в полиции настоящие олени работают!
Ігор, Профспілка працівників освіти
Україна очолює рейтинг "Книги Гіннеса" по прийняттю законодавчих та нормативно-правових документів, в тому числі і в сфері освіти. Шановні можновладці! Навчіться виконувати все те що вже прийнято на законодавчому рівні, і перш за все в питаннях оплати праці педагогічних працівників в повному обсязі. А щодо фінських методик у шкільній освіті тільки з "європейською системою оплати праці"!
George George
Давайте почнемо з 15-хвилинних перерв, протягом яких діти ОБОВ’ЯЗКОВО повинні бути на відкритому повітрі (як це є у Фінляндії). І будемо штрафувати директорів за порушення цього правила. А далі подивимося...
Іван
Для George George: Шановний ! Ви з якого лісу виперлися? Перерви в школах є і по 20 хвилин. І діти бігають на подвір’ї. Ви себе оштрафуйте, з пристраттю, і бажанно по голові. Не пишіть дурню.
Коментувати
Методист 30 років стажу
Зарплата також як у фінів? Дайте нормальні соціальні пільги та заберіть паперову творчість.
Правдолюб
Чому не японську, китайську чи південно-корейську? Саме їх освіту визнано в усьому світі, як такою, що дає найвищі результати по IQ випускників!
Імя
Дала интервью помоечному сайту-фейкомету и разжигателю, Мда, дно дна дна.
Слава
Беру ще один, фінський "досвід". Цитую: "Вважається, що учень сам може обрати, що для нього корисніше. Наприклад, якщо на уроці вмикають документальний фільм, а дитині він не цікавий, школяр може замість перегляду стрічки читати книгу". Також, відсутні іспити, контрольні та самостійні роботи. Ці фантазери уявляють учнів як якусь неймовірно інтелігентську спільноту, складену із "ботанів". Насправді, в наших умовах, такий "прийом" стане початком хаосу та повного руйнування навчального процесу. Учні не будуть читати книжку, багато українських дітей, особливо із незаможних сімей, де батьки зайняті собою та виживанням, книжки не читають, їм взагалі нічого не цікаво, окрім хворобливої залежності від ігор у телефоні та підвищеної уваги до інтимних тем. Учні легко розкусять, що "все для них", вони нікому ні чим не зобов’язані, а тому взагалі перестануть вчитися. Не маючи життєвого досвіду, вони уявлятимуть, що так буде все життя. А насправді доросле життя - це суцільний іспит...
Eva
Для Слава: 100%
Іван
Для Слава: 100%. В НУШ уже розкусили: каже вчителька 2 класу, що там систематично тільки й чути: писати не хочу, читати не буду.... мало того: не маєте права, бо скажу мамі - чути кожен день.... От і навчи... за фінською системою. А Новосад у хмарах літає. Вчителів їй багато, от виконує місію знищення освіти. Так, зміни потрібні, але не в тому напрямку.
Коментувати
Сердешний
Правильно!! Найкраща реформа - це не мавпування із Заходу. Треба не смикати вчителів , дітей, а турбуватись за школи, платити зарплату добру і розробляти новий , сучасний зміст . Створити власну індустрію ТЗН. І не треба Сорос, гранти, кворінги, конкурси , сертифікаціі, контракти....
Слава
Чому розмови про "фінську школу" в степах України є демагогією та ширмою для якихось їнших цілей і завдань? Давайте поміркуємо. Що вивчають фінські діти? Як зорієнтуватися на місцевості, як порахувати вартість товару з кількома знижками, як вирахувати відсоток від податку, як створити резюме в Інтернеті, як контролювати банківський рахунок. Фінляндії потрібен усереднений масовий споживач й не більше. Країна може не напружуватися. За неї працюють корейці чи китайці. Якщо ж ввести таку "освіту" у нас, враховуючи, що за нас корейці з китайцями працювати точно не будуть, то це шлях до повної ліквідації національної науки та національного виробництва, шлях по підготовці українців до заробітчанства й все. Україні потрібно визначитися із тими науками та сферами виробництва, які їй конче потрібні для виживання, та відповідно відкоригувати шкільну освіту. Школа повинна не тільки "готувати до вирішення реальних життєвих завдань", а популяризувати актуальні знання та спеціальності.
Роман
Для Слава: «шлях по підготовці українців до заробітчанства й все» - не все. Навіть до заробітчанства потрібна добра освіта. Зараз наші заробітчани більш-менш конкурентоздатні на світових ринках праці. Отож, схоже, "рехворматори" вирішили запобігти виїзду громадян за кордон таким способом - зробити їх неконкурентоспроможними як працівників. Споживачів у інших країнах своїх вистача...
Коментувати
unforgiven 2
Щоб підвищити рівень і якість української освіти - не потрібно ніяких "фінських" методик (від яких вже почала відмовлятися сама Фінляндія, через низку причин). Просто дайте можливість учням вчитися, а вчителям нормально працювати. І не вимагайте миттєвого результату. його не буде, але він прийде з часом, коли діти закінчать школи, вузи і стануть хорошими фахівцями у своїй галузі (не такими як Совсун, Новосад і Гриневич).