В Україні з'являться наукові ліцеї для талановитих дітей

Усі учні наукових ліцеїв отримуватимуть стипендії та безкоштовне харчування

В Україні з'являться наукові ліцеї для талановитих дітей

Кабінет Міністрів затвердив Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат. Відповідне рішення ухвалено під час урядового засідання.

За словами Лілії Гриневич, наукові ліцеї створюватимуться для дітей, які з дитинства цікавляться наукою та дослідженнями.

«Ми маємо дуже талановитих дітей, які вже в ранньому віці демонструють хист та бажання займатись дослідженнями, створювати інноваційні рішення, шукати відповіді на складні запитання. Часто такі школярі швидше засвоюють матеріал, потребують іншого підходу до навчання. Вони є скрізь, адже ні талант, ні допитливість не залежать від місця народження, доходу сім‘ї чи національності. Наше завдання – створити умови, які дозволили б цим дітям навчатися у швидшому темпі та отримувати поглиблені знання», – зазначила Гриневич.

Вона додала, що у наукових ліцеях діти муситимуть засвоїти як загальний держстандарт, так і стандарт спеціалізованої освіти наукового спрямування як надбудови. Наразі спеціалізований стандарт розробляється МОН та спільнотою освітян.

Наукові ліцеї не матимуть у своїй структурі початкової школи, тобто дітей на навчання у них можна буде відбирати тільки з 5-го класу.

Усі учні наукових ліцеїв та ліцеїв-інтернатів отримуватимуть стипендії та безкоштовне харчування. Діти зможуть як підвозитись до закладу, так і отримати місце у гуртожитку та проживати поруч зі школою.

Для школярів, які проживатимуть в ліцеях-інтернатах, буде організовано чотириразове харчування, а для решти – одноразове.

Учні 5-8-х класів отримуватимуть стипендію у розмірі 32% від звичайної академічної стипендії студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації, учні 9-х класів – 36%, учні 10-х класів – 40%, а учні 11-12-х класів матимуть 44% академічної стипендії.

Заклад, який захоче отримати статус наукового ліцею, повинен буде пройти жорсткий відбір та засвідчити відповідність критеріям.

Також науковий ліцей чи ліцей-інтернат матиме піклувальну або наглядову раду, яка надаватиме пропозиції та рекомендації та допомагатиме в організації заходів. До ради зможуть входити представники наукових установ, закладів вищої освіти, інноваційних компаній або професійних асоціацій.

Освіта.ua
22.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
А чому власне олімпіаду конкретного вишу має оплачувати держбюджет (платники податків). Скільки в нас в Україні вишів? Кожен оголосить власну олімпіаду, а платити нам? Для цього є всеукраїнські олімпіади. А якщо Ви хочете більшого, то маєте оплачувати самі.
Кого ми дуримо???
Київський національний університет імені Тараса Шевченка започаткував олімпіади з математики для учнів 5-7 класів (по одній дитині від області з кожного класу), які чомусь не взяло під свою егіду МОН України. Тому батькам дітей доводиться самостійно вишукувати кошти для участі в цій олімпіаді, бо без відповідної цидулки з МОН в областях не квапляться відправляти дітей на таку олімпіаду. І що цікаво: ціна за 4 дні проведення у цьому році становила 1300 грн у благодійний фонд "Афіна", але, якщо керівник команди хотів отримати офіційне підтвердження оплати (в деяких областях все таки спромоглися профінансувати поїздку дітей та керівника), то ця сума чомусь зразу зростала до 2000 грн. Кого ми дуримо???
совесть
Таланти треба плекати. Відшукувати й вчити їх. І зразу постала картина оголених від найрозумніших дітей звичайних шкіл... Власне, кількість таких наукових ліцеїв хтось визначав: один на область, один на місто (200 000 і більше людей) чи як? Та й це не головне. Які гарантії, що цих дітей по закінченню навчання у науковому ліцеї зразу не заберуть на навчання й роботу за кордон? І це не смішно! Стипендія й повний пансіон за державні кошти і... поїхали працювати на економіки інших держав чи приватні фірми. І це свято ЗНОВУ за бюджетні кошти: бюджетники й пенсіонери, як завжди, нехай подбають самі про себе? Як же це все набридло... і знову перед виборами?
володимир
Хороша ідея, але спочатку слід поставити всіх у рівні умови а не створювати колегіуми, гімназії і тд. на порожньому місці. Потім перйти на програми 60-х років добавивши інформатику і не вивчати основи здоров"я 11 років та фізкультуру не 3 години а 2 години ( 3 год. якощо є басейн). Оцінювати учнів з 1 класу. Підвищити дисципліну серед учнів можна шляхом покладання штрафів на батьків навіть за дрібне хуліганство. А обдарованих дітей насправді в нас не так і багато як нам хотілося.
66
Для володимир: Совершенно верно! Нужно взять за основу советскую систему образования! А то попридумывали- НУШ," опорная школа", а на самом деле-ничего пока хорошего в этих новшества НЕТ!
Коментувати
Наталья
На мой взгляд, идея хорошая. В нашем городе выпускник технического лицея имеет более высокий уровень подготовки без репетитора, чем такой же выпускник обычной СЗШ. Мне не понятно будущее таких детей. Как Лилия Гриневич планирует удерживать в стране голодных и рабов?
chajka
Черговий геноцид для української нації!!! Замість того, щоб створити рівні можливості для розвитку особистості та навчання наших дітей як це роблять, наприклад, у Фінляндії, де не має значення чи живеш ти у столиці, чи в маленькому містечку або селі, для дітей одинакові сучасні умови для навчання, - наше міністерство в черговий раз піариться. Краще б за ті стипендії, що планують роздавати, хоч трохи б покращили матеріальне забезпечення простих шкіл!
дама
Главное, чтобы можно было отчислить ребенка за неуспеваемость. Очень плохо то,что в спецшколах теперь не отчисляют. А нужно
Небайдужий
Чудова новина! Зважаючи на нашу визначну історію реформування і створення чогось нового, "створять ліцеї" означає знищать існуючи і заспокояться.
Sabrina
А механизм отбора? Придумали? Если это будет что-то похожее на нынешнее ВНО, тогда есть хоть какая-то надежда, что там окажутся действительно талантливые детки, а если сдавать экзамены в самом заведении.... Да еще после подготовительных курсов... Будет, как в лечебных санаторных школах, где учится-лечится кто угодно, но не больные детки. Видели мы эти "сколиозные" и "кардиологические" интернаты.
Чергова фікція
І після того, як вона разом з Данилюком забрала стипендію у третини студентів вузів, і саме у тих, які вчилися без трійок, Ліля має совість писати, що всі учні таких ліцеїв отримуватимуть стипендію. Не треба було звичайні школи називати ліцеями та гімназіями. Та згинь і пропади! Але, на жаль, такі люди не пропадають. От Данилюк уже в фаворі у нового президента. Сьогодні слухав його відповіді на одному з каналів - жодної конкретики.Чи не скоро розчаруються люди у своєму виборі з такими помічниками?
Владимир Белый
І який місцевий бюджет піде на те. щоб ВСІ "... Учні 5-8-х класів отримуватимуть стипендію у розмірі 32% від звичайної академічної стипендії студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації, учні 9-х класів – 36%, учні 10-х класів – 40%, а учні 11-12-х класів матимуть 44% академічної стипендії"?
Игорь
Вы старое сохраните! сколько за последние пару лет отрезали под новостройки территории у УФМЛ, например?...