Відтепер школи перевірятимуть через аудит

Міністерством освіти затверджений Порядок проведення інституційного аудиту шкіл

Відтепер школи перевірятимуть через аудит

Міністерством освіти затверджений Порядок проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти. Відповідний наказ, що був раніше підписаний міністром освіти Лілією Гриневич, вже набув чинності.

Документ визначає механізм проведення інституційного аудиту шкіл, метою якого є оцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти.

Аудит проводитиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.

Інституційний аудит передбачає проведення оцінювання освітніх і управлінських процесів школи та внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також перевірку додержання школою вимог законодавства у сфері освіти.

Передбачається, що за результатами аудиту школам будуть надаватись рекомендації щодо підвищення якості освітньої діяльності та приведення освітнього і управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства.

Оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти здійснюється за такими напрямами: освітнє середовище закладу освіти, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти та управлінські процеси закладу освіти.

Інституційний аудит закладів освіти у плановому порядку здійснюватиметься не частіше одного разу на 10 років.

Разом з тим, через низьку якість освітньої діяльності школи аудит може проводитись  у позаплановому порядку.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, аудит шкіл замінить дискредитовану атестацію, яка давно не відповідала ні потребам шкіл та перетворилася на репресивно-контролюючу машину, яка лише примножувала папери.

Роботу школи оцінюватиме окремо створена експертна група. До її складу входитимуть освітяни, що мають досвід роботи у школі не менше 5 років, вищу педагогічну освіту або вищу кваліфікаційну категорію, а також пройшли спеціальне навчання.

«На підставі звіту про проведення аудиту, що включатиме акт перевірки та підготовлені експертами аналітичні довідки, складатиметься висновок і рекомендації для школи. Результати оцінювання відображатимуть досягнення закладу та його потреби, а також визначатимуть рівень якості освітньої діяльності: перший – високий, другий – достатній, третій – вимагає покращення, четвертий – низький. У разі виявлення порушень Держслужба якості освіти надаватиме школі рекомендації та час для роботи над помилками – до 1 року», - зазначила міністр.

Вона також наголосила, що якщо після визначеного терміну школа не усуне виявлені недоліки, то Державна служба якості освіти зможе рекомендувати засновнику змінити керівника школи або ж взагалі реорганізувати заклад.

Освіта.ua
16.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
К ответу!
ОТГ-вот где клондайк для аудита! Одни только ремонты амбулаторий,реконструкция школьных туалетов по завышенным ценам( потому что голова " отмывает" деньги через свой собственный строительный магазин), " перенаселение" чиновников в кабинетах( с супердостойной зарплатой и 100% премией ни за что), махинации с землёй, и много-много ещё чего.Однако проверить финансы ОТГ никакие аудиты не спешат. Надеемся,что это дело времени.Коррупционеры в ОТГ должны быть привлечены к уголовной ответственности.
каріна
Годувати чиновників або не годувати буде вже відомо, якщо президентом стане пан Зеленський. Тому не треба зараз щось планувати заздалегідь-все може змінитися.З цими реформами вчитель почуває себе як першокласник! Дуже незручно. Якщо будуть так насідати на вчителів за ці копійки -нехай самі працюють у своїй системі1 Побачимо чи багато вони зроблять. Праця вчителя-це нерви, а нерви - це здоров’я.
Василь
Буде черговий тарарам в освіті. І час невдалий, підставляють президента. А в аудиті хто буде? Не віриться що не із системи.
Anna Krivonogova
Для Василь: На манеже будут все те же...
Коментувати
Гість
Нічого колеги, просто одкупимося. Скинемося по сотні і все буде так як треба. Просто чергова годівничка лоя численної армії чмновників.
Олекса Позняк
Біжить гонець від директора -районо шманає журнали - з усіх по 100 грн. Шманальщиків добавилось. Працюю також в приватній школі. Ту шманає особисто МОН. Там з нас грошей не беруть. Але якось попавсь чек на обід і на торбу МОНівцям -жах -коньяки елітні, чорна ікра...