Шкільні атестати для випускників замінять на свідоцтва

У МОН зазначають, що зміна назви документа обумовлена ціннісними орієнтирами

Шкільні атестати для випускників замінять на свідоцтва

Випускники 11-х класів по закінченню навчання відтепер отримуватимуть свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти замість звичних атестатів. Відповідна постанова ухвалена Кабінетом Міністрів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, зміна назви документа обумовлена ціннісними орієнтирами держави.

«Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – наголосила міністр.

Рішенням уряду також передбачено, що школярі після 4-го класу отримуватимуть свідоцтво про здобуття початкової освіти, а після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти.

Усі документи про шкільну освіту будуть також доступні для осіб з порушеннями зору, їх виготовлятимуть з використанням шрифту Брайля.

Освіта.ua
06.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія Філінська
А як щодо медалей? Держава ще не сформувала своїх ціннісних орієнтирів? Варто було б також вивчити досвід цивілізованих країн світу.
Іван
Для Наталія Філінська: А що дають медалі?
Коментувати
Ксюша
Ще в середині минулого століття в назву документа про здобуття середньої освіти - "атестат зрілості" вкладався зміст того, що молода людина, яка закінчила навчання в школі досягла певного рівня моральної зрілості. Дякуючи всім "РЕХФОРМАМ" пані міністерки, яка мабуть після закінчення школи отримала лише свідоцтво, наша освіта втратила не лише зрілість а й мораль. І де ж тепер нашій молоді зрозуміти, що ж воно таке "АТЕСТАТ", з теперішніми програмами знань не вистачає??? Господи! Та чим же ми перед тобою завинили, що нами керують такі д-ли з особливими..
Олекса Позняк
Переыменувать Гриневич в Табачника залишилось. хоча ні, далеко їй до Табачника
Сидор Петренко
Для Олекса Позняк: Гриневич ввійде в історію освіти України як самий некудишній міністр.
Коментувати
Богдан
Який сенс друкувати свідоцтво про закінчення 4-го класу!?В масштабі країни це великі бюджетні видатки. Треба було вже одним махом "свідоцтво про закінчення дитсадка" ввести...
не здивований
ото вже розумію, реформа йде. Да, це максимум на що здатні. Заміна назви. Не забудьте собі премію виписати, це ж прорив в освіті. Які подальші плани в реформуваннні?
Ура
Главная причина - чтоб не так как в РФ. Дебили бл.
Наталі
АТЕСТАТ- дітей атестували : тобто була система екзаменів , іх здачі , атестації і отримання того самого атестату , А тепер бутуть СВІДОТСТВА - тобто засвідчать що ти вчився .... Прогрес?
bazilevz1
І чого такий галас підняли? На мій погляд дуже дотепна річ мати документ про закінчення певного ступеню освіти, бо існують випадки, ще в наш освітній час, коли деякі учні з різних причин не можуть отримати повну середню освіту. На мою думку кожному учню буде приємно отримати декілька документів за навчання - це стимулює їх. І нарешті, ми ж йдемо до Європи і нам треба міняти колишні стандарти совка та Росії.
1111
СУПЕРРЕФОРМА!!! ВСЯ УКРАЇНА ЇЇ ДАВНО ЧЕКАЛА. ХА-ХА ХА. Мабуть наше Міністерство освіти все зробило, що залишилося тільки перейменувати атестати.
Роман
Ступінь цивілізованості країни,виявляється,залежить від назви документа. Атестат- для українського учня не зрозуміле слово, а от свідоцтво - саме те. Як державну підсумкову АТЕСТАЦІЮ проводити,то нічого,зрозуміють. У міністра освіти,вибачте,вже зовсім дах знесло
Наталія Олександрівна
А після 4 класу свідоцтво для чого? Яка його функція, ну окрім дощечки під нарізання ковбаски і то, якщо пластикове буде, бо не факт?
Педагог
Для Наталія Олександрівна: здав атестацію після 4 класу на 1,2,3 бали - одразу йдеш працювати, або ще ліпше - їдеш до Польщі!
Коментувати
serj
Супер! Супер! Це дійсно сучасно!!!! Все стане зрозуміло, не те, що в якомусь атестаті. Можна навіть не навчатися! Супер!!!!
Мотря
Слава богу. - нарешті справжні реформи почались!! Ура!!! Слава Україні!!! Я задоволена.
Денис
Для Мотря: імітація реформ!!! Ганьба!!
Коментувати