МОН планує розвивати педагогічну освіту

Міносвіти затверджений план впровадження Концепції розвитку педагогічної освіти

МОН планує розвивати педагогічну освіту

Міністерством освіти затверджений план впровадження Концепції розвитку педагогічної освіти. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ визначає перелік заходів з розроблення сучасної моделі педагогічної професії, трансформації вищої та фахової передвищої педагогічної освіти, а також заходи з забезпечення безперервного професійного розвитку та підвищення кваліфікації.

Планується, що у рамках впровадження Концепції розвитку педагогічної освіти у 2019 році будуть затверджені професійні стандарти вчителя закладу середньої освіти, викладача закладу професійної освіти та викладача закладу фахової передвищої і вищої освіти.

Також планується затвердити кодекс етики педагогічного працівника.

Окрім цього, Міністерством освіти буде затверджений опис цифрової компетентності педагогічного працівника.

У проекті закону «Про повну загальну середню освіти» буде передбачено запровадження інтернатури для допуску до педагогічної діяльності. Також у законопроекті буде передбачена норма про надання педагогічним працівникам матеріального та морального заохочення для підвищення їх освітнього рівня.

У Міністерстві освіти запланували здійснення оновлення матеріально-технічної бази закладів вищої педагогічної освіти, зокрема, переобладнання лабораторій фізики, хімії, біології та астрономії закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальністю «Середня освіта». Також планується забезпечити університети підручниками та посібниками, за якими здійснюється підготовка педагогів.

Планом впровадження Концепції розвитку педагогічної освіти передбачені інші заходи, що спрямовані на розвиток педагогічної освіти.

План впровадження Концепції розвитку педагогічної освіти

Освіта.ua
05.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Микола Аверін
Чому ж ви, безімене Мыколи Авэрину, замовчали? Може, продовжимо педагогічну істину рятувати?
Мыколи Авэрину
Каким образом ученика начальной школы ознакомить с основами самоорганизации личности? В нескольких предложениях, пожалуйста, если сможете. /// Инетматериалы поищу, если инет выдаст, но позже, когда время будет. Но Ваш ответ в паре предложений способен показать, найдём ли мы что-то ощее, чтобы дальше тратить время на телефонный разговор - и Ваше, и моё./// И инртересен ответ на вот что - Вы сам-то руководил самоорганизацией личности учеников начальной - основной - старшей школы?// и примечание. Ваш стиль напоминает стиль куда-то девшегос КВП...(собачка) гугл
Микола Аверін
Для Мыколи Авэрину: Нами создано учебно-методическое пособие "Метод самоорганізації особистості у школі" (320 с., 2011 р.), под моим авторством, в ІV разделе которого подробно описаны поэтапные педагогические действия для трех возрастных групп учащихся: "Початкова школа", "Основна школа", "Старша школа". В начальной школе учитель вводит учащихся (по специальной программе, состоящей из 25-ти тем-занятий), во-первых, в систему доступных знаний о природе человека, возможностях и закономерностях его гуманистического развития; во-вторых, организует их предметно-ролевую деятельность в классном ученическом самоуправлении ... Нами проведен длительный (в течение 12 лет) педагогический эксперимент, который принес блестящие педагогические результаты в области проблемы функционального усовершенствования человека. Я руководил экспериментом как директор школы во всех возрастных группах учащихся. Отвечу на все Ваши вопросы по проблеме самоорганизации личности учащегося, в т.ч и в общении по телефону.
Коментувати
Микола Аверін
Зусилля МОНУ знову виявляться марними потугами, якщо проблема усіх педагогічних проблем - САМООРГАНІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ - залишиться поза увагою учених педагогів, організаторів і виконавців освітнього процесу, а головне - поза потребою нового, особливо молодого, українця. І я як автор Концепції і Методу самоорганізації особистості учня готовий до діалогу у будь-якій формі, у т.ч. й у відкритій аудиторії. Для початку варто ознайомитися з моїми інтернетматеріалами: Микола Аверін, Метод самоорганізації особистості. Дам толерантно-професійні відповіді на запитання: тел. (097) 191-17-08
Микола Аверін
Прошу моїх дописувачів не лякатися нової думки у сучасній українській шкільній педагогіці. Час удосконалення людини уже давно настав. Суспільство, отже кожен з нас, професіоналів і не педагогів, має задатися питанням: як це треба робити? Починати слід з проникнення у її сучасну суть. Синергетика може послужити цій архіважливій справі своїм головним відкриттям: явищем с а м о о р г а н і з а ц і ї у неживій і живій природі, у т.ч. й людині. Самоорганізація властива їй від природи (на іманентному рівні), але вона (самоорганізація) претендує на адекватне педагогічне ведення (керівництво). Тому вітчизняна педагогіка зобов’язана використати (не може не використати, інакше вона не педагогіка) цей потенціал природи людини і відповідно (компетентно) побудувати педагогічний процес. Якщо учня з якомога молодшого його віку не ознайомити з основами самоорганізації особистості, він буде приречений на стихійний саморозвиток свого могутнього людського потенціалу, що й відбувається нині в Україні
Микола Аверін
Підвищення якості педагогічної освіти аж до рівня її досконалості в Україні н і к о л и не відбудеться, якщо програма підготовки учителя омине вивчення людини як біосоціальної, інформаційно відкритої, імовірнісної, цілеспрямовано с а м о о р г а н і з о в а н о ї істоти, що має потенціал креативної самореалізації у результаті самодіяльності як гуманістично орієнтованої чуттєво-інтелектуальної енергетичної системи. Усі зусилля мають бути спрямовані на підготовку учителя, який служитиме виключно справі удосконалення людини як суб’єкта життєво творчої (креативної) самодіяльності, перш за все - на основі застосування Методу самоорганізації особистості.
Оракул
Для Микола Аверін: Ти сам зрозумів, що написав Спіноза?
==========
Для Микола Аверін: к р у т о! Мне так не наловчиться...
==========
Для Микола Аверін:, хотя, с другой стороны - скучно, вероятно, ТАК общаться... Разве что по приколу
Коментувати
Канів - Гонта
Згоден із тезою про руйнівну роль ЗМІ в житті держави і освіти . Спеціально показують всілякі прикрощі , висміюють вчителів , всіх і вся - совки, дурні , ватники .... Про гарного вчителя , чи школу , університет не скажуть , не покажуть. Чому ? ?? Бо це цілеспрямована політика залякування, обрізування всього святого .... Чи є хоч одна позитивна людина в Україні? Хоч один політик? Чи знаємо ми талановитого педагога чи керівника внз , училища чи школи?? НАС Нищать зеленські, рабинові і , коломойські, найнята в віяло преса. Треба STOP!
Наталі
Для Канів - Гонта: 100% згодна!!! Але ми - гречкосії своїх не шануємо!! Хто був в голосієво в Нубіп?
Коментувати
Світлана
Пропоную поряд із "кодексом етики" для педагога прописати кодекс етики для ЗМІ, які, на жаль, методично знищують авторитет учителя.
Хома
Для Світлана: треба їх в буцегарню садити!!
Сергей Лимонов
Ніяке ЗМІ так не знищить авторитет вчителів як самі педагоги !Своєю інертністю.,боягузством, плазуванням перед контролюючими органами і дирекцією
Коментувати
людина
Не буде хороших учителів при тотальному скороченні годин на вивчення профільних дисциплін та проходження педпрактики. Не там економимо бюджетні кошти. А щодо низьких балів ЗНО, то дякуйте дітям, які ще мають мужність вступати в педвиші, знаючи, що приречені на жалюгідну старість із пенсією 1400 грн.
Студент
Якщо у педунівері викладачі будуть бігати за рейтингами і статтями у скопусах-мопусах, то ніякого зрушення не буде. Викладачам педвишів до лампочки навчальний процес. Жодного викладача із скопусами ніхто не вижене з роботи, хоч як би він паршиво навчав студентів. У педуніверах практично немає методистів, які б могли чомусь навчити студента, одна професура, яка бачила школу ще за часів совка!
Іван Бех
Реформу освіти треба було б розпочинати не з Нуш , а з реформи педосвіти. Вступ обов`язково через психолого - пед. Відбір, стипендію підняти в два рази , платити всім, хто вчиться на 4 і вище. Ввести орд натуру , іспит на допуск , наставникам в школі платити, все нове в педін, зобов’язати громади збудувати службове житло , через 10 р . Маєш право приватизувати. Нові програми , методики.... Апн заставити закрити половину горе- інститутів , сконцентруватись на проблемах педосвіти.Хоч би Так!!!
Варшав'янка
Давайте відверто найбільший бал зазвичай на мови - задля отримання диплому - для тих хто не пройшов на журналістику, або для тих хто мріє виїхати за кордон навчаючись за державний кошт Важливо не те які бали та конкурс, а хто після навчання піде працювати до школи та як мінімум пропрацює 3 роки З моїх трьох груп іноземної філології до школи пішли одиниці та й не найкращі , що з точки зору знання мов що з методики
Марина Марика
убрали би з педагогічних вузів широкий конкурс, але з відпрацюванням 3 роки після закінчення вуза. і тоді в педагогічний вуз потрапили діти які дійсно бажають бути вчителями. але вони не в змозі потрапити до вузу тільки тому що у них низький бал ЗНО порівнюючи з тими хто має більший бал і займає місце, але не має бажання бути вчителем. дайте можливість вибору кращого вуза для навчання таким дітям.
777
Для Марина Марика: Тобто???? Брати навчатись на вчителя тупарів, які не здатні засвоїти шкільну програму та здати ЗНО на адекватні бали, але чомусь вирішили, що хочуть бути вчителями? А Ви хочете своїй дитини вчителя, який не може вивчити предмет, якому згодом навчатиме дітей?
Коментувати
N
А може краще розвивати освіту?
Ганна
Я вважаю, що в першу чергу потрібно підвищити прохідний бал ЗНО для абітурієнтів, котрі вступають у педагогічні ВУЗи , мінімум 150 балів зі всіх предметів, незалежно на який факультет вони вступають. Вчителі повинні бути розумні люди, а не двійочники, які не вчаться в школі , здадуть зно на 100-120 балів і стають вчителями. Абсурд!
1111
Для Ганна: А знаєте чому в пед вступають пі, хто сдав ЗНО на 100-120 балів? Бо Ті хто здав на 150+ в пед зазвичай не йдуть. Або йдуть не на педагогічну освіту, наприклад між спеціальностями "середня освіта (мова)", "філологія" та "журналістика", обирають 2 останні, а на вчителя вступають за "остАточним принципом". Якщо в "педах" встановити обмеження 150 балів, то вони можуть залишитись без абітурієнтів взагалі. З медиками простіше, бо майбутні медики сподіваються в майбутньому багато заробляти, якщо не у вигляді зарплати, то у вигляді хабарів (бо всі звикли, що лікувати ніхто нікого безкоштовно не буде). Тому і конкурс туди значно більший.
Ноточка ля
Зайдіть спершу хоч гляньте цьогорічний конкурс у педагогічний університет, а тоді будете говорити, що туди вступають тільки двієчники. Найнижчий бал на бюджет був 178. І я радію, що більшість студентів пішли за покликом серця. Хоча обмеження у 150 балів варто таки встановити. І поки буде цей стереотип, що педагог це "отброски суспільства" ,доки і буде в нас така країна без майбутнього...
1111
Для Ноточка ля: в який саме? на яку спеціальність. В наш пед на бюджет вступали з набагато меншими балами. Можете подивитись ЦДПУ ім. Винниченка. Рейтингові бали тих, хто пройшов на бюджет (не враховуючи квотників) від 125. Особливо цікаво дивитись на таких маймутніх спеціалістів: вчитель математики - ЗНО з математики 124, з фізики 117; вчитель історії - ЗНО з історії 120 балів.
Коментувати
Добрий
Дурні!! Головне - реформувати педуніверситети , інтернатуру , вчителям - наставникам платити плату за практикантів, відбір в педунівери по психологічній готовності, зміцнити Мтб ... І головне- достойна зарплата Вчителю!!! Житло!!!
Tataka
Ще нехай по дві іноземні мови вивчать і спортивні нормативи здадуть. Перед тим як влаштовувати конкурс,потрібно щось дати вчителю крім обіцянок.